Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Львів’янин Юрій Жуковець з 19 років керував агенцією нерухомості.
Але на початку широкомасштабного вторгнення долучився до лав ЗСУ. Тоді ще був студентом, навчався у виші, а магістратуру завершував уже на полігоні.
Нині йому 25 років, він нагороджений орденом «Золота Зірка», отримав звання Героя України за майстерне планування та реалізацію завдань на Курщині.
Історію військового, тепер — командира розвідувальної роти, записала кореспондентка АрміяInform.
За його плечима — Харківський контрнаступ, визволення Лимана тощо. Потрапив до лав 103 бригади Сил територіальної оборони ЗСУ.
— Саме ТрО мені дала можливість долучитися до Сил оборони. Бо мені в лютому 2022 року виповнилося 23 роки, — говорить військовий. — І коли почалося широкомасштабне вторгнення — одразу пішов у військкомат, звідки був успішно посланий. Разів шість. На сьомий вдалося приєднатися до ТрО, які тоді проводили набір. Це і стало для мене можливістю потрапити в ЗСУ.
Успішно працювали на Сумському напрямку, змогли взяти кілька населених пунктів, і це, каже Жуковець, є показником того, наскільки мотивовані люди є в ТрО.
Далі — операція Сил оборони в Курській області, події розгорталися в одному з населених пунктів Курщини. Завдання були, констатує, досить «специфічні».
Юрій так пригадує цей бойовий епізод:
— Ми успішно змогли зайти у цей населений пункт, взяти росіян у полон. Почали зачищати. Коли я висунувся, щоб оглянути сектор, нас чекав ворог і завдав мені поранень з відстані 10 метрів. Нам пощастило, тільки я зазнав поранення. Десять куль влучило в мене: дві в ноги, дві в руку, одна в живіт, дві в автомат, дві в РПС-ку, а одна — в молитовник.
Він продовжує:
— Поки я не зайшов за укриття, не повертався спиною до противника, щоби не отримати кулю в поперек. Далі я зміг відійти до машини, передав командування, виїхав у «зелену зону», там з мене зняли турнікети, надали медичну допомогу та евакуювали. Все було зроблено дуже швидко. Саме тому в мене є всі кінцівки, я зараз сам ходжу.
За його словами, якби він та його побратими не виконали поставленого тоді завдання, ворог міг би зайти в тил до наших підрозділів.
Разом з тим військовий підкреслює, що система національного спротиву продемонструвала не тільки високу військову мотивацію людей, які раніше не мали стосунку до служби в армії, а й значну ефективність підрозділів у роботі на лінії фронту.
— У нас є досить успішний кейс того, як ми практично побудували нашу роту за два з половиною місяці із цивільних людей, які, спілкуючись зі мною, з командирами взводів, вирішили до нас приєднатися. І наразі в мене, напевне, вперше така ситуація склалася, що в моєму підрозділі немає місць наразі, — резюмує Юрій.
Він наголошує: комунікація щодо бойового шляху підрозділу важлива. Наприклад, коли восени почали озвучувати, що 103 бригада брала участь в операції в Курській області, визволяла населені пункти — ситуація з комплектацією військової частини значно і помітно покращилася, і за два з половиною місяці бригада змогла непогано укомплектуватися. І люди все одно продовжують йти, висловлюючи бажання приєднатися саме до цієї бригади.
Фото: Юрій Овсянніков, Укрінформ
@armyinformcomua
Пілоти бригади «Буревій» влаштували нічне полювання на ворожу піхоту, яка пересувалася біля залізничних колій на тимчасово окупованій території, відправивши окупантів на станцію призначення «вічний спокій».
На Покровському напрямку пілоти батальйону БпЛА «EWOKS» 152-ї бригади двома влучними ударами знищили дорогу та технічно складну ворожу антену зв’язку.
Натхненний прикладом загиблого дядька, 18-річний Данііл зі Слов’янська одразу після повноліття долучився до лав морської піхоти, бо, за його словами, «не хотів чекати, поки хтось інший стане між моєю родиною й ворогом».
На Краматорському напрямку оператори FPV-дронів 5-ї штурмової бригади знищили групу ворожої піхоти.
На Харківщині пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» продемонстрували результативну роботу, знищивши БТР, танк, міномет, САУ «Гвоздика» та вантажівки російських окупантів.
Депутату Дворічанської селищної ради на Купʼянщині заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності за те, що під час окупації він добровільно очолив комунальне підприємство, створене загарбниками.
від 20000 до 120000 грн
Вся Україна
Третя окрема штурмова бригада ЗСУ
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…