Саме офіцери планують операції, приймають рішення в критичних ситуаціях, відповідають за особовий склад і ведуть підрозділи до виконання бойових завдань. Саме таких офіцерів готує…
Забезпечувати передові позиції на півночі Харківської області окупанти змушені виключно в пішому порядку та в ручному режимі. Нестача найнеобхіднішого — води, продовольства, боєкомплекту — спонукає російських солдатів частіше здаватися в полон.
Про це в ефірі «Суспільне Новини» повідомив речник ОТУ «Харків» Віталій Саранцев.
Випадки, коли противник здається в полон на Харківському напрямку, почастішали. Вчора на півночі Харківщини були двоє російських полонених, а сьогодні здалися в полон вже четверо окупантів.
— Противник змушений відшуковувати нові маршрути для здійснення логістики, міняти методи проведення логістики. Якщо раніше він подекуди застосовував техніку, то зараз він все це виконує виключно в ручному режимі, тобто все проносить на руках, — сказав він.
Така ситуація склалась внаслідок успішних дій Сил оборони, насамперед бійців з підрозділів БПЛА, які розірвали логістичні ланцюжки постачання у ближньому тилу ворога за допомогою дронів-бомберів та дронів-камікадзе.
— Противник, який довгий час перебуває на передових позиціях, не отримує належного забезпечення. Нам вдається розривати ланцюжки логістики і, відповідно, вони сидять без їжі, без води. Звичайно, це певним чином впливає на їхній моральний і психологічний стан і вони воліють краще здатися в полон, ніж повертатися до своїх командирів, до того нелюдського ставлення, яке в них організовано безпосередньо на місцях, — пояснив речник.
Військовий наголосив, що мотиваційні заходи щодо особового складу російських окупаційних військ з боку ворожого командування мають протилежний бажаному росіянам ефект.
— Вони сприяють лише тому, щоб противник зневірювався у військовому та політичному керівництві і, відповідно, вони обирають правильний для себе шлях щодо здачі в полон, — підсумував Віталій Саранцев.
Речник повідомив, що випадки дезертирства російських військових спостерігаються зараз на кількох ділянках Харківського напрямку — в районі Вовчанська, поблизу Глибокого та Лук’янців.
— Особовий склад має певний відсоток деморалізації і відмовляється виконувати накази, відмовляється виконувати бойові завдання, відмовляється виконувати спеціальні завдання щодо евакуації втрат чи логістичного забезпечення, — сказав він.

Військовий висловив сподівання, що така тенденція буде зберігатися та посилюватися. Українські військові зацікавлені та вживають необхідних заходів для того, щоб противник зрозумів, що його єдиним шансом залишитися живим є здача в полон.
Раніше АрміяInform повідомляла, що на Харківському напрямку здаватися в полон окупантів підштовхує безвихідь, останнім часом полонених побільшало.
У Дніпрі завершилася пошуково-рятувальна операція у житловому кварталі, по якому уночі 2 червня поцілили російські ракети.
Повідомлено про підозру 35-річному жителю Хмельницького району, який, за даними слідства, організував схему незаконного переправлення військовозобов’язаних.
За гуркотом на російських нафтопереробних заводах, інших військових об'єктах, складах і логістичних вузлах стоїть складна робота.
Бійці батальйону безпілотних систем «Рубака» 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади видовищно знищили ворожу «буханку» з боєприпасами.
Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» зробили добірку різанини ворожої логістики на Добропільському напрямку.
Правоохоронці викрили 26-річного жителя обласного центру, який організував схему незаконного отримання відстрочки від мобілізації та виїзду за межі України.
Саме офіцери планують операції, приймають рішення в критичних ситуаціях, відповідають за особовий склад і ведуть підрозділи до виконання бойових завдань. Саме таких офіцерів готує…