ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Трамп, путін та понад 220 боєзіткнень за добу: експерт пояснює, чому на фронті стає ще гарячіше

Новини Публікації
28 Листопада 2024, 7:07
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Підпишись на нас в Google
Колаж Віталія Солоного / АрміяInform

Зранку 27 листопада Генеральний штаб ЗС України повідомив, що за добу на фронті зафіксовано 224 бойові зіткнення.

Чому так суттєво зросла кількість ворожих штурмів, для АрміяInform пояснив військовий експерт Петро Черник.

«Це пов’язано з великою геополітикою. путін поставив чіткі і зрозумілі два завдання. Завдання перше: до інавгурації Трампа за будь-яку ціну захопити Донецьку область і так само до інавгурації Трампа за будь-яку ціну вибити нас із Курської області.

Чи є у ворога для цього людський потенціал? На жаль, є. Загальний мобілізаційний ресурс становить у межах 3 мільйонів людей. Це дуже і дуже багато. Середні показники їхнього призову десь у межах до 40 000 особового складу на місяць. І думаю, що в такій пропорції вони будуть себе тренувати й надалі.

Чи є в них ще певний запас міцності, скажімо, щодо бронетехніки? Розбираємо на прикладі танків. На початку широкомасштабного вторгнення у них — 3400 штатних машин, однак на складах тоді було ще в межах до 10 000, це доволі багато. І частину техніки, яку ми знищили, ворог зумів відновити.

Приблизно те саме стосується й артилерії. Ми винищили вже понад 20 000 одиниць. Але в них може бути ще в межах 3000–5000 стволів усіх калібрів. Правда, маємо розуміти, що повноцінну артилерію вони будувати не можуть і не зможуть.

Комплексний запас міцності, який зараз обчислюється по російській федерації — десь у межах до літа наступного року. А тоді почнуться справжні проблеми воєнного й економічного характеру. Саме тому росіяни ставлять перед собою мету — захопити якомога більше наших територій і вибити з Курщини.

От все, що маємо розуміти, чому зросла кількість боєзіткнень. Нам вкрай важливо утриматися в Курській області до літа, до наступного циклу сухої погоди. І вкрай важливо, щоб ми втримали Донеччину також на літо наступного року. Тоді наші позиції в потенційній розмові через посередників будуть набагато сильніші».

Кореспондент АрміяInform

«Став циклопом»: незграбний окупант хотів позбавити себе страждань, але зробив тільки гірше
«Став циклопом»: незграбний окупант хотів позбавити себе страждань, але зробив тільки гірше

Щоб уникнути участі у черговому «м’ясному штурмі» окупант вирішив застрелитись, проте вижив, залишившись при цьому без ока.

Годував «віртуальних» бійців: держава втратила 1,6 мільйонів через недбалість посадовця частини
Годував «віртуальних» бійців: держава втратила 1,6 мільйонів через недбалість посадовця частини

Працівники ДБР у взаємодії з Генеральним штабом ЗСУ в межах спецоперації «Справедливість для бійців» викрили посадовця військової частини на Кіровоградщині.

15 років тюрми отримав дезертир, який на замовлення фсб коригував обстріли Дніпра
15 років тюрми отримав дезертир, який на замовлення фсб коригував обстріли Дніпра

За доказовою базою контррозвідки та слідчих СБУ 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав агент фсб, який коригував обстріли Дніпра.

Швидкість і мобільність: артилеристи 58-ї бригади показали роботу британської  САУ AS-90
Швидкість і мобільність: артилеристи 58-ї бригади показали роботу британської САУ AS-90

Командир гармати AS-90 на псевдо «Циган» розповів та показав, як працює британська самохідна артилерійська установка та її переваги.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Діловод-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП

WorkUa Стрілець-санітар

від 20100 до 120000 грн

Запоріжжя

415 окремий батальон ЗСУ Запорізька Січ.

RobotaUa Військовослужбовець на службу за контрактом від 21 до 45 років

від 20000 до 60000 грн

Київ

Святошинський РТЦК та СП

WorkUa Геодезист

Шепетівка

Військова частина А4127

WorkUa Водій-кранівник, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Кропивницький

Військова частина А3406