Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…
Однією з задач, яку вирішує сьогодні Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України та Міністерство оборони України, є забезпечення Сил оборони України безпілотними комплексами типу DJI Mavic. Вони легкі, прості у використанні, час у повітрі - до 45 хвилин, максимальна дальність польоту - 28 км, компактні, мають достатньо якісну камеру.
Саме ці БПЛА використовують ЗСУ на фронті, але майже всі вони — закордонного виробництва, зокрема — китайські. Тому питання розробки та виробництва БПЛА саме такого класу в Україні – одне з нагальних.
Днями Мінстратегпром провів захід, присвячений інноваціям у сфері дронів для розвідки та коригування, де були представлені українські варіанти найпоширенішого на фронті китайського дрона «Мавік». Свої розробки представили вісім недержавних фірм-виробників.
Під час заходу розробники демонстрували польоти дронів, знаходження цілей та розповіли про свої розробки. Один з дронів «Шмавік» вже пройшов кодифікацію і допущений до закупівель МОУ та експлуатації у військах. Ще один кодифікований виріб PTAKH-S (за ТТХ наближений до DJI Matrice 30. — Ред.) також був представлений на заході.
— На сьогодні повністю замінити той флот «мавіків», який експлуатується на території України в короткий час, неможливо, але наші зброярі мають вже напрацювання і конструкції, які задовольняють наші Сили безпеки і оборони. Тепер необхідно масштабувати виробництво і максимально зменшувати кількість закордонних аналогів і переходити на вітчизняні зразки. Вітчизняне виробництво дронів дозволить знизити залежність від іноземних закупівель, а також залишити в Україні велику кількість коштів, яка буде витрачена на внутрішнє виробництво, на закупівлю озброєнь для сили безпеки і оборони всередині нашої держави. Відомо, що вже був досить вдалий досвід фінансування виробництва зброї за рахунок закордонних коштів, ця схема можлива. На сьогодні і уряд України, і Офіс Президента працюють над залученням іноземних інвестицій для фінансування оборонних підприємств, які виробляють продукцію оборонного призначення, в тому числі розвідувальні дрони. Ми вдячні нашим партнерам за кожну гривню, якою вони фінансують у виробництва вітчизняної зброї, — зазначив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін.
Заступник Головнокомандувача ЗСУ полковник Андрій Лебеденко зробив акцент на важливості розвитку українського виробництва дронів.
— Мінстратегпром підтримує пошук нових спроможностей для підрозділів Збройних Сил в питанні розвитку безпілотних апаратів вітчизняного виробництва, які можуть конкурувати з «Мавіком», який сьогодні дуже затребуваний. Нам необхідно знизити залежність від імпортних постачань, тому для того, щоб можна було обирати кращих виробників, ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб кодифікувати розробки. У нас створена вся інфраструктура, виробники через Мінстратегпром попадуть на наші випробування у профільні інститути. Сьогодні система, яка вже вибудована, дає оперативну можливість перевірити їх до наближених бойових умов, допустити до солдата, до офіцера, який воює.
@armyinformcomua
За минулу добу Миколаївська область зазнала кількох атак з боку російських військових, є загиблий та масштабні руйнування.
Фінляндія надасть Україні 26-й пакет матеріальної допомоги. Рішення про це фінський президент ухвалив 5 грудня.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Станом на ранок 6 грудня в Чорному морі 1 ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет «Калібр».
Генерал Олександр Сирський привітав військовослужбовців із Днем Збройних Сил України, висловивши подяку за їхню відвагу, самовідданість і внесок у захист країни.
Протягом минулої доби зафіксовано 188 бойових зіткнень. За уточненою інформацією, вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах двох ракетних ударів із застосуванням чотирьох ракет, а також 24 авіаударів, скинувши 31 КАБ.
Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…