Під час російсько-української війни це почесне звання набуло особливої ваги у державі. Адже героїзм став невіддільним від жертовності. Він став чимось винятковим,…
Посвідчення учасника бойових дій (далі — УБД) є основним документом, що підтверджує право власника на певні пільги та преференції. Однак, як з іншими документами, з ним можуть ставатися непередбачувані неприємності. Воно може губитися, стати непридатним для користування, або бути знищеним, наприклад, через обстріл. Врешті-решт, його можуть вкрасти.
Як відновити документ, розповідає АрміяInform.
Наразі є кілька варіантів отримання нового посвідчення.
Якщо мова йде про чинного військовослужбовця, то потрібен рапорт на командира військової частини.
Якщо ви звільнені з військової служби, то звертатися треба до ТЦК та СП, в якому перебуваєте на обліку. Також можна звернутися до Мінветеранів, якщо статус УБД отримували через міжвідомчу комісію, створену при цьому міністерстві.
Також до рапорту чи заяви мають додаватися певні документи. Вид рапорту, а також які саме документи потрібно до нього додавати — залежить від обставин.
В такому випадку до рапорту мають додаватися наступні документи:
Таке періодично стається, враховуючи реалії військового побуту. Тож, якщо посвідчення стало непридатним до користування, то до рапорту додаються наступні документи:
Таке також періодично стається, адже ніхто та ніщо не застраховане від обстрілів. Тож якщо посвідчення було знищене, то в першу чергу в частині має бути проведене службове розслідування. І на його підставі буде здійснювати відновлення.
Потрібно буде лише подати дві кольорові фотокартки розміром 3 × 4 см на матовому папері.
Зразки усіх трьох видів рапортів можна знайти тут.
Також АрміяInform вже писала про те, як оформити статус УБД, на які пільги може розраховувати учасник бойових дій та як користуватися цими преференціями.
@armyinformcomua
На Київщині вночі ворог здійснив чергову атаку ударними дронами.
В окупованому Айдарі (колишньому Новопскові) російські війська продовжують рейди та обмежують виїзд із населеного пункту. Зокрема, залишаються перекритими три виїзди з міста.
Станом на ранок 7 грудня російські війська продовжують обстріли населених пунктів Донеччини, спричиняючи руйнування інфраструктури та житла.
У рамках проєкту Європейського Союзу «Комплексна підтримка національного сектору з протимінної діяльності» відбувся триденний воркшоп, присвячений покращенню навичок і стандартів у сфері розмінування. Участь у заході взяли представники Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки, а також експерти Центру досконалості протимінної діяльності.
На Вовчанському напрямку ситуація стабільна і напружена. Ворог продовжує обстрілювати наші позиції з усього наявного озброєння: КАБи, артилерія, дрони, міномети.
У Василівському районі російські окупанти завдали артилерійського удару по селу Приморське.
від 20000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Під час російсько-української війни це почесне звання набуло особливої ваги у державі. Адже героїзм став невіддільним від жертовності. Він став чимось винятковим,…