Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Нещодавно Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський в інтерв’ю «ТСН.Тиждень» заявив, що наша країна поки що не має систем, здатних перехопити російський «Орєшнік», і що це спонукає Україну активно вести переговори із союзниками, щоб таку зброю отримати.
Які країни мають систему, здатну протидіяти «Орєшніку»? Та чи маємо ми ресурси для створення власної протиракетної системи такого ж рівня? На ці запитання відповів військовий експерт Петро Черник.
«Орєшнік» — дуже серйозна ракетна система. росіяни її подають як неймовірно нову, але насправді це далеко не так. Тож що це таке?
Перше. Це старенька РСД-10 «Піонер», яка розроблялася з 1976 року. Це доволі серйозна система. До 5000 кілометрів — завдавання ударів. Швидкість розгінних блоків кожного — у межах до 10 тисяч кілометрів за годину. Це класична заатмосферна балістика, яка на дуже високій швидкості приходить до своєї цілі.
росіяни стверджують, що на цю хвилину в розгінному блоку «Орєшніка» до 36 бойових елементів. Але тут є серйозний момент: дуже сумнівно, що там є вибухівка. Найімовірніше — це кінетична частина, адже коли будь-яке тіло розганяється до такої швидкості, то навіть кілограм горіхів на такій швидкості виділить енергії більше, ніж один кілограм еквівалента тротилу.
І якщо дуже уважно подивитися на той єдиний удар (мова про торішній удар по місту Дніпро. — Ред.), який відбувся, можна зрозуміти наступне: з огляду на те, як ці бойові блоки прийшли, дуже сумнівно, що вони мали якусь якість. Тому що на відео чітко видно велику кількість світла. Отже, світло при терті — це, як правило, згорання. Сумнівно, що росіяни завдали по-справжньому сильного удару.
Друга система, з якої міг вирости так званий «Орєшнік», — це РС-24 «Ярс», полегшена його частина. Чи можливо це збивати? Так виглядає, що на цю хвилину ні MIM-104 Patriot, ні система SAMP/T з цим упоратися не може. Але стверджувати, що таке неможливо взагалі, також не зовсім коректно.
В американців є просто фантастична система THAAD, якраз розроблена для збивання саме таких балістичних цілей. Ця система заатмосферна, поза 200 кілометрів вона працює. Але є нюанс. Одна машина коштує 2,5 млрд доларів. Так, так, я не помилився. Це за одну машину. А машина обчислення — 600 мільйонів доларів.
Дозволити собі це можуть американці. А єдина країна, яка дозволила собі це купити — Саудівська Аравія.
Правда, є певний оптимізм. Американці зробили пускову установку Typhon, буквально у 2024 році ввели її до строю. В першу чергу, ця система призначена для відстрілювання такої прекрасної ракети, як BGM-109 Tomahawk. Але у комплектацію також входить і той самий пусковий контейнер: може запускати ракету RIM-161 Standard Missile 3. Це якраз і є протиракета. Якраз вони та розроблялися проти подібної балістичної зброї.
Отут для нас може бути оптимізм, якщо наші американські союзники дійдуть до висновку, що Україні це можна передати. А об’єктивно треба дивитися в бік розробки власних систем.
Нагадаю, з-понад 30-ти важких міжконтинентальних балістичних ракет, які свого часу розробив радянський союз, дві третини розробилися в нас на «Південмаші». Тобто технологічний потенціал є, науковий потенціал є. Тільки докласти розуму, докласти інженерної думки, докласти фінансування.
Я більш ніж упевнений, що може з’явитися власний зенітно-ракетний комплекс стратегічного призначення, який може впоратися із тим, що називається «Орєшнік». Хоча справедливості заради треба ствердити, що саме в цю хвилину дійсно таких комплексів у нас поки що немає».
@armyinformcomua
У четвер, 12 червня, Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський відзначив чотирьох українських захисників «Хрестом заслуги».
У Самбірському районі затримали 26-річного мешканця Києва, який вже неодноразово намагався незаконно перетнути державний кордон.
В Одеській області викрили російську агентку, яка виготовляла саморобні вибухові пристрої для терактів на території регіону.
Перший корпус Національної гвардії України «Азов» поділилися вражаючим відео зачистки одного з населених пунктів на Торецькому напрямку, знятим на екшн-камери його бійців.
Російська авіація вдень 12 червня атакувала Гуляйпільську громаду на Запоріжжі, одна людина дістала поранення.
На Дніпропетровщині ще одному правоохоронцю повідомили про підозру у справі щодо незаконного видалення інформації про осіб, які ухилялися від мобілізації.
від 20000 до 120000 грн
Київ
120 Окрема Бригада ТрО ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Вся Україна
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
від 23000 до 53000 грн
Степанівка, Сумська область
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…