ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На що здатний робот KONYK ONE на полі бою: інтерв’ю з вітчизняним виробником

Новини Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 17 Березня 2025, 6:45

На сьогодні на фронті все більше з’являється наземних роботизованих комплексів. Часто їх виробляють приватні українські компанії. Які розробки на сьогодні у цій сфері є найактуальнішими для Сил оборони, нашому кореспонденту розповів представник вітчизняної компанії Trinity Robotics Дмитро.

— Чим нині займається ваша компанія?

— Ми виробляємо наземні роботизовані комплекси (НРК) — як логістичні платформи, так і камікадзе, мінерів. Також у нас є підрозділ, який займається БПЛА. Є у нас декілька зразків, що вже випробовувались.

Якщо казати про НРК, то ми розробили камікадзе-дрон, який має змогу нести на собі вибухівку у вигляді однієї ТМ (протитанкова міна. — Ред.), наприклад. Взагалі, все що завгодно можна туди поставити: кришка змінюється під конкретний боєприпас.

Цей наземний дрон має змогу працювати також на оптоволокні, якщо місцевість дуже рельєфна. Бо по землі втрачається сигнал. А з оптоволокном цієї проблеми вже немає.

Дальність його використання може бути до 10 кілометрів, швидкість його з навантаженням — до 17 км/год. Щодо перекидання — кут до 40 градусів витримує. Всі чотири колеса незалежно одне від одного працюють.

— Чому потреба виникла саме в такому виробі?

— Бо інколи є нюанси з тим, що потрібно заїхати у визначене місце і виконати певне завдання. Адже іноді заїхати треба, наприклад, в ту ж саму підземну схованку або кудись, куди не можна залетіти або складно залетіти для БПЛА. А по землі це зробити трішки легше, і воно буде дієвіше.

Тож, поспілкувавшись з військовими, ми прийшли до висновку, що такий наземний дрон може активно використовуватися, бо він має змогу нести доволі великий вантаж на собі у вигляді вибухівки й може зруйнувати невеличку споруду.

— Які ще НРК є у вашої компанії?

— Ще один наш наземний дрон — він призначений для скидання ТМ. Тобто, якщо потрібно десь загороду з мін поставити, то він це зможе. Це мінер фактично.

Якщо піхотинець такі міни самостійно встановлює, це дуже велика загроза для нього. Тому ми вирішили, що правильно буде робити це за допомогою робота.

І роботи можуть це виконувати так само як і люди, чітко виставляючи всі міни. Цей наземний дрон має змогу викидати ТМ усі разом або по одній. І виставляти ці міни як загороду для пересування техніки й закривати логістичні шляхи ворога.

— Чи є у вас НРК для евакуації?

— Третій наш наземний дрон — це KONYK ONE. Призначений для евакуації та також діє як логістична платформа. Це нова наша розробка, яка має змогу і більше нести й краще діяти. У неї є підвіска, що базується на незалежних бокових вісях. Якщо це евакуація, то вона буде більш м’яка для поранених. Якщо ж це логістика, то вона може везти вагу в понад 300 кілограмів.

Також ми спілкуємося нині з виробниками турелей, щоб встановлювати турель усередину. Тобто там буде дуже багато його застосувань для різних напрямів. Взагалі, тут може бути все що завгодно. Зокрема, навіть може стояти тут катапульта, щоб запускати БПЛА на крилі. І це теж, щоб не ризикувати людьми на фронті.

У цього наземного дрона запас ходу — до 40 км, швидкість — до 20 км за годину. Працює на електродвигунах. Привід — на всі чотири колеса. Є активна підвіска й камера для оператора. Камера дає змогу розуміти, куди наземний дрон їде. Відстань до оператора може бути до п’яти кілометрів по радіозв’язку.

Також ми подали документи на кодифікацію окремих наших виробів.

Спілкуємося з багатьма підрозділами, зокрема з нацгвардійцями, з Третьою штурмовою. З ними ми й доводимо наші розробки до точки, коли ми будемо впевнені у своєму виробі. Щоб, коли він буде поставлений бійцям, хлопці не мали проблем з його застосуванням. Тобто від бійців фідбек йде, і на його основі ми вдосконалюємо нашу розробку. Тому для нас отримувати фідбек від Сил оборони — дуже важливо.

Фото Олени Худякової та компанії Trinity Robotics

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Доба козаччини не закінчилася, адже існуємо ми — 92 штурмова бригада запрошує

Доба козаччини не закінчилася, адже існуємо ми — 92 штурмова бригада запрошує

У 92 штурмовій бригаді імені кошового отамана Івана Сірка чекають на контрактників 18-24, готових служити у цьому славетному підрозділі ЗСУ.

Знайшли в «копанірі», знищили дроном: українські бійці «обнулили» ворожий танк

Знайшли в «копанірі», знищили дроном: українські бійці «обнулили» ворожий танк

Намагання російських окупантів сховати свій танк у виритому «копанірі» виявилися марними. Пильне око аеророзвідки 30 окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького виявило замасковану ціль, а скоординована атака FPV-дронів перетворила ворожу схованку на пекельну пастку.

Від судномеханіка до еліти ССО: «Дум» про адреналін війни, 80 кг спорядження на плечах та чому «воювати — класно»

Від судномеханіка до еліти ССО: «Дум» про адреналін війни, 80 кг спорядження на плечах та чому «воювати — класно»

Він молодий, але має бойовий досвід ще з часів АТО. Він свідомо проміняв потенційно спокійнішу цивільну професію судомеханіка на службу в елітному 3 окремому полку СпП імені князя Святослава Хороброго. Оператор Сил спеціальних операцій на позивний «Дум» ділиться своїми думками про війну, яка для нього є «класною» та адреналіновою роботою, про лідерство під вогнем, абсолютну довіру між побратимами та відповідальність тих, хто в тилу.

Дронарі захопили в полон окупанта лиш однією запискою

Дронарі захопили в полон окупанта лиш однією запискою

Підрозділ військовослужбовця на позивний «Боксер» із 429 окремого полку безпілотних систем «Ахіллес» за допомогою дронів захопив у полон окупанта.

«Контракт 18-24» масштабується: перелік посад у бригадах Сухопутних військ ЗСУ

«Контракт 18-24» масштабується: перелік посад у бригадах Сухопутних військ ЗСУ

Проєкт Міністерства оборони України «Контракт 18-24» розширюється, і тиждень тому було збільшено перелік штатних посад рядового складу, за якими укладається контракт про проходження військової служби.

Великодній хліб під акомпанемент канонади: Спартанці про фальшиве «перемир’я» і свято зі зброєю напоготові

Великодній хліб під акомпанемент канонади: Спартанці про фальшиве «перемир’я» і свято зі зброєю напоготові

На столі в бліндажі — паска та крашанки, у слухавках — вітання від рідних «Христос Воскрес!», а за стінами укриття — невщухаючі звуки ворожої артилерії. Так зустріли Великдень бійці розрахунку гаубиці Д-30 бригади Національної гвардії «Спартан» на Покровському напрямку. Оголошене окупантами так зване «перемир’я» для них одразу було порожнім звуком, і ніч лише підтвердила їхній скепсис.

ВАКАНСІЇ

Оператор взводу радіоелектронної боротьби, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Інспектор прикордонної служби

від 21000 до 25000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін

Командиp міномета, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Гранатометник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Офіцер запасу ЗСУ

від 23000 до 130000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Розвідник-сапер

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

--- ---