Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
На щорічній міжнародній донорській конференції Ukraine Mine Action Conference 2024 (UMAC-2024), яка відбулася в Лозанні, було представлено Національну стратегію протимінної діяльності України на період до 2033 року.
Про це повідомляє Головне управління протимінної діяльності цивільного захисту та екологічної безпеки.
Основною метою заходу було налагодження сталого діалогу з міжнародними партнерами для ефективного очищення території України від вибухонебезпечних предметів.
Конференцію відкрили президентка Швейцарії Віола Амгерд та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. У заході взяли участь представники 54 країн, Єврокомісії, НАТО, ОБСЄ, ООН та інших міжнародних організацій.
Начальник Головного управління протимінної діяльності Руслан Берегуля представив шляхи реалізації Операційного плану на 2024–2026 роки. За його словами, наразі вибухонебезпечними предметами забруднено 139 тис. км² території України, зокрема 14 тис. км² акваторії.
Найбільш забрудненими залишаються Миколаївська, Херсонська та Харківська області, де наявність мін впливає на життя 6 мільйонів українців. Лише на деокупованих територіях зафіксовано 727 інцидентів, у яких постраждало понад 1000 людей, серед яких 16 дітей.
Також конференція підкреслила важливість міжнародної підтримки. США пообіцяли виділити 35 мільйонів доларів на протимінну діяльність у 2025 році, а компанія Tetra Tech надаватиме допомогу Україні у вигляді техніки для розмінування та підготовки фахівців.
Завдяки міжнародній підтримці вже вдалося зменшити кількість забруднених територій, і спільні зусилля продовжуватимуться.
Серед учасників конференції 42 країни підтримали Лозанський заклик до дії, взявши на себе зобов’язання щодо швидкого відновлення українських земель та сприяння реінтеграції постраждалих.
Як повідомляла АрміяInform, шість мільйонів українців у зоні ризику: підсумки форуму щодо забруднення від мінування.
@armyinformcomua
Оператори безпілотних систем 68-ї окремої єгерської бригади демонструють дивовижну філігранність в управлінні своїми дронами, вистежуючи російських окупантів, де б ті не ховалися.
На Покровському напрямку — найскладніше з усіх відтинків східного фронту. Кількість штурмових дій лише зростає. До того ж ворог націлився на логістику Сил оборони.
З початку цієї доби відбулося 78 бойових зіткнень.
Бійці 2-го батальйону 40-ї окремої бригади берегової оборони зірвали спробу ворога висадитися на островах Херсонщини, розгромивши десант окупантів на швидкісному човні за допомогою комбінованого удару мінометів та дронів.
Екіпажі FPV-дронів 35-ї окремої бригади морської піхоти влаштували для ворожих безпілотників «день відкритих дверей», який закінчився для останніх падінням та перетворенням на брухт.
На Івано-Франківщині правоохоронці викрили трьох військовослужбовців, яких підозрюють у систематичному розкраданні дизельного пального, призначеного для потреб Збройних Сил України.
від 50000 до 170000 грн
Кривий Ріг
Криворізький РТЦК та СП
від 21000 до 24000 грн
Чоп
Державна прикордонна служба України
від 30000 до 120000 грн
Івано-Франківськ, Івано-Франківська область
від 21000 до 24000 грн
Київ, Київська область
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…