— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…
Настання природної осені суттєво вплине на бойові дії. До цього готуються як бійці Сил оборони, так і російські окупанти.
Як осінь змінить обстановку на полі бою, в ефірі марафону «Суспільне Новини» розповів представник служби зв’язків із громадськістю 13-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України «Хартія» Володимир Дегтярьов.
— Вже давно в нас не було масованих наступів із застосуванням техніки. Всі попередні наступи нам вдалось вдало відбити. До ворога з 5-6 танків, які могли рухатися на нас, міг повернутися один, і то підбитий. Тому, ймовірно, або в нього закінчується техніка і він не ризикує, або здійснює процес певного накопичення, — сказав Володимир Дегтярьов.
Гвардієць припустив, що ворог може готуватися до зміни умов на полі бою з огляду на настання природньої осені з частими дощами, похолоданням та опаданням листя.
— Ми розуміємо, що зараз погода міняється, насувається похолодання. Зараз ситуація, коли дуже сильно зміниться обстановка на полі бою з огляду на те, що опаде листя, — стане краще видно і складніше захищатися. Стануть складніші умови перебування у посадках, — пояснив він.
Утім, готуватися до зміни обстановки на полі бою внаслідок настання осені окупантам вкрай важко.
— Непросто готуватися, отримати техніку та завозити якесь обладнання в умовах, коли повітря добре продивляється і контролюється, зокрема нами та іншими підрозділами, — сказав представник «Хартії».
За його словами, окупанти перебувають у суттєво гірших умовах, ніж бійці Сил оборони.
— Ми бачимо, що їхній морально-психологічний стан, принаймні тих полонених, яких ми беремо, вкрай низький. Ми розуміємо, що вони, безумовно, в гірших умовах, тому що навіть на найвіддаленіших позиціях ми регулярно доставляємо своїм бійцям, використовуючи, наприклад, нічні дрони, провізію та боєкомплект. У ворога із цим набагато складніше, у них немає таких засобів. Тому їм доводиться виживати в оцих щілинах тижнями з мінімальними запасами, — повідомив гвардієць.
Він подякував усім, хто підтримує Сили оборони України в цілому та бригаду «Хартія» зокрема за повсякчасну допомогу, завдяки якій захисники України зустрінуть осінь і зиму належно забезпеченими всім необхідним.
Раніше АрміяInform повідомляла, що в Силах оборони розповіли, як змінюються пріоритети російських контрактників на фронті.
@armyinformcomua
Станом на ранок 16 січня за добу на фронті російські загарбники втратили 1480 осіб вбитими та пораненими.
Упродовж доби окупанти завдали 418 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області.
Від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень. Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території, завдаючи йому вогневого ураження.
«Так, у мене росіяни забрали дім, потім забрали у мене другий раз дім. Але... життя ж то не забрали? Я ж продовжую жити. І продовжувати треба жити де завгодно. Головне — щоби в Україні. Мене мотивує те, щоб росіяни не прийшли сюди та не знищили тут все, не вбили мою дитину і дружину. Бо я бачив на власні очі, що відбувається там, куди приходить Росія», — говорить Єлизар Гранков.
Повільне відновлення економіки, розвиток воєнних галузей, висока інфляція та підвищення податків. Про підсумки 2024 та очікування від 2025 року АрміяInform розповів експерт Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Олександр Чупак.
Розгорнута Пентагоном у Вашингтоні система, відома як розширена регіональна ситуаційна обізнаність (ERSA), об’єднує вдосконалені камери візуального розпізнавання та лазери.
— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…