У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
Рівно рік тому, 5 жовтня 2023 року, російські військові вдарили з комплексу «Іскандер-М» по селу Гроза на Харківщині — ракета влучила по кафе, де місцеві мешканці справляли поминки по своєму односельцю-військовому.
Загинули 59 людей, ще 5 отримали поранення. Це найбільш масова загибель на Харківщині через ворожу атаку з початку повномасштабного вторгнення рф, нагадує Харківська обласна прокуратура.
За її процесуального керівництва слідчими Управління СБУ в Харківській області було заочно повідомлено про підозру двом братам, які навели ракету по кафе. Їм інкриміновано вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада у формі надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб), ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством, за попередньою змовою групою осіб).
19 жовтня 2023 року обох фігурантів оголошено у міжнародний розшук. За оперативною інформацією, брати переховуються від слідства на території рф.

Після завершення усіх необхідних експертиз, яких призначено понад 250, буде ініційовано питання про здійснення спеціального досудового розслідування, що надасть можливість направити обвинувальний акт до суду.
За даними слідства, обстріл здійснено балістичною ракетою з ОТРК «Іскандер-М» з району населеного пункту розсош воронезької області рф, де в момент пуску перебували тактичні ракетні групи зі складу 119 ракетної бригади (в/ч 49547) 41 загальновійськової армії та 92 ракетної бригади (в/ч 30785) 2 загальновійськової армії центрального військового округу зс рф.
Слідство триває. Вживаються всі заходи для притягнення до кримінальної відповідальності кожного, хто причетний до цієї трагедії.
Танкісти 41-ї окремої механізованої бригади розповіли, як під час боїв на прикордонні Сумщини працювали під атаками FPV-дронів і підтримували українську піхоту.
Підроблені довідки для відстрочки від мобілізації видавали про буцімто навчання в аспірантурі в одному з приватних вишів.
Колись жива Костянтинівка, де військові дорогою на позиції брали каву й хот-доги на знайомій заправці, нині перетворюється на суцільні руїни після ворожих атак.
Від початку доби на фронті було зафіксовано 62 бойові зіткнення, найбільше — на Покровському та Гуляйпільському напрямках.
У квітні воїни 33-ї бригади почали уражати більше ворожих цілей на відстані понад 30 кілометрів.
Курсанти Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка можуть отримувати стипендію до 45 тисяч та працювати з натовською зброєю.
Черговий відділу управління службою, військовослужбовець
від 25000 до 70000 грн
Харків
Військова частина 9951 ДПСУ
Гранатометник, військовослужбовець у ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…