ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Руйнує пам’ятки історії, але звинувачує Україну: в мережі гуляє російське фейкове відео від ЮНЕСКО

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 27 Грудня 2024, 6:19
Колаж Сергія Поліщука / АрміяInform
Колаж Сергія Поліщука / АрміяInform

Пропагандисти в мережі поширюють відео, нібито від ЮНЕСКО. У ньому стверджують, що Україна знищила більше пам’яток, аніж «Талібан» в Афганістані, — 5400 об’єктів за два роки. Нібито про це заявила директорка Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Мехтільда Ресслер, підкресливши, що «таке ставлення до пам’яток історії характерне для терористичних режимів, але не для європейської цивілізації».

Однак ЮНЕСКО не публікувало такого відео на своїх офіційних ресурсах. А Мехтільда Ресслер, яка вже не є директоркою Центру всесвітньої спадщини, ніколи не робила подібної заяви. Як з’ясувалося, відео створили з контенту з відкритих джерел, де розповідається зовсім про інше.

Окрім того, тимчасовий виконувач обов’язків губернатора Курської області Хінштейн заявив, що 22 грудня внаслідок ракетних ударів у Рильську постраждали 17 об’єктів культурної спадщини, звинувативши в цьому ЗСУ.

Проте масштаби пошкоджень, про які каже Хінштейн, насправді є мінімальними, а обставини їх появи залишаються непідтвердженими. На противагу цим заявам, росія активно руйнує українську культурну спадщину. Станом на грудень 2024 року в Україні зафіксовано 1222 пошкоджені пам’ятки у 18 регіонах. У листопаді росія завдала 43 нових ударів по пам’ятках історії та культури, зокрема в Запорізькій, Одеській та Хмельницькій областях. У Харківській області, наприклад, ворог пошкодив 322 такі об’єкти, у Київській області та місті Києві — 81. Останній найгучніший випадок — обстріл Миколаївського костелу в Києві 20 грудня. Україна наполягає на міжнародному розслідуванні цих актів культурного вандалізму, що є порушенням міжнародного права.

росія поширює подібну дезінформацію з кількох причин. По-перше, у такий спосіб країна-агресорка намагається перевести фокус з руйнувань, які вона завдає українській культурній спадщині, на звинувачення України. Це допомагає створювати ілюзію моральної рівності між агресором і жертвою. Ворожа пропаганда апелює до емоцій, використовуючи теми культурної та духовної спадщини для мобілізації підтримки серед власного населення. Така дезінформація виправдовує агресивні дії росії як «захист» її історичної і духовної спадщини. Агітпроп такими повідомленнями також хоче викликати в міжнародної спільноти сумніви щодо достовірності українських звинувачень у воєнних злочинах.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Два танки та окупант у кущах — на Харківщині вполювали російську техніку та особовий склад

Два танки та окупант у кущах — на Харківщині вполювали російську техніку та особовий склад

Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» на Харківщині знищили танки та запустили окупанта у небо.

На фронті військові можуть навіть не помічати симптомів інфаркту: військовий хірург про специфіку роботи

На фронті військові можуть навіть не помічати симптомів інфаркту: військовий хірург про специфіку роботи

Начальник відділення серцево-судинної хірургії Військово-медичного клінічного центру Західного регіону підполковник медичної служби В’ячеслав Зінченко розповів про специфіку роботи під час війни.

Президент під час зустрічі з Міністром оборони сказав, що Україні потрібно більше позитивної динаміки у відносинах з США

Президент під час зустрічі з Міністром оборони сказав, що Україні потрібно більше позитивної динаміки у відносинах з США

Володимир Зеленський провів нараду з Міністром оборони України Рустемом Умєровим на  якій обговорювалися закупівлі дронів та зміни у відносинах з США.

Курщина без арти — тероборонці знищили 6 російських гармат на території ворога

Курщина без арти — тероборонці знищили 6 російських гармат на території ворога

Воїни роти ударних безпілотних авіакомплексів Rugby Team 129-ї бригади Сил територіальної оборони провели демілітаризацію вогневого потенціалу противника в Курській області.

Штурмували цілим натовпом — окупанти спробували налякати чисельністю

Штурмували цілим натовпом — окупанти спробували налякати чисельністю

Бійці Президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького показали спробу росіян атакувати справжнім натовпом.

Смертельні хованки — наші пілоти вбивали російських штурмовиків у найнесподіваніших місцях

Смертельні хованки — наші пілоти вбивали російських штурмовиків у найнесподіваніших місцях

Пілоти підрозділу Falcon Squad 57-ї мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка знищили 5 окупантів, які намагалися сховатися в укриттях.

ВАКАНСІЇ

Інженер автомобільної та бронетанкової служби, діловод

від 10000 до 15000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Стрілець в сили оборони

від 21000 до 50000 грн

Калинівка, Вінницька область

Радіотелефоніст-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП

Рульовий-мотоpист, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Водій

від 20000 до 50000 грн

Одеса

Військова частина А4055

Кулеметник, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО

--- ---