За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Нацгвардієць із позивним «Мітяй» — актор за освітою, каскадер за покликанням, а тепер ще й командир екіпажу 25 бригади охорони громадського порядку імені князя Аскольда. Його шлях на війну почався з того, що ще до повномасштабного вторгнення він тримав напоготові зібрані речі, готовий у будь-який момент приєднатися до боротьби.
Історію бійця оприлюднили на сторінці НГУ.
До війни «Мітяй» працював у п’яти театрах, знімався в кіно та виконував небезпечні трюки. Його найбільш пам’ятною роллю стала участь у фільмі-реконструкції «Северин Наливайко. Остання битва!», де він займався постановками боїв на шаблях, працював із кіньми та вибухами. Але коли росіяни розпочали вторгнення, він відклав сценічну кар’єру й став до зброї.
«25 кілометрів крізь ворожу територію — і жодної втрати»
Свій бойовий шлях він розпочав у найгарячішій точці — у Сєвєродонецьку. Саме там його підрозділ опинився в оточенні.
«Ми були відрізані від основних сил і мусили пробиратися 25-кілометровим маршрутом через окуповані території», — згадує «Мітяй».
Знання місцевості, холоднокровність і командна робота допомогли його групі пройти цей небезпечний шлях без втрат.
Після виходу з оточення нацгвардієць воював у Бахмуті. Перші дні боїв були найскладнішими — обстріли не припинялися ні на мить.
«Російські мобіки вночі вмикали ліхтарики, ніби на пікнік прийшли. Але з вагнерівцями було складніше — вони гнали зеків хвилями».
Після боїв він потрапив на коротку ротацію до Дніпра. Контраст між фронтом і мирним життям його вразив.
«Бачу — люди п’ють каву, вигулюють собак… Спочатку думав: вони не розуміють, що відбувається. Але потім збагнув — саме за це нормальне життя ми і воюємо».
«Кожен збитий дрон — це врятоване життя»
Зараз «Мітяй» продовжує службу у взводі прикриття повітряного простору. Його нова місія — знищувати ворожі дрони.
«Кожен збитий дрон — це не просто статистика, а врятовані життя. Ми тут для того, щоб діти не прокидалися від вибухів».
Як повідомляла АрміяInform, раніше командир екіпажу зенітних FPV-дронів Олександр розповів, що використання зенітних FPV-дронів потроху набирає обертів у підрозділах Повітряних Сил.
@armyinformcomua
У 92 штурмовій бригаді імені кошового отамана Івана Сірка чекають на контрактників 18-24, готових служити у цьому славетному підрозділі ЗСУ.
Намагання російських окупантів сховати свій танк у виритому «копанірі» виявилися марними. Пильне око аеророзвідки 30 окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького виявило замасковану ціль, а скоординована атака FPV-дронів перетворила ворожу схованку на пекельну пастку.
Він молодий, але має бойовий досвід ще з часів АТО. Він свідомо проміняв потенційно спокійнішу цивільну професію судомеханіка на службу в елітному 3 окремому полку СпП імені князя Святослава Хороброго. Оператор Сил спеціальних операцій на позивний «Дум» ділиться своїми думками про війну, яка для нього є «класною» та адреналіновою роботою, про лідерство під вогнем, абсолютну довіру між побратимами та відповідальність тих, хто в тилу.
Підрозділ військовослужбовця на позивний «Боксер» із 429 окремого полку безпілотних систем «Ахіллес» за допомогою дронів захопив у полон окупанта.
Проєкт Міністерства оборони України «Контракт 18-24» розширюється, і тиждень тому було збільшено перелік штатних посад рядового складу, за якими укладається контракт про проходження військової служби.
На столі в бліндажі — паска та крашанки, у слухавках — вітання від рідних «Христос Воскрес!», а за стінами укриття — невщухаючі звуки ворожої артилерії. Так зустріли Великдень бійці розрахунку гаубиці Д-30 бригади Національної гвардії «Спартан» на Покровському напрямку. Оголошене окупантами так зване «перемир’я» для них одразу було порожнім звуком, і ніч лише підтвердила їхній скепсис.
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…