Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…
Однією з важливих складових Сухопутних військ Збройних Сил України залишаються танкові підрозділи.
Попри заяви деяких експертів, що з появою нових протитанкових засобів термін життя танка на полі бою — лічені хвилини, донині танк залишається найзахищенішою і добре озброєною бойовою машиною. Україна стала однією з небагатьох країн, які розробляють та випускають танки, — досить згадати, що найкращий танк Другої світової війни Т-34 і перший основний бойовий танк Т-64 були розроблені в Харкові.
Під час війни з росією українські танкісти виявляли та продовжують виявляти свою майстерність та героїзм, знищуючи противника. Тисячі танкістів нагороджені орденами та медалями, окремі військовослужбовці стали Героями України.
АрміяInform нагадує, хто з танкістів був удостоєний найвищої державної нагороди.
Побратими його прозвали «Адамом», бо він завжди першим ішов у бій.
Він одним з перших нищив російські танки під час оборони Донецького аеропорту восени 2014 року, кожного разу з боями прориваючись до терміналів, де тримали оборону українські військовослужбовці.
Не раз і не два ризикуючи життям, Євген Межевікін застосував багато тактичних новинок і став першим танкістом, удостоєним ордена «Золота Зірка» Героя України.
З початком широкомасштабного вторгнення він створив і став командиром тактичної групи «Адам». Тоді, наприкінці лютого 2022 року, навколо нього згуртувалися добровольці, які воювали під його керівництвом від самого початку війни. «Адам» відремонтував два навчальні танки, БМП і пішов з ними в бій.
Тактична група «Адам» була створена 14 березня 2022 року. Були бої за Київщину (Ірпінь, Бучу), потім група працювала на Бахмутському напрямку, брала участь у Харківській наступальній операції. Також пройшла бойові дії на різних напрямках — Балаклея, Лиман, Бахмут, Кремінна, Серебрянський ліс…
Зараз він — заступник начальника Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ.
Не можна не згадати про подвиг полковника Євгена Сидоренка, який у бою під Іловайськом на трофейному танку Т-72БВ виїхав один проти російської колони. Таких випадків у світовій історії налічується дуже мало. І майже всі вони були під час Другої світової війни.
Євген Сидоренко після відбиття атаки росіян 29 серпня 2014 року йшов у колоні на прорив з оточення. Саме його танк очолив прорив після загибелі полковника Олексія Грачова. За той бій він був удостоєний звання Герой України.
З початком широкомасштабного вторгнення українські танкісти не раз демонстрували свою мужність та героїзм.
Так, одним з перших звання Герой України отримав 23-річний командир взводу Євген Пальченко з позивним «Пісня» — у перші дні широкомасштабного вторгнення він під Херсоном прикрив вихід бригади з оточення, врятувавши життя своїм побратимам.
Прорвавши кільце росіян, три танки під командуванням Пальченка зайняли оборону біля Антонівського мосту і дали змогу прорватися побратимам. З оточення тоді вийшли близько двох тисяч українських військових разом з технікою. Лейтенанту Євгену Пальченку 2 березня 2022 року Указом Президента за особисту мужність і героїзм присвоєно звання Героя України.
Рота капітана Пономаренка прийняла бойове хрещення уже за лічені години після розвантаження під Барвінковим, і з того часу танкісти 3 окремої танкової бригади Сухопутних військ ЗСУ майже безперервно захищають від ворожого наступу Харківщину. В одному із цих боїв Сергій здобув найвищу державну нагороду України.
Того дня танкісти разом з десантниками вчинили спробу штурму захопленого ворогом села Топольського, що неподалік Ізюма. Шість українських танків з двох напрямків наблизилися до села, проте з’ясувалося, що в росіян там понад два десятки танків.
Але виучка та досвід підлеглих Пономаренка виявились кращими: було підтверджено знищення дев’яти рашистських танків. Один з українських Т-72 був пошкоджений одразу кількома влучаннями. Аби врятувати екіпаж, капітан Пономаренко вирішив знов увірватися на вогневий рубіж на власному танку, щоб не наражати на небезпеку інших.
Екіпаж підтримав свого ротного, і танк Пономаренка успішно виконав ризикований маневр, влучними пострілами придушив ворожі вогневі точки, а потім сміливці під обстрілом взяли на буксир підбиту машину та витягнули її з поля бою. 2 квітня 2022 року капітану Пономаренку Сергію Івановичу присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
@armyinformcomua
Співробітники контррозвідки Служби безпеки України спільно з Нацполіцією викрили у Дніпрі двох наркозалежних 23 і 36 років, підозрюваних у спробі підірвати на залізничній станції цистерну з пальним.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус передав Україні першу нову самохідну артилерійську установку RCH 155.
Минув місяць з моменту оголошення про створення 20-го окремого полку безпілотних систем К-2 та відкриття набору. За цей час до підрозділу подали понад 7 тисяч заявок як військові, так і цивільні, які прагнуть стати до його лав.
Днями українські дронарі РУБпАК «Фенікс» ліквідували понад десяток окупантів, знищили техніку та важливі російські військові об’єкти на Куп’янському напрямку.
Минулого тижня до центрів рекрутингу української армії звернулися 1319 осіб з питаннями щодо вступу на військову службу. Цей показник майже вдвічі перевищує результат попереднього тижня. Нагадаємо, за перший тиждень року до центрів рекрутингу звернулись 717 українців.
Куп’янська окружна прокуратура Харківської області направила до суду обвинувальний акт щодо 51-річної жительки селища Приколотне, яку звинувачують у колабораційній діяльності.
до 22000 грн
Могилів-Подільський
Державна прикордонна служба України
від 23000 до 53000 грн
Степанівка, Сумська область
Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…