Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
У Києві відбувся Міжнародний форум оборонних індустрій DFNC2. Організовували його Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості, Міністерство оборони та Міністерство закордонних справ України.
Основними темами форуму стали досягнення й виклики виробництва озброєння в Україні, створення нових та зміцнення нинішніх партнерств.
Також обговорювали досягнення домовленостей щодо подальших перспектив співпраці — як між компаніями, так і між оборонними галузями країн-партнерів.
У межах DFNC2 було підписано кілька важливих документів про співпрацю.
Виступаючи на Другому міжнародному форумі оборонних індустрій, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін розповів:
«У 2023 році українська оборонка зросла втричі. Протягом 2024-го ми очікуємо зростання в 6 разів. Минулого року український ОПК виготовив продукції на 3 млрд доларів. Цього року наші річні виробничі спроможності становлять 20 млрд доларів. Однак бюджет не може повністю покрити ці витрати. Тож цього результату вдалося досягти, в першу чергу, завдяки вірі Міністерства оборони у спроможності нашого промислового комплексу.
Надання контрактів на майже повні виробничі спроможності торік дозволило запустити виробництво в Україні, дати можливість нашим зброярам на повну працювати на підприємствах, запустити нові розробки, R&D (Research and Development, сфера наукових досліджень та розвитку. — Авт.), вкладати кошти у збільшення виробничих потужностей. Ми вдячні також і Міністерству економіки за те, що максимально допомагає інвестувати, фінансувати наші виробничі спроможності та їх нарощування. Але разом з тим наші підприємства не завантажені на повну цього року. Потрібне додаткове фінансування.
Українська оборонна промисловість зростає — наведу кілька прикладів. Цього року ми виробляємо найбільше артилерійських установок на місяць, ніж будь-яка інша країна у світі. За результатами минулого року, ми трансформували АТ „Укроборонпром“. Він посів 49-те місце серед 100 найбільших світових виробників озброєння у світі».
Цього року учасниками форуму стали понад 750 людей із 30 країн світу. Захід об’єднав 168 іноземних і 115 українських оборонних компаній та асоціацій.
Найчисленнішими стали делегації з Данії, Сполученого Королівства, США, Франції, Італії, Чехії.
Як повідомляла АрміяInform, Україна масштабує виробництво 155-мм артилерійських боєприпасів.
Розлючене втратою Агрегатного заводу російське командування кинуло у бій понад сто солдат на бронетехніці. Бій завершився тотальним розгромом загарбників, які зазнали колосальних втрат.
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс офіційно підтвердив, що його країна передала Україні винищувачі F-16.
Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський разом з військовими та представниками Міністерства оборони наступного тижня працюватиме з партнерами щодо військових та стратегічних безпекових пунктів Плану перемоги.
Міністр оборони Рустем Умєров провів переговори з делегацією на чолі з міністром оборони Королівства Нідерланди Рубеном Брекельмансом.
Ворожі війська протягом дня атакували три райони області Дніпропетровської області, внаслідок обстрілів є поранені.
Майбутні командири взводів вдосконалюють тактичні навички в рамках багатонаціональної операції ІНТЕРФЛЕКС у Великій Британії.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Чернігів
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…