Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…
Діпфейки (від англійського deepfake — глибока підробка), що ширяться інтернетом у формі фальшивих зображень та відео, — давно вже перестали бути чимось новим. Ця технологія, що базується на штучному інтелекті, синтезує зображення чи відеозапис, поєднує і накладає справжні і згенеровані зображення та відео.
Ще в лютому 2022 року Центр протидії дезінформації попереджав, що технологія діпфейку може активно використовуватися в інформаційно-психологічних операціях під час російського вторгнення в Україну для створення несправжніх відео. Наприклад, із заявою про капітуляцію Володимира Зеленського. І діпфейкових відео за час широкомасштабної війни насправді було поширено чимало.
Днями Голова Донецької облдержадміністрації, начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін повідомив, що в мережі поширюється діпфейкове відео з начебто його коментарем про ситуацію в Покровській громаді.
У сфальшованому відео йдеться про те, що нібито місцеві жителі організовують мітинги проти ЗСУ, конфліктують з військовими, а тому в громаді буде проведена примусова евакуація населення. Ця інформація не відповідає дійсності.
«Голос на відео не належить мені, а озвучена інформація повторює російські пропагандистські наративи та покликана спричинити напруження у суспільстві», — заявив Вадим Філашкін і закликав усіх уважно ставитись до інформації в інтернеті та довіряти тільки офіційним джерелам.
Існує два основні способи захисту від діпфейків: використання критичного мислення або технологій. Розпізнати підробку допомагають знов-таки інструменти штучного інтелекту.
Але варто знати, що ми вже понад десятиліття живемо в добу постправди, що являє собою інформаційний потік, який навмисно конструюється в сучасному суспільстві для створення віртуальної, відмінної від дійсності, реальності з метою маніпулювання суспільною свідомістю. Тому побачене чи почуте в час війни сенсаційне повідомлення зазвичай потребує додаткових підтверджень.
@armyinformcomua
На Житомирщині затримали російську агентку, яка коригувала удари країни-агресора під прикриттям прогулянок з дитиною.
Перший заступник міністра оборони України Сергій Боєв провів зустріч із заступником міністра закордонних справ Литви Юлюсом Пранявічусом, на якій обговорив шляхи до посилення та об’єднання Європи.
Сьогодні, 30 квітня, близько 6:30 російська армія атакувала шістьма ударними БПЛА типу «Герань-2» місто Південне. Почались пожежі, пошкоджено багатоквартирний двоповерховий будинок, пʼять приватних домоволодінь, шість автомобілів. 65-річна жінка та двоє чоловіків віком 25 та 64 роки дістали гостру реакцію на стрес.
У середу, 30 квітня, Верховна Рада України продовжила термін добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свою частину (СЗЧ).
У Торецьку ворог комбінує свої атаки. Це і мотоштурми, і «накати» з використанням бронетехніки. Однак найпопулярніші спроби — просочування невеликими піхотними групами по 2-3 людини.
У ніч на 30 квітня 2025 року противник атакував 108-ма ударними БПЛА та безпілотниками-імітаторами інших типів. Основні напрямки удару — Дніпро та Харків.
від 50000 до 130000 грн
Кривий Ріг
Криворізький РТЦК та СП
Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…