Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Латвійське об’єднання організацій людей з інвалідністю «Sustento» спільно з Європейським форумом інвалідності (EDF) організувало тренінг «Доступна інформація для всіх» в межах проекту «Ризька академія», що знайомить з європейською, в тому числі латвійською практикою реалізації Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.
Тренінг відбувався в столиці Латвії — Ризі з 28 жовтня по 1 листопада.
Участь у заході взяли представники 8 міністерств (Міністерство оборони України; Міністерство внутрішніх справ України; Міністерство молоді та спорту України; Міністерство цифрової трансформації України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство освіти і науки України; Міністерство закордонних справ України; Міністерства культури та стратегічних комунікацій України). Міністерство оборони України, зокрема, представляв молодший лейтенант Владислав Дунаєнко, який поділився із кореспондентом АрміяInform враженнями від події.
— Оскільки Україна рухається в напрямку ЄС, наші латвійські друзі влаштували тренінг під назвою «Доступна інформація для всіх» для представників українських міністерств та інших державних органів щодо спрощення комунікації з людьми з інвалідністю. Ми вчилися писати тексти за певними стандартами, які роблять їх доступними для будь-кого — дітей, осіб похилого віку та людей з інвалідністю, зокрема, маломобільних людей, осіб з порушеннями зору, слуху та навіть осіб із вадами інтелектуального розвитку. Важливо додати ці навички в роботу пресслужб та управлінь преси українських міністерств, — пояснив Владислав Дунаєнко.
Мета навчання — підтримка розвитку та впровадження простої та зрозумілої мови в різних державних секторах, забезпечення того, щоб інформація була зрозумілою, доступною та легко сприйнятною для всіх громадян, включаючи людей з інвалідністю. Програма тренінгу передбачала не тільки вивчення правил поширення інформації, а й знайомила із, здавалося б, елементарними речами: наявністю пандусів, розмітки на дорогах, клавіш на світлофорах тощо. Учасники курсу відвідали бібліотеку для людей з порушеннями зору, де ознайомилися із тим, як друкують книги та інші інформаційні матеріали шрифтом Брайля, як створюються аудіокниги та аудіоповідомлення для людей із вадами зору. Були також в інклюзивному музеї латвійської культури.
— Через те, що у нас збільшується кількість людей з інвалідністю, цей досвід буде надзвичайно актуальним для України в найближчі роки. Для нас важливе створення такого контенту й адаптація середовища для людей з особливими потребами. Другий аспект з приводу зрозумілої та простої мови. У наших державних структурах, як і в більшості країн Європи, до того, як ці правила були введені, вживається так звана «канцелярська мова», що часто є незрозумілою для простої людини. І це стосується не лише державних структур, а й банків, страхових компаній тощо. Інтеграція стандартів простої та зрозумілої мови буде доречна для того, щоб суспільство було більш обізнане із тим, що відбувається. Адже написання простою і зрозумілою мовою допоможе інформувати суспільство більш ефективно, — зазначив Владислав Дунаєнко.
По завершенню тренінгу учасники отримали відповідні сертифікати та за умовами проєкту в майбутньому мають ознайомити працівників своїх міністерств про набуті навички, поділитися матеріалами наданими від партнерів і впровадити внутрішню політику міністерств щодо застосування простої мови.
@armyinformcomua
У день, коли країна святкувала Незалежність, він прийшов до ТЦК. А вже за кілька місяців самотужки рятував побратимів під вогнем у згорілому бліндажі. Це історія стрільця-санітара «Матроса» з 100-ї окремої механізованої бригади.
Спецпризначенці 3-го окремого загону ЦСП «Омега» пройшли курс висотно-штурмової підготовки, під час якого відпрацювали сценарії звільнення захоплених будівель, порятунку заручників та знешкодження злочинців.
Нацгвардієць Сергій Штапура увійшов в історію, ставши першим українським військовим, який здійснив церемоніальну першу подачу перед матчем Головної ліги бейсболу (MLB) у США.
Під Покровськом спроба маневру російського окупанта на мотоциклі завершилася контактом з невибуховими загородженнями, які встановила 70 Окрема бригада підтримки.
Російський загарбник настільки невдало вибрав момент, щоб виповзти зі свого укриття, що одразу став здобиччю українського бомбера.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що за результатами його зустрічі з Прем’єр-міністром Канади Марком Карні Україна отримає понад 4 мільярди доларів нової військової та фінансової допомоги.
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…