За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Можливість запровадження російсько-українського перемир’я, узгоджене під час переговорів у Саудівській Аравії між командою держсекретаря США Марко Рубіо та делегацією, сформованою Президентом Володимиром Зеленським, потребує представлення позиції кремля.
Про перспективи та шляхи досягнення такого рішення репортер АрміяInform говорив з відомим експертом, генерал-лейтенантом у відставці, кандидатом військових наук, доктором технічних наук, професором, заступником начальника Генерального штабу ЗС України (2006–2010) Ігорем Романенком.
— Ігорю Олександровичу, наскільки, на вашу думку, реально досягти якихось домовленостей? З американською стороною начебто є якесь погодження позицій, а назагал, це вже залежить все ж від росії? Адже путін — мовчить, а у відповідь на мирні ініціативи ми маємо шалені обстріли з боку рф.
— Обстріли показують, що з боку путіна не прийнято рішення ні політичне, ані воєнне.
Але, з іншого боку, ситуацію можна охарактеризувати так, що як Трамп, так і путін перебувають у цейтноті. Трамп у зв’язку з тим, що з того, що він обіцяв, поки нічого не зробив, а треба просуватися.
А путін по-своєму хоче. У сукупності, обставини на нього тиснуть. А він банально хоче підбити підсумки «спеціальної операції» і завершити це парадом на 9 травня.
На мир як такий, взагалі, ми можемо виходити лише через підписання відповідних документів. У нинішній ситуації через дії російської федерації зробити це неможливо. Особливо з тим режимом, який там владарює.
І тому ми зацікавлені в тому, щоби це було перемир’я на 30 діб. А в принципі, подальшого його дотримання і переведення наших зусиль з повернення територій дипломатичним шляхом і відбудови держави за цей період. Продовження підтримки України з боку союзників до тих пір, доки не складеться відповідна позитивна ситуація як світова, так і в російській федерації. І ми зміцнимося у воєнному сенсі до відповідного рівня.
— Контури майбутнього перемир’я були визначені на переговорах у Джидді. А як їх конкретно реалізовувати?
— Поки ми бачимо три складові у цьому перемир’ї на 30 діб. І мова може йти про повне тимчасове припинення вогню. Не лише припинення ракетних, безпілотних та бомбових атак у повітрі, бойових дій у Чорному морі, а й встановлення тиші вздовж усієї лінії фронту.
На мою думку, в повітрі й на морі це можна було б досягти дещо швидше.
Але так чи інакше все це потребує контролю. Контролю і гарантій, що не буде допущено порушень. Адже ми мали подібні плани протягом Мінського процесу, наприклад. Для цього потрібні впливові структури.
А те саме ОБСЄ, на моє переконання, для цього не підходить. Десь формально, їх треба застосовувати і використовувати. Але росіяни мають там найбільший фінансовий внесок, а генсек цієї структури буквально днями назвав росію «важливим партнером» для цієї організації. І те, як кремль її використовував, ми бачили починаючи з 2014 року. Тому це потребує формування інших міжнародних структур.
— І яких саме, як ви вважаєте?
— Одним з таких чинників може бути й те саме тридцятитисячне міжнародне миротворче військо, яке європейці збираються формувати. Ну, а з неба — це формування повітряного щита з 220 винищувачів.
І виключно винищувачами тут не обійтися. Треба формувати інформаційно-розвідувальну систему над Україною і залучати до неї різнопланові літальні апарати. Ті самі літаки дальнього радіолокаційного виявлення, які є в рф. В НАТО — це системи АВАКС.
Ті ж американці свого часу зняли обмеження на постачання двох подібних літаків від шведської фірми Saab AB до Польщі. Їхні льотчики пройшли необхідний вишкіл і заступили на чергування. А якщо додати до цього українську повітряну компоненту, то це вже потужне підґрунтя для контролю за всією ситуацією.
— А як саме тут можуть бути залучені структури НАТО? Яку роль тут може відіграти Євросоюз?
— Не думаю, що Трамп і його оточення підуть на повноцінного долучення структур Північноатлантичного альянсу. Навіть у рамках європейських меж. Щодо держав ЄС, то тут все залежить від них самих і тієї ж Британії. Там є позитивні сигнали. Тим більше, що на словах американці виказували своє схвальне ставлення.
Але, знову таки: поки ще невідома реакція росії ні на що. Поки путін не приймав, і скоріше за все, буде приймати якесь рішення після розмови з Трампом, яка, за деякою інформацією, має відбутися в п’ятницю.
— Тобто розвиток подій зараз передбачити неможливо до тієї розмови?
— Якісь припущення можна зробити. путін буде влаштовувати торг, він буде наполягати на своїх максимальних умовах. Вони всім добре відомі. США, своєю чергою, будуть його стримувати, «вибивати» пункти з того списку.
Звісно, що і сам путін розуміє, що той максимум ультимативних вимог, які він мав перед початком війни, він вже не пройде. Але російська сторона чим зможе поторгуватися, те і буде робити.
@armyinformcomua
Проєкт Міністерства оборони України «Контракт 18-24» розширюється, і тиждень тому було збільшено перелік штатних посад рядового складу, за якими укладається контракт про проходження військової служби.
На столі в бліндажі — паска та крашанки, у слухавках — вітання від рідних «Христос Воскрес!», а за стінами укриття — невщухаючі звуки ворожої артилерії. Так зустріли Великдень бійці розрахунку гаубиці Д-30 бригади Національної гвардії «Спартан» на Покровському напрямку. Оголошене окупантами так зване «перемир’я» для них одразу було порожнім звуком, і ніч лише підтвердила їхній скепсис.
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре та міністр фінансів Єнс Столтенберг зустрінуться з президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні 24 квітня.
Міністерство оборони України спільно з Генеральним штабом ЗСУ розпочали підготовку до впровадження військової версії автоматизованої системи управління оборонними ресурсами — SAPDefence & Security, що використовується більшістю армій НАТО.
У небі над Україною 20 квітня відбулася справжня повітряна сповідь для російського «Форпоста». Безпілотник-розвідник і носій ракет та КАБ-20, вартістю близько 7 мільйонів доларів, отримав святковий «пасхальний подарунок» від народних винищувачів 414 окремої бригади безпілотних систем «Птахи Мадяра».
«Перемир’ям» на східному фронті можна вважати хіба що зменшення інтенсивності бойових дій. Та це тимчасове зниження інтенсивності відбулося для того, щоб потім значно її підвищити.
від 21000 до 21000 грн
Харків
Східне регіональне управління Державної прикордонної служби України
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…