АрміяInform запитала у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, як там фіксують всі ці випадки та порушення прав людини, і, власне, знищення української…
На Донеччині працівники Державного бюро розслідувань викрили заступника начальника підрозділу однієї з військових частин Донеччини, який примушував підлеглих працювати на його родину та віддавати частину незаконно нарахованих бойових виплат.
Про це інформує 13 грудня ДБР.
Починаючи з січня 2023 року четверо військовослужбовців здійснювали будівельні та інші роботи на території домогосподарства заступника начальника підрозділу, а також працювали в кіоску, який належить дружині посадовця. Дружина при цьому контролювала та координувала роботу військових.
«У разі відмови працювати заступник начальника погрожував військовослужбовцям відправити їх на передову без відповідної підготовки», — йдеться в повідомленні.
Військовослужбовці, які працювали різноробами у свого командира, майже два роки не з’являлись на службі, однак щомісячно отримували повне грошове забезпечення, включаючи додаткову винагороду за виконання бойових завдань.
Левову частку виплат вони віддавали своєму «роботодавцю», окремо їхня трудова діяльність на родину посадовця не оплачувалася.
Працівники ДБР провели низку обшуків, зокрема за місцем мешкання заступника начальника підрозділу, під час яких вилучено кошти, документи, чорнові записи та інше майно, що може свідчити про незаконну діяльність посадовця.
Попередньо встановлена сума збитків державі становить понад 3 млн гривень. Триває досудове розслідування за фактом перевищення влади та службових повноважень, вчиненому в умовах воєнного стану, що заподіяло тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 426-1 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
«Під час військових дій внесок кожного військовослужбовця у Перемогу максимально важливий. Саме тому вкрай цинічними і безпринципними є командири, які намагаються використати бійців за межами їхнього основного обовʼязку, створюють передумови до конфліктів в колективах та вчинення злочинів», — зазначили в ДБР.
Як повідомляла АрміяInform, Служба безпеки України та Національна поліція викрили нову технологію російських спецслужб, яка полягає у втягненні неповнолітніх українців у злочинну діяльність під виглядом «квест-ігор».
@armyinformcomua
Документальний фільм «Одного літа в Україні», який зараз з успіхом демонструється в українських кінотеатрах, готується до міжнародного визнання.
У 61-й окремій механізованій Степовій бригаді психологи використовують сучасні методики для психологічної терапії бійців. Однією з таких методик є VR-терапія, яка допомагає військовим знизити рівень стресу та розвантажити психіку після бойових дій.
Міністр оборони України Рустем Умєров прокоментував запуск революційного проєкту «Лінія дронів», який має кардинально посилити українські бригади та масштабувати досвід ефективного знищення противника за допомогою безпілотних систем.
Держави Балтії ― Литва, Латвія та Естонія ― офіційно завершили процес від’єднання від російської енергосистеми, синхронізувавши свої мережі з континентальною Європою. Це історична подія не лише для регіону, а й для всієї Європи, яка ще більше зміцнює енергетичну незалежність від москви.
Українські військові продовжують методично знищувати ворога не лише на землі, а й у повітрі. Бійці 5-ї штурмової бригади провели успішне «полювання» на ворожий безпілотник, який намагався вести розвідку на низькій висоті.
У 24-й окремій механізованій бригаді імені короля Данила триває інтенсивна підготовка новобранців до боїв за Часів Яр. Місто, що знаходиться під постійними обстрілами російських військ, потребує від захисників особливої майстерності та витривалості.
АрміяInform запитала у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, як там фіксують всі ці випадки та порушення прав людини, і, власне, знищення української…