Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
На запитання, чим займається у війську, «Ромаріо» лаконічно і смачно відповідає: «Убиваємо під*рів».
Йому 27 років, на війні він — з 19-ти. Сьогодні переповідаємо його історію.
Молодший сержант Роман з позивним «Ромаріо» — командир міномета мінометного розрахунку в лавах 23 окремої механізованої бригади.
Коли у 2017 році виповнилося 19 років — пішов в АТО, на контракт у 92 бригаду. Там був старшим навідником «Гвоздики», працювали в районі Мар’їнки та Авдіївки.
Після демобілізації служив у військкоматі. Далі — життя цивільне, був автослюсарем-зварювальником на одному з великих металургійних підприємств країни.
З початком широкомасштабного вторгнення спочатку був у піхоті. У 2022 році йому було 25 років.
Військовий переповідає деталі своєї роботи:
«Спочатку їдемо, вибираємо позицію, щоб було нормальне місце, побільше дерев задля маскування. Потім наступного дня заїжджаємо, виставляємо свій міномет. Головний плюс — у нас є Starlink. Ми працюємо по „зеленці“: нам подзвонили, „до бою“, ми швидко вибігли, завелися, закинули міну і стріляємо», — смачно переповідає військовий.
З теплотою розповідає про своїх побратимів. Наприклад, про 60-річного бійця з позивним «Добро».
«Міг звільнитися — але залишився, підписав контракт на рік, продовжує з нами служити. І не скажеш, що йому 60 років: бігає краще, ніж молодий».
Працює «Ромаріо» і його команда влучно і результативно, навіть хвалив командир батальйону. Під час виконання бойових завдань знищив 15 одиниць живої сили противника зі стрілецької зброї.
Одна зі складних бойових точок на мапі боїв нашого співрозмовника — Часів Яр. Жили в погребах — не в бліндажах.
«Там було багато FPV… І танчики працювали. А загалом — все нормально було», — каже армієць.
І розповідає про один із випадків, пов’язаний із ворожим FPV.
«Одного разу ми були на позиції в бліндажі. Повісили маскувальну сітку і прилетіла ефпівішка: заплуталася, але не вибухнула. Почала „пікати“ батарея. Мені цей звук настільки обрид, що я просто вийшов, від’єднав її і потім передали нашим хлопцям-пілотам. Снаряд там залишався, не вибухнув, ми його потім від’єднали і викинули якомога далі. Дрон просто заплутався в маскувальній сітці».
А якось був випадок, пригадує, коли вийшов колумбієць-піхотинець на українські позиції, це було трохи понад місяць тому.
«Стоїмо на позиції — і чуємо неподалік іноземну мову. Ми вийшли з автоматами. Нам відповіли щось типу: „Свій, не стріляйте“. А потім вони розпочали іспанською мовою говорити. Нам було незрозуміло, почали спілкуватися через онлайн-перекладач. Він розповів, що їх на машині розбили, він не знав, куди йти — вийшов на нас. Ми зідзвонилися з його начальством, там нам порадили, що робити. Потім ми відвели його до їхнього командира, і все завершилося добре».
На момент, коли вдалося поспілкуватися з «Ромаріо», його підрозділ вийшов з бойових. Тиждень відпочинку — і знову на позиції.
Фото — Оксана Чорна
@armyinformcomua
На Покровському напрямку пілоти бригади «Червона Калина» завдяки новим далекобійним дронам «ДАРТС» завдають неочікуваних ударів по тилах, логістиці та зброї окупантів.
Координаційний штаб спільно з громадським рухом «Жіноча Сила України» та за підтримки Міжнародного комітету Червоного Хреста розробили спеціальний буклет-навігатор для родин військовослужбовців, які зникли безвісти або перебувають у полоні.
Провести 45 діб на «нулі», отримати поранення і гасити палаючий бліндаж під ворожим вогнем з 20 метрів — це лише частина випробувань, які витримав нацгвардієць Іван на Покровському напрямку, утримуючи позицію удвох з побратимом.
Кремлівська пропаганда розповсюдила новий фейк про нібито відмову у виплаті компенсацій родинам загиблих українських військовослужбовців через «неможливість встановити обставини смерті».
Бійці 3-го Інтернаціонального легіону оборони України продемонстрували неймовірну майстерність, збивши ворожий дрон-камікадзе на ходу.
Верховна рада підтримала законопроєкт щодо створення та функціювання Єдиного реєстру українських військовослужбовців.
від 21000 до 24000 грн
Мукачево
Мукачівський прикордонний загін
від 28000 до 30000 грн
Харків
Метрологічний центр військових еталонів ЗСУ
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…