ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

З кухаря-кондитера — у воїни: історія «Пекаря», який нищить «Шахеди» та відбиває штурми окупантів

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 12 Березня 2025, 21:18

Юрій Костенко, військовослужбовець 122 окремої бригади територіальної оборони, до повномасштабного вторгнення був кухарем-кондитером. Але з перших днів війни він узяв до рук не тісто, а зброю, ставши на захист України. Позивний «Пекар» став символом його шляху — від мирної професії до героїчного спротиву.

Історію бійця оприлюднили на сторінці бригади.

У 2023 році Юрій у складі 181 окремого батальйону 122 ОБр ТрО брав участь в обороні Бахмута. Там він дістав осколкове поранення, проте не покинув позиції. Його стійкість допомогла врятувати життя побратимів. За мужність «Пекар» отримав державні нагороди, зокрема відзнаки Президента України, Головнокомандувача ЗСУ та Міністра оборони.

У 2024 році Юрій продовжив боротьбу, очоливши вогневу групу, яка лише за травень знищила 12 ворожих дронів-камікадзе. Частину одного зі збитих Shahed навіть передали послу Естонії як знак вдячності за підтримку. За цей успіх зенітники отримали нагороди, а самому Юрію особисто вручив «Хрест Хоробрих» командувач Сил ТрО генерал-майор Ігор Плахута.

Восени 2024 року «Пекар» разом із побратимами тримав оборону біля Курахового. Зазнавши важкого осколкового поранення, він не здався і допоміг відбити ще два ворожі штурми.

Після тривалого лікування Юрій знову в строю. Тепер він командир відділення, який не лише веде своїх підлеглих у бій, а й є прикладом незламності.

«Свобода варта боротьби», — каже він. І разом із такими воїнами Україна впевнено йде до перемоги.

Як повідомляла АрміяInform, Новий рік на передовій — це не святкові феєрверки, а випробування, що загартовує дух. Командир танкового взводу 42 окремої механізованої бригади з позивним «Леон» розповів про один із таких бойових виїздів, що назавжди змінив його життя.

Читайте нас в Telegram
«Понад 200 дронів за ніч»: Президент про наслідки удару по Дніпру і атаки по Україні

Росія масовано атакувала Україну дронами і балістикою, під ударом опинилися кілька регіонів, зокрема Дніпро.

Без постанови ВЛК: для родин безвісти зниклих захисників спростили процедуру видачі посвідчень
Без постанови ВЛК: для родин безвісти зниклих захисників спростили процедуру видачі посвідчень

Змінено перелік документів, необхідних для видачі пільгових посвідчень родинам зниклих безвісти військовослужбовців.

Заробляли десятки тисяч доларів на ухилянтах і дезертирах: судитимуть правоохоронців
Заробляли десятки тисяч доларів на ухилянтах і дезертирах: судитимуть правоохоронців

У Запоріжжі судитимуть правоохоронців, які заробляли десятки тисяч доларів на ухилянтах і дезертирах.

«Нас так далбілі, што я да сіх пор в шокє!»: полонений окупант розповідає про наші дрони
«Нас так далбілі, што я да сіх пор в шокє!»: полонений окупант розповідає про наші дрони

Бійці бригади прикордонників «Форпост» узяли в полон п’ятьох російських штурмовиків.

«Тут йдеш так, а тут повертаєш направо»: на Костянтинівському напрямку окупантів відправляють вмирати з інтервалом
«Тут йдеш так, а тут повертаєш направо»: на Костянтинівському напрямку окупантів відправляють вмирати з інтервалом

На Костянтинівському напрямку ворог активізував обстріли та атаки піхотою.

«Рейтинг корчів», 450 тисяч єПосвідчень і 100 тисяч компенсацій: що показує статистика Ветеран Pro в Дії
«Рейтинг корчів», 450 тисяч єПосвідчень і 100 тисяч компенсацій: що показує статистика Ветеран Pro в Дії

Ветеран Pro в Дії — це окремий розділ у застосунку, де ветерани та ветеранки можуть отримати державні послуги онлайн.

ВАКАНСІЇ
Мінометник в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Офіцер групи планування

від 29250 до 75000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Механік

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Оператор БПЛА військовослужбовець

від 20100 до 123000 грн

Одеса, Одеська область

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

65 ОМБр

вогнеметник 144 окрема піхотна бригада

від 20000 до 120000 грн

Чернігів, Чернігівська область

--- ---