ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

“Королеви в окопах” як “Грім серед неба”: які кіноновинки чекати цієї зими. Інтерв’ю з Олександром Дрізом

Інтерв`ю Новини Публікації
Прочитаєте за: 6 хв. 10 Листопада 2024, 6:30
Фото: Віталія Павленка / АрміяInform
Фото: Віталія Павленка / АрміяInform

У День Збройних Сил України 6 грудня відбудеться прем’єра документального фільму про жінок в армії «Королеви в окопах», а вже у січні глядачі побачать ще один фільм – «Грім серед ясного неба».

Про ці кіноновинки в інтерв’ю АрміяInform розповів їх продюсер, полковник запасу Олександр Дріз.

– Почнемо з найближчої дати – 6 грудня. Мені дуже приємно, що до цього свята в нас є подарунок у вигляді фільму, який називається «Королеви в окопах». Це фільм про жінок в армії на прикладі трьох персон, які до війни мали дуже гарну роботу. Одна з наших героїнь, Ореста Бріт, вчилась в Університеті Сорбонна, жила у Парижі. У 2006 році вона стала королевою краси, отримала звання «Міс Київ», її фото прикрашали найкращі іноземні видання.

Інша героїня – Діана «Дана» Виноградова, дуже цікава особистість, яка стояла біля витоків «Правого Сектору» і зараз обіймає посаду заступника командира бригади. Це єдина жінка в Збройних Силах України, яка обіймає посаду такого рівня – заступник командира бригади з морально-психологічного забезпечення. Зараз вона вчиться в Національному університеті оборони, про це також є фрагмент в нашому фільмі.

Третя героїня – дизайнерка, учасниця й організаторка різних музичних фестивалів. Це Юлія Сідорова, її позивний «Куба». Це вже зараз всі її знають, як дуже відому медикиню, яка врятувала величезну кількість військовослужбовців і продовжує цим займатися в 92-й бригаді в Харкові. Вона рятує життя і має власну команду, яку підібрала. Про це все також в нашому фільмі буде розказано. Основна мета цього фільму – на прикладі цих жінок показати, як треба діяти в сучасних умовах і дівчатам, і чоловікам.

Ореста Бріт є відомою волонтеркою. Вона була радницею Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, зараз дуже активно продовжує волонтерську діяльність, займається РЕБами. В неї багато різних напрямків допомоги Збройним Силам і ми це все показуємо. Дві інші наші героїні під час широкомасштабного вторгнення офіційно перейшли на військову службу, підписали контракти й зараз дуже успішно служать в лавах ЗСУ. Ми сподіваємося, що цей проєкт позитивно вплине на мобілізаційну кампанію, що люди побачать, як ці дівчата, маючи такі серйозні успіхи до війни, під час широкомасштабного вторгнення пішли захищати Україну.

– Ви згадали про мобілізаційну кампанію. Як вважаєте, що може активізувати цей процес, щоб нові люди йшли до війська?

– Я думаю, що тільки позитивний приклад інших. До речі, Ореста Бріт у нашому фільмі розповідає, які переваги людина отримує, коли вона йде зараз на службу, йде на війну. Так, там дуже небезпечно, там можна залишитись і на полі бою, і на щиті, як кажуть, повернутися. Але річ у тім, що людина під час такої служби отримує і визнання, і статус в країні, яка переможе – достойне місце, пошану і повагу в суспільстві. А також знайде найкращих друзів і буде відчувати себе справжнім громадянином, справжнім патріотом, який не ховався, а пішов за покликом своєї душі та серця відстоювати нашу країну.

Тому в такій ситуації, безумовно, ми не можемо вплинути на якісь адміністративні чи організаційні заходи з мобілізації, але в духовному плані, в тому, що у людей може виникнути бажання, послухавши цих дівчат піти – я впевнений. У багатьох людей зараз стан невизначеності, тому оцей наш фільм, я думаю, допоможе їм зорієнтуватися і зробити правильний вибір, бо зараз дуже багато вакансій пропонують Збройні Сили України.

– А чия історія вас найбільше вразила?

– Вони всі три такі неординарні та дуже яскраві героїні. Але мене особисто вразила «Дана» Виноградова. Вона – мисткиня, у неї виставки були у Львові. Крім того, вона пише вірші, видає патріотичні книги. У війську задіяна, починаючи від навчання і ідеологічної роботи з особовим складом до суто військових оперативних, оперативно-тактичних речей, де бере безпосередню участь. Я просто дивуюся, звідки в неї такий діапазон знань, навиків і вмінь. Вона дуже молода, зараз старший лейтенант, але обіймала посади підполковничі, а тепер вже, мабуть, і вище будуть у неї посади після Національного університету оборони. І це не просто так. Навіть командир бригади, який був її командиром, був вражений, як вона, будучи у званні лейтенанта, дуже впевнено справлялася з усіма обов’язками. Тому це дійсно саме така історія, що мене вразила найбільше.


– Тепер розкажіть про ваш другий фільм – «Грім серед ясного неба», головним героєм якого є Герой України Ростислав Лазаренко, позивний «Грім».

– Ми створили проєкт, що називався «Бойові родини». Співавтором його ідеї є разом зі мною начальник Головного управління комунікацій ЗСУ, полковник Богдан Сеник. Кожна серія цього проєкту присвячується певному роду Збройних Сил. Фільми мають профорієнтаційне навантаження і також пропагують військові професії. Під час широкомасштабного вторгнення створили дві серії, присвячені Повітряним Силам ЗСУ. Перша серія називалась «Захисники неба» про професію військових пілотів. А друга – «Спокійно працює ППО». Ростислав Лазаренко також взяв там участь, але він не був головним героєм, там був інший головний герой.

