Про проблеми та переваги, а також перспективи розвитку подібних безпілотних систем кореспондент АрміяInform поговорив з представником одного з підприємств у даному сегменті на вітчизняному зброярському ринку —…
Французька оборонна компанія Soframe продемонструвала свою останню тактичну інновацію: наземний безпілотник, оснащений лазерною баштою, обладнання якої призначене для протидії малим повітряним загрозам.
Як інформує портал Zone Militaire, HE 441 — невеликий усюдихід типу Fardier/mule (Фард’є/мул, Fardier — старовинний французький військовий термін для позначення гужового візка, що використовувався для перевезення важкої артилерії, але це позначення було згодом прийнято у Франції та для усюдихода. — Ред), виконаний за схемою 4×4, який може дистанційно керуватися та/або пересуватися автономно, зазначає АрміяInform.
Ключовою «фішкою» нової машини компанії Soframe є не її висока маневреність і не модульна конструкція, а лазерна установка HELNA-P від фірми Cilas, здатна збивати дрони, що швидко летять.
Своєю чергою експерти оборонного порталу Army Recognition, які дослідили новинку, стверджують, що робот-позашляховик HE441 створений для ратної праці на різноманітних і складних місцевостях, має легку, але міцну конструкцію, що дозволяє йому пересуватися по нерівних площах та бездоріжжям на високих швидкостях.
Ця мобільність у поєднанні з відкритою кабіною дозволяє самокерованій машині функціонувати як багатоцільова платформа, яка придатна до швидкого розгортання в бойових сценаріях з високими ставками. Компонування відкритої кабіни забезпечує гнучкість, дозволяючи операторам навантажувати транспортний засіб спеціальним обладнанням, зокрема системами озброєння, комунікаційними засобами або масивами датчиків.
Завдяки таким модульним модернізаціям усюдихід HE441 можна адаптувати для задоволення широкого діапазону вимог оборонних місій, від розвідки та транспортування військ до захисту конвою та прямої збройної підтримки.
Важливим аспектом демонстрації JNI HE441 була його інтеграція з лазерною системою зброї HELMA-P, передовою технологією боротьби з дронами, розробленою Cilas. Це лазерне рішення для боротьби з безпілотниками відображає зростаючу потребу в передових заходах проти використання БПЛА для спостереження, розвідки та навіть для наступальних атак.
Завдяки системі HELMA-P наземний безекіпажний автомобіль HE441 здатний забезпечувати точне некінетичне блокування ворожих дронів, використовуючи високоенергетичні лазерні промені для виведення з ладу або знищення критичних компонентів безпілотників.
Це дозволяє наземним силам швидко реагувати на повітряні загрози без використання звичайних боєприпасів, що робить систему економічно ефективною та стійкою для тривалих операцій.
Завдяки високоенергетичному приладдю HELMA-P наземний робот HE441 перетворюється на мобільний оборонний засіб, що рухається. Ця мобільність має вирішальне значення, оскільки дозволяє піхотним підрозділам мати при собі оснащення для захисту від безпілотників, куди б вони не йшли, а не покладатися на фіксовані чи стаціонарні системи ППО.
Традиційні протиповітряні заходи можуть бути обмежені проти невеликих, швидко рухомих дронів. А швидке лазерне націлювання HELMA-P усуває цю прогалину, нейтралізуючи дрони безшумно та з мінімальними побічними збитками. Ця здатність безшумного ураження особливо цінна для піхоти та розвідувальних груп, які діють у чутливих районах, де важливо зберігати непомітність.
Своєрідний симбіоз безекіпажної рухомої платформи HE441 і високоенергетичної системи HELMA-P представляє значний прогрес у сучасній бойовій готовності. Їхня комбінація пропонує адаптоване рішення для швидкозмінних загроз, з якими стикаються військові сили, особливо в умовах, коли безпілотники стають все більш поширеними в бойових арсеналах.
Для піхотних підрозділів здатність переміщатися за допомогою мобільного рішення для боротьби з безпілотниками підвищує як безпеку, так і оперативну гнучкість, оскільки вони можуть реагувати на ворожі БПЛА в режимі реального часу без затримок або обмежень традиційної стаціонарної оборони.
Дана комбінація також відрізняється економічністю. На відміну від систем боротьби з безпілотниками на основі снарядів, які можуть призвести до значних витрат через споживання боєприпасів, HELMA-P на базі лазера може нейтралізувати численні загрози дронів-камікадзе з мінімальними витратами ресурсів.
Ця система створена не лише для поточних потреб на полі бою, але й для адаптації до швидко мінливих вимог сучасної війни.
Тактичний безпілотник-усюдихід HE441. Візуалізація Soframe
Бойова лазерна установка HELMA-P. Відео: CILAS
@armyinformcomua
На Харківщині бійці батальйону безпілотних систем Третьої окремої штурмової бригади знищили російську САУ «Нона», ворожу гармату, вантажівку, а також завдали втрат піхоті, яка намагалась тікати та заховатися в укриттях.
Наступною ціллю після захоплення окупантами міст Торецьк або Часів Яр може стати Костянтинівка, однак наразі про змогу противника наступати в напрямку цього міста говорити зарано.
Тактична група ударних БпАК «Медоїд» підрозділу Баліста Сил спеціальних операцій знищила ворожий радіолокаційний комплекс «Утьос-Тм», що відстежував українські літаки, ракети та безпілотникі в радіусі 360 кілометрів в онлайн режимі.
Рекрути навчального центру 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців розповіли, що мотивує добровольців підписувати «Контракт 18-24» зі Збройними Силами України, чого вони очікують від армії та що отримують насправді.
У міській забудові тривають бої, за сприятливої погоди українські захисники мають змогу контролювати практично всю територію міста за рахунок дронів.
І піших, і колісних окупантів безжально винищують на Куп’янському напрямку воїни роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Фенікс» Гвардії наступу «Помста».
від 23000 до 53000 грн
Степанівка, Сумська область
Про проблеми та переваги, а також перспективи розвитку подібних безпілотних систем кореспондент АрміяInform поговорив з представником одного з підприємств у даному сегменті на вітчизняному зброярському ринку —…