Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
Нову модель забезпечення харчуванням ЗСУ презентувала Закупівельна агенція Міноборони «Державний оператор тилу». Як пілотний проєкт вона запрацює в кількох областях України вже 2025 року.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Головне завдання нового підходу — забезпечити кращу якість продукції, що постачається ЗСУ, та підвищити ефективність самого процесу забезпечення. Із ним ознайомили потенційних постачальників, виробників та дистрибʼюторів.
«З лютого 2025 року будуть діяти дві моделі паралельно: та, за якою ДОТ працює зараз, та нова пілотна модель. Такий підхід застосовується для забезпечення стійкості системи та безперервності процесу постачання. Трансформації в моделі харчування для військових мають підвищити ефективність постачання і водночас забезпечити дотримання високих стандартів якості продуктів», — зазначив заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Пілот діятиме протягом року та покриватиме такі регіони, як м. Київ та Київську, Вінницьку, Житомирську, Черкаську, Кіровоградську області.
Основні зміни стосуються фінансової моделі взаємодії з постачальником, товарної моделі та процесу контролю якості.
Постачальник отримуватиме компенсацію вартості товару та плату за послуги (склад і транспорт) з урахуванням SLA — угоди про рівень послуг. Буде визначена та зафіксована гранична вартість каталогу
За більшістю видів продукції (75%) через відкриті закупівельні майданчики ДОТ обиратиме виробників, яких будуть контрактувати постачальники. За рештою категорій постачальники самостійно визначатимуть виробників-субпідрядників. ДОТ своєю чергою може заблокувати їх за невідповідність якості та за порушення норм доброчесності
Уся продукція буде проходити через розподільчий центр і лише потім відправлятися на військові частини. Це додатковий етап контролю якості, до якого будуть долучені фахівці ДОТ
ДОТ застосовуватиме «чорний список» до постачальників та виробників — новий інструмент недопущення в майбутніх періодах участі в процесі забезпечення харчування ЗСУ тих суб’єктів, які вже мали до того порушення договірних зобов’язань.
«Ідея пілотної моделі в зміні філософії взаємодії з постачальниками й виробниками через зміну їх стимулів та відкритість умов співпраці. Саме такий підхід вбачаємо основою партнерства. Водночас наша головна мета — забезпечити підвищення рівня як якості продуктів, що отримують Збройні сили, так і ефективності самого процесу постачання. Щоб при дотриманні прозорих правил гри всі учасники процесу були зацікавлені в забезпеченні безперервного та якісного постачання ЗСУ», — зазначила Галина Літош, програмна директорка за напрямком харчування ДОТ.
Раніше АрміяInform інформувала, що Королівство Швеція оголосило про 17-й пакет військової допомоги Україні на суму 4.6 млрд шведських крон.
Встановлено абсолютний світовий рекорд— боєць підрозділу Bulava Президентської бригади збив два ворожих «Шахеди» на відстані 500 км.
Воєнна розвідка перехопила розмову російського командира з підлеглими штурмовиками в якій — суцільні погрози розправи за відмову виконувати наказ іти в атаку.
Від початку доби кількість атак агресора по всьому фронту становить 55.
Оператори 1-го центру СБС нанесли удар по «КуйбишевАзот» у Тольятті.
Україна сьогодні — це не просто країна, яка обороняється. Це держава, яка змінює правила гри.
У березні 2026 року підрозділи Міноборони очистили від вибухонебезпечних предметів 876 гектарів територій, звільнених від російських окупантів.
Санітарний інструктор, медична сестра, фельдшер
від 20000 до 23000 грн
Кременчук
Військова частина 3052 НГУ
Кулеметник у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Старший стрілець-оператор, військовослужбовець
від 21000 до 120000 грн
Миколаїв
189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….