Про ці кіноновинки в інтерв’ю АрміяInform розповів їх продюсер, полковник запасу Олександр Дріз. – Почнемо з найближчої дати – 6…
Австралійське представництво британської транснаціональної компанії BAE Systems представило новий наземний безпілотний транспортний засіб ATLAS CCV.
Перші оцінки нової БМП від австралійців можуть викликати посмішку: серйозні експерти оглянувши ATLAS CCV (абревіатура від «автономна тактична легка броньована система для спільного бою») говорять, що як ця, так і низка інших сучасних бронемашин зовнішньо виглядають так, наче скопійовані з відеоігор.
Утім, на цьому жарти закінчуються, і фахівці оборонного ринку констатують: BAE Systems Australia представила нове технологічне досягнення в області безпілотних наземних транспортних засобів (UGV) — автономну тактичну легку бронемашину (ATLAS) Collaborative Combat Variant (CCV), повідомляє АрміяInform.
Вперше ATLAS Collaborative Combat Variant (CCV) була представлена на виставці Land Forces 2024 у Мельбурні та, як очікується, стане ключовим кроком уперед під час інтеграції безпілотних систем у сучасні військові операції.
Ця безкабінна легка броньована машина з колісною базою 8×8 була спеціально розроблена для роботи як на дорогах, так і на пересіченій місцевості, забезпечуючи в обох випадках високий ступінь автономності.
БМП створили для доповнення пілотованих транспортних засобів, як і бойові машини, і основні бойові танки. При набагато менших витратах вона також пропонує високу модульність і адаптованість, тобто є потенціал, орієнтований на майбутнє.
Автономна система рульового управління ATLAS Collaborative Combat Variant дозволяє машині долати перешкоди, планувати маршрути і приймати тактичні рішення у режимі реального часу, що істотно знижує необхідність прямого втручання людини.
Очікується, що ця можливість, інтегрована у ширшу стратегію бою, зробить ATLAS CCV потенційним ключовим елементом майбутніх воєн, у яких автономні, напівавтономні та керовані дистанційно людиною системи працюватимуть разом для досягнення традиційних бойових цілей.
Проте основна роль цієї машини — виконання повсякденних, незручних чи небезпечних завдань, таких як розвідка у ворожому середовищі чи транспортування запасів через небезпечні райони.
Крім можливостей автономної роботи, машина ATLAS CCV, що може розміститися у ординарному 20-футовому контейнері ISO, оснащена сучасним озброєнням.
Техніка отримала автоматизовану систему Vantage (ATS), легку та високоавтоматизовану турельну систему середнього калібру з повністю стабілізованою 25-мм гарматою Bushmaster.
Остання оснащена подвійною системою подачі боєприпасів, має доступ до 260 набоїв і дозволяє вести точний та ефективний вогонь на відстань до 2,5 тис. м. Вона обладнана системою наведення human-in-the-loop («людина в циклі»), що дозволяє здійснювати контрольовану взаємодію у бойових ситуаціях. Турель встановлена у башті, що має низький профіль для зменшення ймовірності влучення.
Але гармата ніколи не стрілятиме сама автоматично, оскільки для кожного пострілу потрібна згода людини, яка нею дистанційно керує.
Вона обладнана 360-градусною багатоспектральною автоматичною системою виявлення, супроводу та класифікації цілей, до складу якої входять денні камери, прилади ІЧ-спостереження, акустичні датчики, засоби пасивної РЕБ, стереобачення та ЛІДАР.
Базою для платформи послужило шасі бронеавтомобіля HMT від Supacat. ATLAS CCV оснащений 6-циліндровим 6,7-літровим дизельним двигуном Cummins ISB та АКП Allison 3000.
За офіційною інформацією, над створенням ATLAS Collaborative Combat Variant компанія BAE Systems тісно співпрацювала з багатьма промисловими партнерами. А саме: Supacat у Великій Британії/Австралії, Valhalla Turrets у Словенії та австралійським розробником інженерних рішень фірмою Marand.
Це не тільки дозволило інтегрувати перевірені технології, а й гарантувало, що ATLAS CCV буде спеціально адаптовано до потреб ключових користувачів, включаючи австралійську армію.
Презентація наземного безпілотного транспортного засобу ATLAS CCV 8×8. Відео: BAE Systems Australia
В результаті успішних дій в тилу ворога у Курській області, бійці ССО знищили 14 окупантів та трьох захопили в полон.
Ворог продовжує дистанційно мінувати деокуповану Херсонську громаду. Найбільше страждають прилеглі до річки території - вулиці, парки, сквери.
Володимир Зеленський відзначив наші сили ППО, які захищаючи небо України від російського терору протягом цього тижня працювали щоночі й щодня.
Окупанти намагаються якомога глибше охопити місто Курахове і перерізати логістику гарнізону.
Сьогодні вночі підрозділи Сил безпілотних систем ЗСУ у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали вогневого ураження по складах з боєприпасами 1060 центру матеріально-технічного забезпечення (колишній 120 арсенал Головного ракетно-артилерійського управління) у Брянській області, рф.
Бійці підрозділу «Гострі картузи» Національної гвардії за день знищили та поранили 22 окупанти, уразили автомобільну техніку та пошкодили броньовану.
Захищаємо світ
від 25000 до 125000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
Про ці кіноновинки в інтерв’ю АрміяInform розповів їх продюсер, полковник запасу Олександр Дріз. – Почнемо з найближчої дати – 6…