«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…
Литовська Республіка вивчає український досвід організації мобілізації, рекрутингу та підготовки військових в умовах війни.
Про це йшлося під час зустрічі представників Міністерства оборони України з делегацією Збройних сил Литви.
Під час обговорення заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник підкреслив важливість співпраці між двома країнами та подякував Литві за її постійну підтримку України з початку повномасштабного російського вторгнення.
«Ми вдячні народу Литви за підтримку, яку ви надаєте Україні з самого початку широкомасштабного російського вторгнення. Зі свого боку ми готові ділитися власними напрацюваннями, щоб ця чорна війна не переступила кордони вашої країни та Європейського Союзу», — заявив Сергій Мельник.
Українська сторона розповіла про реформи у сфері мобілізації та рекрутингу. Зокрема, про створення 44 рекрутингових центрів у більшості регіонів України, куди нині можуть звертатися громадяни для вступу на військову службу за контрактом.
Також сторони обговорили цьогорічні нововведення, спрямовані на посилення обороноздатності: можливість рекрутингу безпосередньо до конкретної військової частини та запровадження з 2025 року базової військової служби замість строкової.
Начальник Служби військового призову та рекрутменту Литовської Республіки Арунас Балчюнас підкреслив, що для Литви, яка також межує з росією, важливо вивчити досвід України, здобутий за майже тисячу днів війни.
«Литва також межує з рф, тому нас цікавить досвід, що Україна отримала майже за тисячу днів спротиву. Коли на зміну мирному часу приходять воєнні події, то все дуже швидко змінюється. І військовим, які відповідають за безпеку держави, дуже важливо бути готовими до цих змін», — зазначив Арунас Балчюнас.
Під час зустрічі литовська делегація розповіла про власні ініціативи в організації реєстрів військовозобов’язаних громадян та їх оповіщення для проходження служби, що також стало важливою темою обміну досвідом між двома країнами.
Сторони також домовилися продовжувати співпрацю для зміцнення обороноздатності та забезпечення національної безпеки двох країн з використанням передового досвіду та інновацій.
Як повідомляла АрміяInform, «Агенція оборонних закупівель» Міністерства оборони України (АОЗ) та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення поточного співробітництва у сфері закупівель озброєння.
@armyinformcomua
Боєць 505 батальйону морської піхоти Костянтин має позивний «Американець», бо у 2014 році повернувся зі США за кілька місяців до початку збройної агресії рф проти України й став на захист рідної землі. Хлопцю тоді було 19 років.
Рустем Умєров провів зустріч з делегацією США на чолі з послом з особливих доручень Державного департаменту Натаніелєм Фіком.
Усього наші спортсмени здобули 9 медалей на Чемпіонат світу з плавання серед військовослужбовців під егідою Міжнародної ради військового спорту (СІЗМ).
У погану погоду кількість російських атак зменшується у 2-3 разу, в хорошу — знову збільшується.
Бійці 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили чергову спробу росіян прорвати нашу оборону.
Війська північної кореї, які були надіслані на допомогу армії рф, зазнали перших втрат на курщині та з переляку «надвохсотили» кадирівців.
від 20000 до 120000 грн
Херсон, Херсонська область
«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…