Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…
російські пропагандистські телеграм-канали поширюють відео, де нібито друг українського військового, який посмертно отримав орден «За мужність» III ступеня, показує допомогу від держави родині загиблого. У відео йдеться, мовляв, сім’ї дали зубну пасту, антисептик, приправу та простирадло. Чоловік на відео підсумовує, що це не та допомога, якої насправді потребує родина.
Проте це ― фейк, пишуть у проєкті VoxCheck. Попри те, що орден, який показали у відео, справжній, ― допомогу, що демонструють у відео, навряд чи надала українська влада. Найімовірніше, це гуманітарна допомога. Адже серед продемонстрованих предметів немає жодного, який би виробляли чи продавали в Україні. Натомість пропагандисти видали її за підтримку від держави для родин полеглих військових. Мета таких фейків доволі очевидна ― знецінити життя українського воїна та дискредитувати державну владу України.
Нагадаємо, що сім’ї українських солдатів, які загинули на фронті, отримують від держави одноразову виплату в розмірі 15 мільйонів гривень. Якщо військовий загинув у період проходження служби, але не під час бойових дій, його рідним надають грошову допомогу в розмірі 750 прожиткових мінімумів. Станом на 1 січня 2024 року прожитковий мінімум становить 3028 грн для працездатних осіб. Тобто родина полеглого військового отримує майже 2,3 мільйона гривень. Утім, ця сума може змінитися зі зміною розміру прожиткового мінімуму. Ці суми, 2,3 млн або 15 млн, порівну діляться між усіма членами родини загиблого. Отримати кошти мають право: батьки загиблого; один із подружжя, який не одружився вдруге; діти до 18 років; утриманці.
Також родинам військових, які зникли безвісти, крім збереження щомісячних виплат для армійця (посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавки за вислугу років, інші щомісячні додаткові види грошового забезпечення), надають додаткову виплату, яка призначалась солдату за участь у бойових діях, у розмірі 100 тисяч гривень. Родину позбавляють таких виплат, якщо військовий добровільно здався в полон, дезертирував чи самовільно залишив військову частину або місце служби.
@armyinformcomua
На Харківському напрямку тривають запеклі бої, росіяни для наступальних дій застосовують тактику «мясних штурмів», не використовуючи бронетехніку.
На Лиманському напрямку ситуація залишається напруженою: ворог постійно проводить атаки, зокрема піхотні штурми.
Військова контррозвідка Служби безпеки затримала в Києві агентку російської воєнної розвідки, яка готувала координати для дронової атаки рф по столиці України 1 січня 2025 року.
Міністерство оборони України опублікувало роз’яснення щодо механізму переведення у застосунку Армія+, а також щодо причин, через які можуть виникати затримки.
Окупанти все більше намагаються застосовувати нову тактику — коли спочатку заходить мала штурмова група, ховається якнайближче до українських позицій і чекає підкріплення, однак Сили оборони знають, як протистояти їм.
На Курахівському напрямку ворог почав частіше застосовувати ствольну артилерію та реактивні системи залпового вогню.
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
від 20100 до 50000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…