ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Втратили 20 танків і БМП: деталі рідкісного механізованого штурму росіян на Харківщині

Новини
12 Січня 2025, 15:26
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Війська рф наважилися на великий механізований штурм на Харківщині вперше за кілька місяців.

Деталі знищення ворожої колони розповів в ефірі телемарафону “Єдині новини” пресофіцер 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ Олександр Бородін.

8 та 9 січня силами танкової дивізії окупанти рушили на позиції 3-ї ОШБр, щоб здійснити прорив. За два дні у боях з нашими підрозділами окупанти втратили 20 одиниць техніки.

«Вже кілька місяців ворог діє переважно однаково: піхотні штурми, FPV-дрони, артилерія, авіація. З якоїсь причини вони вирішили здійснити механізований штурм і не на рівні взводів, а об’єднаний штурм, частини гвардійської дивізії і танкової армії», — сказав пресофіцер.

Він відзначив, що цей штурм виявився цікавим в тому сенсі, що це не були Т-54 або інші старі танки. Ворог задіяв танки Т-72, Т-80.

«Цю техніку вони бережуть, тому що за умови модернізації вона достатньо ефективна і відповідає вимогам сучасної війни», — пояснив Олександр Бородін.

Пресофіцер розповів, що росіяни досить сильно намагались захистити техніку від FPV системами РЕБ, але їм це не допомогло. «Ймовірно, вони думали, що там є якась слабка точка, яку можна атакувати. Але цього не було», — додав він.

Олександр Бородін додав, що противник загалом завжди ставить РЕБи на техніку, зокрема на початок колони та в кінці.

«В даному штурмі системи РЕБ не були не кожній одиниці, але нам довелося задіювати певні рішення, щоб їх обійти. До того ж дуже добре спрацювали комплекси ПТРК, на які РЕБ ніяк не впливає», — додав він.


Досвід — безцінний: «Змій» повернувся до війська з СЗЧ після протезування та служить оператором НРК
Досвід — безцінний: «Змій» повернувся до війська з СЗЧ після протезування та служить оператором НРК

Воїн 56-ї бригади з позивним «Змій», після важкого поранення та протезування повернувся до війська.

На Гуляйпільському напрямку дронарі бригади Ахіллес «демонтували» ворожого прапороносця
На Гуляйпільському напрямку дронарі бригади Ахіллес «демонтували» ворожого прапороносця

Оператори БПЛА 429-ї бригади Ахіллес знищили окупанта, котрий намагався встановити прапор.

У липні воїни Сил оборони знищили понад 30 тисяч росіян за допомогою дронів
У липні воїни Сил оборони знищили понад 30 тисяч росіян за допомогою дронів

Президент України Володимир Зеленський повідомив про результати роботи Служби безпеки України та Сил оборони за липень.

Виправдовувала окупантів у соцмережах: на Харківщині жінку засуджено до 6 років ув’язнення
Виправдовувала окупантів у соцмережах: на Харківщині жінку засуджено до 6 років ув’язнення

Прокурори довели вину 52-річної мешканки села Руська Лозова Харківського району, яка поширювала антиукраїнські наративи.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Снайпер

від 50000 до 120000 грн

Бучач

Третій відділ Чортківського РТЦК та СП

Olx Стрілець-зенітник, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Старі Кодаки, Дніпропетровська область

WorkUa Діловод ЗСУ

від 24000 до 50000 грн

Запоріжжя

Хортицький РТЦК та СП

WorkUa Санітарний інструктор, військовослужбовець

від 21000 до 121000 грн

Запоріжжя

113 окремий батальйон 110 ОБр Сил ТрО

Olx вогнеметник 144 окрема піхотна бригада

від 20000 до 120000 грн

Чернігів, Чернігівська область

WorkUa Майстер, військовослужбовець

від 21000 до 23000 грн

Харків

Метрологічний центр військових еталонів ЗСУ