ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

15 км на добу ворожою територією та міф про сильну розвідку рф: експерт про блискучу операцію Сил оборони на Курщині

Новини Публікації
10 Вересня 2024, 6:30
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Колаж Сергія Поліщука / АрміяInform
Колаж Сергія Поліщука / АрміяInform

Операція Збройних Сил України в Курській області триває. У чому її основний сенс? Чи можна її вважати успішною? Та завдяки чому вона відбулась?

Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник:

Апокаліпсису не сталося…

Курська операція насправді дуже і дуже успішна. Я б називав її (операцією. Ред.) глобального порядку. І треба розібратися, чому вона сталася. Момент перший: це дійсно намагання відволікти сили і засоби противника з головного Донецького напрямку.

Лише на перший погляд це питання нереалізоване. Але насправді воно не так. Чому? Тому що бойові армійські резерви  становлять у межах від 10 до 15 відсотків. Отже, якщо по лінії боєзіткнення у противника 600 тисяч особового складу, то обов’язковий резерв: 60–70 тисяч таки задіяний. Це дуже важливий момент.

Наступне, це повністю і кінцево розвіяний міф про те, що не можна заходити на територію противника, бо, мовляв, це ядерна країна, і обов’язково станеться апокаліпсис.  

Проте апокаліпсиса не сталося. І найголовніша ціль, і вона, направду, дуже перспективна: рано чи пізно дійде до переговорного процесу. Ми добре усвідомлюємо, що не буде прямої розмови України з росією. Але за зерновою угодою, коли ми, українці, підписали з турками і ООН певні угоди, а потім росія із турками і ООН певні угоди, то такий сценарій може бути. І от в цій точці ми маємо мати дуже і дуже сильну позицію”.

Можливі сценарії переговорів

Якщо для противника Донеччина і Луганщина принципові, то Херсонщина і Запорізька не такі вже принципові.

І за принципом такого обміну тобто, ми їм повертаємо Курську область, а вони нам повертають Запорізьку і Херсонську область такий сценарій цілком можливий. З точки зору тактики і стратегії організації, операція блискуча. Чому вона блискуча? Тому що вона проривна.

Наші сили у перші дні операції рухалися зі швидкістю до 10 км на добу, а в деяких локаціях і до 15.

Маю нагадати, що противник практично всю суху погоду проходить кілька кілометрів у напрямку до Покровська. Тому наша швидкість є неймовірною. І найголовніше: існує міф, що росія має дуже сильну розвідку. Якщо росіяни не змогли обчислити і побачити таку операцію, то із розвідкою у них все дуже і дуже погано.

Будь-яка війна, а особливо нинішня, має всього три головні закони. Це концентрація сил і засобів противника, узгоджена робота родів військ, і третій закон, він тут був реалізований сповна і дуже якісно, це приховане управління військ. Зуміти зібрати кілька ударних бойових бригад, якісно їх перемістити, забезпечити технікою і прорвати кордон це направду є ознакою величезної якості нашого оперативного мистецтва.

Кореспондент АрміяInform

Сидять по кущах і бігають по полю: пілоти батальйону Signum впольовують росіян у будь-яких умовах
Сидять по кущах і бігають по полю: пілоти батальйону Signum впольовують росіян у будь-яких умовах

Дронарі підрозділу Signum методично знищують живу силу окупантів, не зважаючи на спроби останніх сховатися чи втекти.

Унаслідок атаки на Суми загинуло чотири людини, серед них дитина
Унаслідок атаки на Суми загинуло чотири людини, серед них дитина

Дві керовані авіабомби ворога вдарили по людному місцю в Сумах, відомо про 17 постраждалих.

Збили «Спайдермена»: зенітники корпусу НГУ «Азов» знищили незвичайну повітряну ціль
Збили «Спайдермена»: зенітники корпусу НГУ «Азов» знищили незвичайну повітряну ціль

Оператори дронів ЗРАДн «Страж» 1-го корпусу НГУ «Азов» збили незвичну ціль — «Спайдермена».

ВАКАНСІЇ
WorkUa Майстер-акумуляторник відділення ремонту та зарядки акумуляторних батарей

від 25000 до 40000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

RobotaUa Інспектор прикордонної служби (військова служба)

до 20000 грн

Львів

Державна прикордонна служба України

WorkUa Діловод, військовослужбовець

від 21000 до 120000 грн

Запоріжжя

115 окремий батальйон 110 ОБр ТрО

RobotaUa Водій – слюсар, електрик військова служба за контрактом ЗСУ

від 20000 грн

Запоріжжя

Заводський РТЦК та СП

RobotaUa Артилерист

від 21000 до 121000 грн

Святогірськ

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

WorkUa Інструктор групи розвідувального забезпечення

від 46500 до 46500 грн

Бердичів

Військова частина А2772

ПУБЛІКАЦІЇ
«Тим, хто зараз у СЗЧ думає про повернення — не бійтеся»: боєць бригади «Буревій» розповів про поновлення на службу
«Тим, хто зараз у СЗЧ думає про повернення — не бійтеся»: боєць бригади «Буревій» розповів про поновлення на службу

Спрощений алгоритм дозволяє поновитися до війська без судової тяганини. Це стало вирішальним аргументом для багатьох бійців. Історію одного із них фахівці групи комплектування 1-ї Президентської…