Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…
30 грудня з російського полону до України повернулося 189 українців. Це був 59-й обмін з початку широкомасштабного російського вторгнення. Загалом додому за весь час повернулися 3956 українців. Переважна більшість з них — військовослужбовці.
АрміяInform розповідає, які ще права та можливості мають ті, хто пройшов через полон.
Звільнені з полону військовослужбовці можуть звільнитися зі служби. Це передбачає ст. 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», зміни до якого набрали чинності 18 травня цього року. При цьому немає значення, коли саме військовослужбовця було звільнено з полону.
Якщо військовослужбовець вирішить скористатися правом на звільнення, то він також може розраховувати на одноразову допомогу при звільненні. Вона становить 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожен повний календарний рік служби.
Якщо ж військовослужбовець, який повернувся з полону, бажає продовжувати службу, він має право на 90 днів відпустки. Така відпустка не поділяється на частини, і під час неї продовжує нараховуватися грошове забезпечення. Відкликати з такої відпустки можуть лише за згодою військовослужбовця.
Звільнені з полону мають право на одноразову допомогу у 100 тисяч гривень. Це стосується як цивільних, так і військовослужбовців.
Також передбачається виплата щорічної фінансової допомоги для тих, хто був у полоні. Це 100 тисяч гривень за кожен рік перебування в місцях несвободи.
Як отримати? Для розрахунку таких виплат потрібно, щоб був встановлений факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України. Встановленням цього факту займається спеціальна комісія при Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Один з обов’язкових документів, який потрібно надати комісії — довідка про перебування в полоні. Її можна отримати в Національному інформаційному бюро. Запит потрібно направити на електронну пошту бюро: info@nib.gov.ua, або заповнити форму на сайті.
Звільнені з полону громадяни мають право на правову допомогу. І враховуючи всі бюрократичні чинники, які існують у нашій державі, така допомога зайвою точно не буде.
@armyinformcomua
Бійці 73 центру ССО на Курщині уражають особовий склад та техніку противника усіма наявними засобами.
Оператори 414 бригади безпілотних систем ЗСУ «Птахи Мадяра» продемонстрували, що можуть обходити ворожі засоби РЕБ, які росіяни встановлюють на своїй «броні».
Зазвичай колони техніки супроводжують 2 танки, які ведуть вогонь по наших позиціях, поки піхота висаджується.
Батальйон ударних безпілотних авіакомплексів «Ахіллес» 92 штурмової бригади імені отамана Івана Сірка разом з гвардійцями 1 бригади оперативного призначення «Буревій» Нацгвардії вчасно виявили та спалили ворожу техніку.
На Запорізькому напрямку відбуваються комбіновані атаки, обстріли, нальоти ворожих FPV-дронів та дронів зі скидами, проте лінія фронту загалом стабільна вже півтора роки.
Бійці батальйону К-2 54 механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи до ноги знищили окупантів, які намагалися просочитися між позиціями.
від 25000 до 125000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
від 20100 до 120000 грн
Суми, Сумська область
від 25000 до 125000 грн
Київ
Морська Піхота ЗСУ
від 20000 до 25000 грн
Васильків
Військова частина А1789
Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…