Після цього ми вирішили, що Ростислав, як Герой України, як людина дуже відома і шанована, потребує окремого фільму і ми зараз створюємо «Грім серед ясного неба» як портретний проєкт. Це портрет героя, який пережив дуже багато і заслужив дуже багато. Уявіть лише, що він сьогодні вже майже вдвічі перевершив рекорд самого Івана Кожедуба.

Ростислав закінчив військовий навчальний заклад, названий ім’ям Кожедуба. Він – неперевершена особистість і фільм про нього і частково про команду тих, з ким він. Бо його хлопчики, як він їх називає, це – бойова сім’я. У них і корпоративна культура своя, і відзнаки свої, і татуювання, і браслети, і багато символіки, яка для них є принципово важливою.

Цей фільм розкриває більш широко життя героя, лідера льотчиків-штурмовиків. Безумовно, там є і трагічні історії, про його загиблих уже побратимів. Наскільки йому важко це все в ці сьогоднішні часи… Він каже: «Для мене, коли закінчиться війна, буде дуже важкий період, тому що тоді саме я зможу згадати всіх. І не так, як зараз, бо зараз постійні бойові вильоти».

Він знищив вже шалену кількість ворогів і продовжує їх нищити. На жаль, це вже історія сьогодення. Та попри все, він вірить в Перемогу і націлює своїх хлопчиків на переможну діяльність зі знищення ворога.

– Коли можна буде побачити фільми?

– Обидва ці проєкти були створені на замовлення Українського культурного фонду, де ми виграли конкурс. Телевізійна прем’єра «Королев в окопах» планується на День Збройних Сил на 24-му каналі. Після того фільм піде на інші телеканали, стрімінгові платформи та інші джерела.

А другий проєкт «Грім серед ясного неба» має, на нашу думку, кінотеатральну перспективу. Тому ми хочемо спочатку запустити його в кінопрокат у січні. Вже зараз мережа «Планета Кіно» і окремі кінотеатри хочуть взяти його в прокат. Тому лише після того, як фільм покажуть в кінотеатрах, він вийде на телебаченні.

– Розкажіть про свої творчі плани.

– Сьогодні ми хочемо продовжувати авіаційну тему. Там, крім Ростислава Лазаренка, є ще багато достойних людей. До речі, у фільмі «Грім серед ясного неба» беруть участь також Герой України Вадим Ворошилов, позивний «Karaya» і льотчик, командир ескадрильї, який зараз також вчиться в Університеті оборони України, Іван Смеречанський – «Смерека». Ми хочемо розширити палітру цих героїв, тому плануємо ще один фільм про штурмову авіацію. А потім хочемо зробити про бомбардувальну авіацію і про винищувачі, які у нас присутні в усіх проєктах. Тому в авіації у нас дуже гарні перспективи, я вважаю.

Але і про інші війська ми не будемо забувати. Можливо, вдасться продовжити цикл «Бойові родини». Ми зробили про піхоту, морську піхоту, Десантно-штурмові війська, Сили спеціальних операцій. У продовженні «Бойових родин» нам би хотілося торкнутися й інших військових професій.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Окупанти атакують колонами «в лоба»: морпіхи розповіли про специфіку боїв на Курщині

Окупанти атакують колонами «в лоба»: морпіхи розповіли про специфіку боїв на Курщині

Зранку російські війська намагалися здійснити спробу штурмових дій, застосувавши техніку, яку 36-та бригада разом із іншими підрозділами успішно відбила.

Аграріїв із тимчасово окупованої України ворог тероризує нововведенням

Аграріїв із тимчасово окупованої України ворог тероризує нововведенням

Зміна громадянства та заміна документів українців не обмежується тільки паспортами.

Наслідки атаки дронів на Київщині: є пошкодження приватних будинків

Наслідки атаки дронів на Київщині: є пошкодження приватних будинків

На Київщині вночі ворог здійснив чергову атаку ударними дронами.

Окупанти перекрили виїзди з Айдару та імітують відновлення заводів

Окупанти перекрили виїзди з Айдару та імітують відновлення заводів

В окупованому Айдарі (колишньому Новопскові) російські війська продовжують рейди та обмежують виїзд із населеного пункту. Зокрема, залишаються перекритими три виїзди з міста.

570 евакуйованих мешканців: прифронтова Донеччина продовжує тримати удар

570 евакуйованих мешканців: прифронтова Донеччина продовжує тримати удар

Станом на ранок 7 грудня російські війська продовжують обстріли населених пунктів Донеччини, спричиняючи руйнування інфраструктури та житла.

Україна переймає хорватський досвід у протимінній діяльності: воркшоп у рамках проєкту ЄС

Україна переймає хорватський досвід у протимінній діяльності: воркшоп у рамках проєкту ЄС

У рамках проєкту Європейського Союзу «Комплексна підтримка національного сектору з протимінної діяльності» відбувся триденний воркшоп, присвячений покращенню навичок і стандартів у сфері розмінування. Участь у заході взяли представники Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки, а також експерти Центру досконалості протимінної діяльності.

ВАКАНСІЇ

Зв’язківець

від 21000 до 121000 грн

Київ

243 окремий батальйон Сил ТрО

Оператор FPV-дрона

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Вогнеметник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Командир відділення у військову частину А4935

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

Командир протитанкового взводу

від 55000 до 130000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Командир відділення РХБР, ВОС 187. РЕБ. Війська РЕБ.

від 19000 до 120000 грн

Коломия, Івано-Франківська область