— Ми маємо щонайменше десяток історичних прикладів, якщо можна так висловитися, окупації Києва чи то росіянами, чи то радянськими військами. Але, на превеликий жаль, весь цей досвід…
Центральне управління захисту прав військовослужбовців Міністерства оборони України за перші чотири місяці діяльності поновило права 851 військового та 57 родин захисників.
Про це інформує Міністерство оборони України.
Загалом опрацьовано 965 звернень та запитів щодо невиплати грошового забезпечення та одноразової допомоги, питань звільнення з військової служби, надання інформації про документи для отримання пільг тощо.
Фахівці надіслали понад 500 запитів і листів у різні інстанції, здійснили 9 службових перевірок та 2 розслідування. У деяких випадках виявили ознаки злочинів, про які повідомили відповідні органи.
Як розповів начальник Центрального управління захисту прав військовослужбовців Міноборони Володимир Лагута, колектив працює з такими основними причинами виникнення порушення прав, як неправомірні дії посадовців і командирів, прогалини законодавства та правова необізнаність військовослужбовців.
Робота розподілена за трьома напрямами — права військовослужбовців, права членів сімей військовослужбовців і питання дотримання гендерної рівності. Особлива увага приділяється проблемам, що мають системний і масовий характер або стосуються дискримінації за ознакою статі. За ними можуть проводитися службові перевірки чи службові розслідування.
За потреби фахівці управління готують необхідні зміни до законодавства або проводять навчальні заходи. Зокрема, було розроблено новий порядок подання та розгляду рапортів, який спрощує цю процедуру для військовослужбовців, у тому числі через застосунок Армія+.
Крім того, постійно ведеться моніторинг інтернет-простору, щоб оперативно виявляти порушення, про які не було повідомлено органи державної влади.
«Ми розуміємо, що військовослужбовці не завжди звертаються безпосередньо до органів влади, але інформація про порушення їхніх прав може з’являтися в соцмережах від родичів чи громадських організацій. Завдяки моніторингу інтернет-простору в одній із бригад нам вдалося виявити системне порушення та відновити права близько 50 захисників», — зазначив Володимир Лагута.
Більшість фахівців управління мають водночас і бойовий досвід, і юридичну освіту, а третина — чинні адвокатські посвідчення. Фактично в Міноборони створено центр експертизи із захисту прав військовослужбовців і їхніх сімей, що дозволяє оперативно реагувати на системні порушення та запобігати їх повторенню в майбутньому.
Майстру-дизелісту, фахівцю з питань регулювання дизельних помп солдату ЗСУ Тарасу — 57 років. Він служить у підрозділі, що займається ремонтом військової техніки та підпорядковується командуванню Сил логістики.
СБУ спільно з Національною поліцією ліквідували шість нових схем ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку.
Майбутні військові екологічні аудитори продовжують навчання на курсах підвищення кваліфікації.
Міноборони контролює постачання всього необхідного для українських військових. Команда міністерства перевірила умови забезпечення захисників та захисниць з підрозділів на сході України.
Після майже трьох років сакралізації «героїв «сво» у російському суспільстві, уряд рф вирішив урізати виплати окупантам, які отримали поранення.
Бійці бригади «Червоної Калини» знищують техніку окупантів на Покровському напрямку.
Захищаємо світ
від 20100 до 120000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
від 20100 до 58000 грн
Краматорськ
Донецький зональний відділ ВСП
— Ми маємо щонайменше десяток історичних прикладів, якщо можна так висловитися, окупації Києва чи то росіянами, чи то радянськими військами. Але, на превеликий жаль, весь цей досвід…