Про свій бойовий шлях в інтерв’ю кореспонденту АрміяInform розповів оператор полку Сил спеціальних операцій, який наразі продовжує службу на інструкторській посаді навчально-тренувального…
Чи відбудуться переговори щодо закінчення російсько-української війни? Чи були прецеденти, подібні до того, який нині має наша країна? Та за яких умов Україна може бути впевненою, що рф знову не нападе?
На ці запитання відповіді надав військовий експерт Петро Черник.
— Процес пошуку формули виходу із цієї фази почався. Найяскравішою ознакою й аргументом цього є так званий саміт у Швейцарії. Там зібралося дуже багато країн, вони б просто так не збиралися, якби не розуміли якусь логіку розвитку подій, — каже експерт.
І зазначає, що цей процес не може бути швидким:
— Я дуже люблю історичні паралелі. Скажімо, американці з Талібаном вели переговори більше ніж рік. Домовились, але це тривало понад рік! Це при тому, що ставки в Україні й ставки США з Талібаном абсолютно між собою не співмірні.
Другою серйозною ознакою того, що процес пошуку виходу з цієї війни почався, Черник називає величезну кавалькаду дипломатів з Європи до Китаю.
— І найголовніше — нещодавно лавров зробив цілу низку заяв, що їм чужі території не потрібні, що вони б’ються за якихось російських людей, які розмовляють російською мовою, за так званий русскій мір… Але чи може бути (у можливих переговорах. — Ред.) пастка? Може, — стверджує військовий експерт.
І зауважує, що історія знає багато подібних випадків:
— Найяскравіший, найближчий до нас — це Кіпрська проблема 1974 року. Тоді турки вторглися на Кіпр, утворили свою республіку, яку ніхто не визнає. І дві великі країни, в першу чергу США і Великобританія, вирішили це питання. Але сам по собі конфлікт не розв’язався, немає вирішення його і дотепер… Чи може щось подібне бути з українським питанням?
На думку Петра Черника, може бути.
— Я страшенно не люблю слово «заморозка», тому що в нас конфлікт не може бути заморожений на настільки довгий час. Височенна ймовірність, що знайдуть якусь нову формулу розмежування. Ніхто, звичайно, ті території не визнає в цивілізованому світі. Також можливий великий міжнародний контингент. Чому б ні? Важливо тільки, щоб там не було багато російських проксі, тому що вони є, скажімо, на африканському чи на латино-американському континентах, — наголошує військовий експерт.
За його словами, далі, як тільки росія перейде в режим передиху, з неї можуть зняти частково санкції, і можливість наступної російсько-української війни — лише питання часу:
— Але знову ж, є ще один дуже важливий нюанс. Це небезпечний і не найкращий сценарій для нас, але найголовнішу мету росіяни не досягнули. Вони не ліквідували українську державність. Українській державі бути… І по-справжньому ми заспокоїмось тільки тоді, коли російська федерація розпадеться на 25–30 держав, у них заберуть ядерну зброю, відсічуть від дармових ресурсів у Сибіру, і те населення, яке залишиться навколо Москви, пройде так звану санацію — ідеологічне очищення. Таке ж, яке нацисти проходили після Другої світової війни.
Черник як варіант називає наш подальший вступ до НАТО або утворення прямого воєнного союзу із США.
— Якщо ж цього не буде, навіть якщо ми знайдемо дуже прийнятну для себе формулу, то питання російсько-української війни буде лише питанням часу. Як казав більшовик ленін: «втратити Україну — це все одно, що втратити голову».
Воїни 3 прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса підготувалися для побратимів на позиціях «Великодній кошик».
У Новопавлівці дрони Combat Hawks 25 Січеславської бригади 7 корпусу ШР ДШВ знайшли й уразили рідкісну ціль — ворожу гармату «Гіацинт-Б».
Міністр оборони України Михайло Федоров провів робочу зустріч із Міністром оборони Норвегії Торе Сандвіком напередодні «Рамштайну».
Від початку доби агресор 50 разів атакував позиції Сил оборони України.
Німеччина передала воїнам Сил оборони України ще п’ять броньованих автомобілів для евакуації поранених поблизу фронту.
Силам оборони України визначено завдання забезпечити дотримання режиму припинення вогню на суходолі, на морі та у повітрі на час Великодня.
Інженер відділу повірки та регулювання електровимірювальних і тепломеханічних приладів
від 28000 до 30000 грн
Харків
Метрологічний центр військових еталонів ЗСУ
Військовослужбовець
від 50100 до 120100 грн
Одеса
Хустський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
Про свій бойовий шлях в інтерв’ю кореспонденту АрміяInform розповів оператор полку Сил спеціальних операцій, який наразі продовжує службу на інструкторській посаді навчально-тренувального…