ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Правило пілотів — той, хто відкриває вогонь по FPV-дрону, одразу стає пріоритетною ціллю

Відео Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 26 Квітня 2025, 14:53

Підрозділ операторів FPV-дронів бригади ДПСУ «Гарт», який виконує бойові завдання на Вовчанському напрямку, має і «пташок», і боєприпаси, що дозволяють виконувати різноманітні місії за будь-якої погоди і в будь-який час доби.

Про пілотів розповіла 26 квітня Державна прикордонна служба України.

Працюють 2 екіпажі підрозділу «Скорпіон»: денний та нічний. Роблять все: від підготовки дронів до вильоту і аж до ураження ворожих цілей. Оператори розповідають про особливості своїх «рейсів», труднощі, які можуть підстерігати дрони під час завдань, і про те, як вони виявляють ворога.

«Це FPV-дрон із діагоналлю 7 дюймів. Лише одна камера на такому дроні коштує близько 30 тисяч гривень. Але ця «пташка» здатна побачити ворога навіть у суцільній темряві чи у вечірніх сутінках», — демонструє нічний ударний коптер із тепловізором прикордонник із позивним «Малий».

Колишній артилерист із позивним «Сутік» розповідає, що дронарі в їхньому підрозділі постійно вдосконалюють навички. Він сам розпочинав із «Мавіка», потім захопився FPV-дронами, пройшов два курси навчання і постійно тренується.
«Цікавіше заходити в укриття, працювати з мікроконтролем», — ділиться «Сутік».

Вночі ми стежимо за роботою прикордонника з позивним «Джек», який вилітає на позиції ворога дроном із тепловізійною камерою.
«Камера бачить усе, що випромінює тепло, чітко підсвічуючи піхоту і техніку. Іноді здалеку можна сплутати ворога з кабанами чи іншими тваринами, яких також видно в тепловізорі. Тож часто доводиться підлітати ближче для точного розпізнавання», — каже «Джек».

Інший оператор БПЛА, із позивним «Крамаха», працює денним дроном і залітає на ворожий опорний пункт. Він добре знає цей район, основні стежки та укриття противника, тому уважно шукає цілі.
«Буває, що ворог починає стріляти в наші дрони, щойно чує звук. Такі стрільці одразу стають нашими пріоритетними цілями», — наголошує «Крамаха».

Як повідомляла АрміяInform, поблизу Вовчанська після «перемир’я» відновилася активність ворога.

До речі, якщо вас цікавить спеціалізований та аналітичний контент про військову справу — підпишіться на телеграм-канал АрміяInform та на сторінку в інстаграмі.

 

Читайте нас у Facebook
Ворог вдарив балістикою по Дніпру, є загиблі та постраждалі
Ворог вдарив балістикою по Дніпру, є загиблі та постраждалі

5 травня близько 19:50 російські війська завдали ракетного удару по місту Дніпро. Попередньо, ворог застосував балістичне озброєння.

Запоріжжя під атакою: 12 загиблих і 37 постраждалих
Запоріжжя під атакою: 12 загиблих і 37 постраждалих

Увечері 5 травня російські війська завдали ударів по цивільній інфраструктурі Запоріжжя, застосувавши керовані авіабомби та безпілотники.

Якщо «пабєди» немає, її треба вигадати: росіяни зробили фейк про перехід на їх бік наших десантників
Якщо «пабєди» немає, її треба вигадати: росіяни зробили фейк про перехід на їх бік наших десантників

У 81-й аеромобільній Слобожанській бригаді висміяли срежисоване ворогом відео про начебто здачу в полон наших бійців у селі Піскунівка.

Палять все, що їде: наші пілоти не минають ворожий транспорт
Палять все, що їде: наші пілоти не минають ворожий транспорт

Оператори батальйону безпілотних систем Fatum 60-ї механізованої Інгулецької бригади показали, як перетворюють російську логістику на дим та полум’я.

На окуповане Запоріжжя зійшов благодатний вогонь: як нищіться російська логістика
На окуповане Запоріжжя зійшов благодатний вогонь: як нищіться російська логістика

Воїни підрозділу Requiem group Сил спеціальних операцій ЗСУ зробили підбірку уражень ворожого транспорту та піхоти.

Розстріл цивільного посеред вулиці в Гостомелі: судитимуть трьох російських окупантів
Розстріл цивільного посеред вулиці в Гостомелі: судитимуть трьох російських окупантів

Заочно повідомили про підозру трьом військовослужбовцям рф, які під час окупації Гостомеля в березні 2022 року вбили цивільного чоловіка.

ВАКАНСІЇ
Водій-хімік

від 17000 до 25000 грн

Харків

АРЗ СП ГУ ДСНС України у Луганській області

Майстер цеху, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Вознесенськ

Військова частина А2920

Вогнеметник

від 20000 до 20000 грн

Київ

131 окремий батальйон 112 ОБр Сил ТрО

Розвідник-навідник, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Снайпер

від 21000 до 121000 грн

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь

Пілот БПЛА

від 25000 до 125000 грн

Одеса

Рота УБАК (37 ОБрМП)

--- ---