ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Міноборони змінює підходи до інформування населення про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 10 Квітня 2025, 14:08

Міністерство оборони України працює над вдосконаленим проєктом національного стандарту з інформування про ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами (ВНП).

Про це повідомили в МОУ.

Завдяки чинному стандарту вдалося знизити кількість інцидентів із ВНП серед цивільного населення від початку широкомасштабного вторгнення росії. Водночас характер забруднення території України змінився, тому виникла потреба вдосконалити методи інформування.

«До створення нового проєкту вдалося залучили експертів з усіх зацікавлених структур, що практично працюють з населенням щодо інформування. Це дозволить знайти найкращі практичні рішення для досягнення більшої ефективності інформаційних кампаній, що поєднані зі заходами розмінування та очищення території України, максимально знизить випадки інцидентів із ВНП серед населення», — зазначив полковник Євгеній Зубаревський, начальник відділу організації заходів протимінної діяльності — заступник начальника управління протимінної діяльності Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки.

Проєкт стандарту розбитий на вісім частин, по кожній з яких працювала окрема група фахівців. Надані пропозиції та зауваження опрацюють співголови ініціативної групи від Міністерства оборони України, Міністерства економіки України та UNICEF Ukraine. Після цього документ відправлять на розгляд технічного комітету.

Загалом оператори протимінної діяльності проінформували понад 1 700 000 людей та провели 69 514 інформаційних сесій з лютого 2022 року. У такий спосіб вдалося знизити кількість інцидентів із ВНП серед населення з 401 особи у 2023 році до 149 у 2024-му, тобто майже втричі.

Читайте нас в Telegram
Президенти України та Молдови вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
Президенти України та Молдови вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Президент України Володимир Зеленський та Президентка Молдови Мая Санду вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

«Беріг здоров’я від алкоголю, тому на Чорнобиль потрапив не одразу»: історія ліквідатора аварії
«Беріг здоров’я від алкоголю, тому на Чорнобиль потрапив не одразу»: історія ліквідатора аварії

Сергій Мирний, учасник ліквідації аварії, у 1986 році після аварії на ЧАЕС очолював загін радіаційної розвідки і працював у зоні ураження.

Спортсменка ЗСУ виборола бронзу на чемпіонаті Європи серед молоді з фехтування
Спортсменка ЗСУ виборола бронзу на чемпіонаті Європи серед молоді з фехтування

На чемпіонаті Європи з фехтування серед молоді (U23) представниця України Конрад Емелі здобула бронзову нагороду у змаганнях на шпагах.

Ворог 11 разів атакував на Гуляйпільському напрямку — Генштаб ЗСУ
Ворог 11 разів атакував на Гуляйпільському напрямку — Генштаб ЗСУ

Усього від початку доби агресор 53 рази атакував позиції Сил оборони.

Розгром у окупованому Криму: уражено три військові кораблі, винищувач та обʼєкти ППО
Розгром у окупованому Криму: уражено три військові кораблі, винищувач та обʼєкти ППО

Цієї ночі бійці «Альфи» СБУ провели спецоперацію на військово-морській базі чорноморського флоту рф у Севастополі, а також на військовому аеродромі «Бельбек».

ВАКАНСІЇ
Оператор протитанкових ракетних комплексів

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Заступник командира роти з озброєння

від 55000 до 125000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Стрілець

від 20000 до 125000 грн

Богодухів

209 батальйон Сил ТрО

Командир катера

Київ

Річкова флотилія ВМС ЗСУ

Розвідник, військовослужбовець

від 21500 до 52500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

Санінструктор в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

--- ---