Про це йдеться в матеріалі The Associated Press. У межах військових навчань, що відбулися цього тижня, українські військові мали нагоду…
19 вересня відбулась презентація дослідження діяльності Telegram-каналу «НачШтабу», який шпигував за Силами оборони України.
Про це інформує Генеральний штаб ЗСУ.
Експерти дослідили близько 27 тисяч одиниць медіаконтенту, опублікованого з 8 червня 2018-го по 26 липня 2024 року.
Зокрема, у своїй діяльності канал фокусується на таких операціях:
Аналіз контенту ворожого Telegram-каналу проводив Центр стратегічних комунікацій у співпраці з Кібердепартаментом Служби безпеки України та Головним управлінням комунікацій ЗС України.
Зазначено, що з 2014 року російська федерація веде гібридну війну проти України, складовою якої є інформаційні операції.
«російська інформаційна агресія включає кампанії, спрямовані на дискредитацію Сил оборони України, фальсифікацію подій російсько-української війни та позбавлення українців волі до опору», — йдеться в повідомленні.
Також росія здійснює інформаційні маніпуляції та втручання як відкрито, так і приховано, часто маскуючи свої дії під виглядом українських ініціатив.
Зокрема, створює псевдоукраїнські сторінки в соціальних мережах і месенджерах, щоб непомітно впливати на українську аудиторію.
Одним із таких ресурсів є Telegram-канал «НачШтабу», який модерується російськими спецслужбами та спеціалізується на темах, пов’язаних із Силами оборони, й орієнтований на військових.
Отже, «НачШтабу» є частиною російської інформаційної кампанії, спрямованої на послаблення України через інформаційні атаки, й виконує роль інструмента гібридної війни.
Детальніше з матеріалами дослідження ви можете ознайомитись за посиланням.
Як повідомляла АрміяInform, також росіяни недолуго намагаються звинуватити Збройні Сили України в мародерстві та військових злочинах на Курщині.
На Харківщині судитимуть двох чоловіків, яких обвинувачують у передачі фсб даних про позиції українських військових на Ізюмському напрямку.
Ракету Х-101, якою росіяни вдарили по житловому будинку в Києві, виготовили вже цього року — попри міжнародні санкції та обмеження.
Бюджетний дефіцит росії за перші чотири місяці 2026 року сягнув 78,4 мільярда доларів.
У Києві зростає кількість жертв після російського удару у ніч проти 14 травня. Серед загиблих — двоє дітей.
Екіпажі FPV-дронів бригад 1-го корпусу Національної гвардії «Азов» успішними діями змусили організаторів змінювати сценарії міжнародних навчань Aurora 2026.
Уряд виділив 5,67 мільярда гривень на виплати для ветеранів війни та родин загиблих Захисників і Захисниць, які потребують власного житла.
Офіцер групи психологічного супроводу та відновлення
від 24000 до 54000 грн
Степанівка, Сумська область
Фельдшер медичного пункту, військовослужбовець
від 21000 до 125000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
Оператор РЕБ, РЕР з виявлення та протидії БПЛА
від 50000 до 120000 грн
Вся Україна
Ахіллес, 429 ОП БпС
Водій відділення морської піхоти (категорія B, C)
від 25000 до 125000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
Про це йдеться в матеріалі The Associated Press. У межах військових навчань, що відбулися цього тижня, українські військові мали нагоду…