Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Спецпідрозділ ГУР МО України Group 13 вперше в історії збив російський гвинтокрил за допомогою морського дрону. Командир підрозділу з позивним «13-й» розповів, як українські інженери й військові змогли спільно реалізувати історичну операцію.
Про це повідомило ГУР МО України з посиланням на інтерв’ю для каналу «ТСН. Тиждень»
Командир «13-й» розповів, що ця операція стала результатом багатомісячної підготовки й безперервної роботи їхньої команди. За його словами, вони вперше використали морський дрон для знищення повітряної цілі. Він зазначив, що задача була ризикованою, але команда була впевнена у своїх силах.
«Ми бачили мету і розуміли, що час йде на хвилини. У цій операції ми не ховалися від авіації, як зазвичай, а, навпаки, шукали зустрічі з противником. Гелікоптер — швидка ціль. Як тільки він з’являється у полі зору, є лічені хвилини, щоб зайняти вигідну позицію для пуску. Ми все прорахували, і ракета влучила в ціль із першого запуску », — згадує командир підрозділу Group 13.
Йдеться про операцію, під час якої дрони українського виробництва «Магура» зуміли вивести з ладу два ворожі гелікоптери й ще один серйозно пошкодити. За словами командира, це вдалося зробити завдяки модернізації ракетного комплексу, адаптованого до запуску з поверхні води.
«У цій операції ми використали модернізовану ракету Р-73, яка була адаптована для запуску з водної платформи. Це складна задача, адже ракета спочатку створювалася для повітряного старту з літаків, що мають вищу початкову швидкість», — «13-й».
За його словами, модернізована ракета Р-73, яка раніше належала до класу «повітря — повітря», була оснащена новою системою наведення, здатною працювати у ширшому куті. Її дальність ураження сягає до 40 км, а вага бойової частини становить близько 8 кг. Для адаптації до водного старту українські інженери суттєво вдосконалили систему запуску, зробивши можливим її ефективне використання на борту морського дрона.
«Це перший випадок в історії, коли морський дрон збив повітряний об’єкт. Ми довели, що навіть із водної поверхні можна ефективно працювати по повітряних цілях. Це відкриває новий горизонт у морській війні», — наголошує «13-й».
На рахунку підрозділу Group 13 вже 9 потоплених і 6 пошкоджених ворожих суден. А тепер і нова віха — повітряні цілі. Зараз команда адаптує нові тактики для боротьби з авіацією ворога.
«росія змушена переглянути свої стратегії. Їхній флот і авіація більше не є недоторканними. Ми фактично паралізували Чорноморський флот росії. Вони бояться виходити за межі своїх баз», — резюмує «13-й».
Як повідомляла АрміяInform, морські дрони Magura V5 кілька разів до цього вже атакували ворожі повітряні цілі, але раніше підбита техніка все ж «дотягувала» до берегової лінії або аеродрому.
@armyinformcomua
Протягом минулої доби російські війська атакували сім населених пунктів Харківської області, застосовуючи широкий арсенал озброєння, включаючи дрони, ракети та авіаційні удари.
Російські війська не зменшують кількість штурмових дій на Сіверському напрямку, проте частіше використовують мототехніку замість танків та БМП.
Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 78 авіаційних ударів, скинув 124 керовані бомби.
12 червня військові кібери здійснили успішне втручання в роботу 110 російських інтернет-ресурсів, на яких замість штатного контенту були розміщені фотоматеріали із «привітанням» громадян рф з «днем росії».
У ніч на 13 червня (із 22.30 12 червня) противник атакував 55-ма ударними БПЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
від 24000 до 124000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
до 100000 грн
Запоріжжя
Щастинський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
від 20000 до 30000 грн
Дніпро
Комендатура військових сполучень (Дніпро)
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…