І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…
Роль безпілотних систем у російсько-українській війні має все більше значення. Як у найближчому майбутньому вони змінять перебіг воєнної історії? Та чому Україна має всі шанси очолити військово-технічну революцію?
На ці питання відповів військовий експерт Петро Черник.
«Направду ми, українці, зараз здійснили переворот у двох частинах. Частина перша: застосування саме FPV-дронів.
Рівень майстерності різного типу як квадрокоптерів, так і на крилі (тип БПЛА. — Ред.) сягнув так високо, що прицілювання відбувається — в голову, навіть у коліно ворога.
Один дуже серйозний приклад за 2024 рік. У циклі сухої погоди з умовного травня по умовний вересень, ми знищили понад 4,5 тисячі одиниць артилерії противника. Якщо поділити на 72 — так комплектується штатна ствольна бригада — то це понад 60 бригад. Це фантастичне щось, неймовірне.
Якщо, умовно до середини 2023 року, все ж таки основна маса ушкоджень техніки відбувалася із допомогою артилерії, то починаючи із середини 2023 року, особливо за минулий рік, де показники виробництва і застосування дронів нами, українцями, зросли у 10 разів — то 50% нищення усієї техніки, а інколи та до 80% на окремі локації нищення особового складу — це саме FPV-дрони.
Ми перші, підкреслюю, у світі, хто застосував так масштабовано ці безпілотні системи. Ми перші у світі, де є системи безпілотних комплексів, починаючи від роти. Не сумніваємося, що ми будемо першими у світі, хто дійде до формування окремої бригади безпілотних систем, бо окреме командування як окремий вид Збройних Сил ми уже маємо.
Оце перша революція, котру направду написали українці на власному бойовищі в одвічній російсько-українській війні. Але є ще один нюанс, який ми чомусь проігнорували, він не менш важливий.
З допомогою саме морських дронів — прекрасної «Магури-5» і «Cі Бейбі» — ми зуміли вигнати штатний російський флот, котрий вважався у Чорному морі одним з найкращих, з місць їхнього базування в Севастополі.
Підсумок який? Держава, котра не мала класичного флоту, завдяки саме безпілотним системам цю проблему (штатний російський флот у Чорному морі. — Ред.) вирішила. І це безпрецедентне явище в історії ведення морського бою.
Отже, підсумовуємо. Дійсно, зараз на наших бойовищах актуалізується те явище, котре називається «безпілотні системи різного типу призначення». Тут ще треба згадати, що є не тільки повітряні та морські, а й наземні роботизовані комплекси. Направду відбувається революція серйозного глобального порядку.
Вона визначатиме логіку бойових дій на кілька десятиліть вперед. Але є нюанс. Не можна на ці системи дивитися як на якусь новітню Wunderwaffe, що от, мовляв, усе — тепер тільки безпілотники. Все одно артилерія матиме зміст і значення.
І досі головні вогневі вали з потужним коефіцієнтом дії, бо все ж таки 3-5 кг вибухівки не дорівнюють важкому 50-кілограмовому снаряду — залишаться у війні як явище. Не кажучи вже про авіацію. Як свого часу казав Вінстон Черчиль, авіація — це кавалерія сучасності.
Дійсно, шосте покоління авіації розробляється в бінарному розумінні: що буде і пілот, і буде одночасно літальний апарат із безпілотною системою на основі машинного навчання. Але повноцінно безпілотники не замінять головні ударні потенціали артилерії та авіації. Тому акуратно треба підходити у частині того, що їм (БПЛА. — Ред.), мовляв, немає альтернативи. Це серйозна якісна зброя, котру треба розвивати, але і пам’ятаємо про інші системи озброєнь».
@armyinformcomua
Президент Володимир Зеленський прокоментував інформацію щодо можливого проведення українськими військовими операції на території Бєлгородської області рф.
Бійці 47 окремої механізованої бригади «Маґура» продемонстрували ефективність американського протитанкового ракетного комплексу «Джавелін», знищивши ворожу БМП вартістю близько 1 мільйона доларів.
Контррозвідка Служби безпеки зірвала спробу російських спецслужб здійснити теракт проти українських правоохоронців на Дніпровщині.
На Лиманському напрямку, де тримає позиції бригада «Рубіж», ворог продовжує пробувати тиснути, ситуація дуже напружена. Незважаючи на цей тиск, росіяни мають відчутні втрати.
З початку кампанії «Контракт 18-24» рекрутинговий центр 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу отримав значну кількість заявок від молодих людей, які бажають долучитися до лав бригади.
У сучасній війні виграє не лише той, хто сильний, а й той, хто непомітний. 56 окрема мотопіхотна Маріупольська бригада продовжує впроваджувати інновації, які дають перевагу нашим воїнам над ворогом. Серед таких — антитепловізійні костюми, здатні робити бійців фактично невидимими для ворожих тепловізорів і дронів.
від 20000 до 120000 грн
Херсон, Херсонська область
від 20100 до 125000 грн
Подільськ, Одеська область
І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…