Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Генерал-лейтенант Кирило Буданов розповів, що атаки вглибині росії мають важливий вплив на громадян країни-агресорки, а також вони дещо змінили світогляд людей в цілому.
Про це начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони заявив під час панельної дискусії в рамках ХХ зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES).
Ведуча запитала в очільника ГУР МОУ, як він оцінює можливості України, щоб перенести війну на територію росії.
Кирило Буданов відповів, що, як громадянин, то хотів би більшого. Однак «треба реально дивитися на речі», тож голова воєнної розвідки робив би акцент саме на далекобійних ударах по ворогу.
«Україна була трошки слабшою, це ж треба також визнати. І саме той факт, що вже майже три роки повномасштабної, і десять років взагалі нашої війни, а ми все ще тримаємося», — сказав він.
Очільник ГУР МОУ зауважив, що на початку широкомасштабної агресії рф проти України «ми точно мали справу з однією з найпотужніших армій світу», і росіянам не вдалося нас зламати.
«Це попри те, що у росії є великі запаси озброєння та техніки, накопичені за часів незалежності, успадковані ще з часів СРСР та отримані від інших держав, таких як КНДР.
Наша змога перенести бойові дії на територію росії — я б тут більше зробив би акцент на спроможності нанесення ударів вглиб території російської федерації. Це перше. І на самій філософії цього. Це трошки змінило світогляд», — заявив очільник ГУР МОУ.
Кирило Буданов звернув увагу на те, що після ударів ЗСУ по об’єктах вглиб росії для населення країни-агресорки зруйнувався міф про їхню непереможність і безпеку. Це сильно вплинуло на їхній соціально-психологічний стан.
Він зазначив, що раніше росіяни були переконані, що їхня країна є однією з найсильніших у світі, однак цей міф був зруйнований з першими вибухами в москві. Як зазначив очільник ГУР МО, «він підірвав усю основу».
Кирило Буданов вважає, що це і є головний здобуток цих далекобійних ударів — злам віри народу, що вони живуть в безпеці.
На запитання модератора дискусії про те, чи потрібно більше таких ударів, начальник воєнної розвідки Міноборони України відповів, що «поки йде війна — треба робити все на максимум. І коли можна більше — треба робити більше».
Як повідомляла АрміяInform, 11 вересня 2024 року підрозділи Nobody, Химера, Аратта, Raven Group і 2-й загін спеціальних дій імені Владислава Пелешенко ГУР МО України за підтримки «Group 13» та 10-го мобільного прикордонного загону «Дозор» Державної прикордонної служби України здійснили рейд біля узбережжя Криму.
У Рівненській області вибухотехніки знешкодили нерозірвану бойову частину російського ударного безпілотника.
Воїни 79 Таврійської окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ відбили російський механізований штурм у районі Костянтинівки на Курахівському напрямку.
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс 6 жовтня прибув до України та відвідав Харків.
Внаслідок російського удару по місту Костянтинівка Донецької області 6 жовтня одна людина загинула й дві дістали поранення.
На Харківському напрямку протягом минулого тижня почастішали факти застосування росіянами тактичної авіації. Зокрема загарбники стали значно активніше, ніж у попередні періоди, застосовувати КАБи.
Щонайменше чотири людини поранені внаслідок обстрілу Біленького Краматорської громади на Донеччині.
Захищаємо світ
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…