Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…
Республіка Корея публічно показала свій стратегічний ракетний комплекс Hyunmoo-V, демонструючи, як повідомляють місцеві ЗМІ, «найпотужнішу неядерну балістичну ракету в світі».
Протягом тривалого часу офіційний Сеул тримав у секреті свою нову розробку — ракету Hyunmoo-V. Тепер вона була офіційно представлена на військовому параді в Південній Кореї (РК), повідомляє АрміяInform.
За словами користувача платформи X Mason (@mason_8718), який регулярно і вельми детально повідомляє про південнокорейську оборонну промисловість, Hyunmoo-V класифікується армією РК як «надпотужна балістична ракета» (UPBM).
Хоча Hyunmoo-V вже була раніше анонсована профільним виданням The Defense Post, південнокорейська армія ще не надала будь-якої точної чи остаточної інформації про її характеристики. Зазвичай така інформація навмисно не розголошується, щоб утруднити противнику отримання даних про нові розробки.
Утім, експерти оборонного порталу Army Recognition таки зробили деякі технічні пояснення. При висоті від 15 до 16 метрів, діаметрі 1,6 метра та вазі 36 тонн Hyunmoo-V має розміри міжконтинентальної балістичної ракети. Для порівняння: сучасна американська МБР Minuteman III має довжину 18 метрів, діаметр 1,7 метра та вагу 35,3 тонни.
Зазвичай міжконтинентальні балістичні ракети оснащені ядерними боєголовками та мають дальність дії понад 10 тисяч кілометрів. У Minuteman III ядерна боєголовка важить 400 кг; ракета може долати відстань 13 тисяч кілометрів.
Для Hyunmoo-V відповідний показник має становити лише 3 тисяч кілометрів — і то за умови використання боєголовки зменшеної ваги. Експерти з озброєння підрахували, що за повного завантаження дальність дії становить лише 300 кілометрів.
Але вибухова сила ракети величезна. Повідомляється, що найважча боєголовка важить до 9 тонн. Це означає, що Hyunmoo-V зараз може бути найпотужнішою звичайною (неядерною) зброєю у світі, коли йдеться про вибухову силу. Досі такою зброєю вважалася американська авіабомба GBU-43/B, відоміша як MOAB, яка містить 8,48 тонни вибухівки.
Балістичні ракети навіть близько не можуть наблизитись до таких параметрів. Вони призначені для ядерних боєголовок, які спричиняють великі руйнування при набагато меншій масі, ніж звичайні вибухові речовини. Найближчим до Hyunmoo-V за параметрами є китайська Dongfeng 21C, яка може нести 2-тонну звичайну боєголовку на відстань до 1,7 тис. кілометрів.
Виникає питання: навіщо потрібна зброя, така ж велика і громіздка, як міжконтинентальна балістична ракета, але має набагато меншу дальність дії, оскільки вона має надзвичайно велике корисне навантаження? Річ у тім, що Hyunmoo-V була побудована для конкретної мети і для використання проти конкретного противника.
Повідомляється, що боєголовка вагою до 9 тонн настільки важка, тому що це частина, що проникає, також відома як «руйнівник бункерів». Її кінетична енергія повинна проникнути крізь стіни та землю, перш ніж вибухне.
Метою є укріплені об’єкти Північної Кореї. До них належать командні центри в горах, заводи зброї в тунелях, командні бункери і підземні ядерні об’єкти, де Північна Корея накопичує ядерні матеріали.
На початку 2024 року Південна Корея оголосила про успішне випробування ракет Hyunmoo-V. За попередніми даними, випробування, ймовірно, відбулися в грудні 2023 року, коли ракета була запущена із західного узбережжя і вразила групу островів, що розташовані на відстані близько 185 кілометрів від точки старту. Ця відстань можна порівняти з дистанцією між Сеулом і Пхеньяном, що підкреслює значущість ракети для оборони Південної Кореї.
Теоретично Hyunmoo-V можна було б використовувати і як гіперзвуковий планер, наприклад, для знищення кораблів. Південна Корея працює над одним із них, але він ще не представлений.
Запускати ракети планується не лише з вантажних пускових установок, а й із корабля нового типу. Об’єднаний ударний корабель (JSS) нині перебуває на стадії розробки концепції. Він спроєктований так, щоб мати можливість запускати якнайбільше крилатих ракет різних розмірів і для різних цілей. Будівництво трьох кораблів планується розпочати у 2030 році.
Офіційний Сеул планує закупити щонайменше 200 Hyunmoo-V. Їх виготовляє південнокорейська компанія Hanwha Aerospace, яка є ключовим гравцем у розробці ракет Республіки Корея.
Південнокорейський стратегічний ракетний комплекс Hyunmoo-V на параді в Сеулі (РК). Відео: TaiwanPlus News
До речі, якщо вас цікавить й інший спеціалізований та аналітичний контент про військову справу – підпишіться на телеграм-канал АрміяInform.
@armyinformcomua
За минулу добу на Харківському напрямку було зафіксовано дві спроби ворога штурмувати позиції підрозділів українських Сил оборони.
У ніч на 8 грудня російські війська атакували Дніпропетровську область з безпілотників, унаслідок чого постраждала одна людина.
Механізований батальйон К-2 54 механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи стає 20 полком безпілотних систем К-2.
Упродовж доби окупанти завдали 269 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області, унаслідок чого загинув 65-річний чоловік у Василівському районі.
Тиждень, що минає проходив на півдні України під знаком ворожої активності на Придніпровському та Запорізькому напрямках. Агресор активно застосовує інформаційне супроводження своїх дій через різноманітні пабліки і соціальні мережі.
Оновлені дані про російські втрати перевищують 750 тисяч осіб: 198 тисяч убитих росіян та понад 550 тисяч поранених.
від 20000 до 120000 грн
Краматорськ
23 ОМПБ 56 ОМПБр
від 21000 до 125000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
до 20000 грн
Львів
Державна прикордонна служба України
Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…