Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Нещодавно Кабінет Міністрів України дозволив залучати благодійні кошти для військових частин через додаток United24.
Набрала чинності Постанова КМУ № 969 від 23 серпня 2024 року «Про внесення змін до Положення про Єдиний державний вебпортал для збору пожертв на підтримку України United24.
Ця платформа, запущена ще у травні 2022 року, дозволяє за один клік зробити благодійний внесок на підтримку України. United24 створена для співпраці з благодійними фондами, партнерами, донорами та публічними особами в усьому світі. Благодійники можуть пожертвувати на оборону, гуманітарне розмінування, медичну допомогу, освіту, науку та відбудову України.
Станом на початок вересня платформа зібрала понад 678,5 млн доларів.
United24 не є фондом. Після зарахування коштів на рахунки платформи, вони потрапляють до Національного банку України, після чого розподіляються по різних відомствах (Міністерство охорони здоров’я, ЗСУ, ГУР тощо).
Ухваленими змінами, зокрема, унормовано використання мобільного додатку United24. Через нього можуть оголошуватися та проводитися залучення благодійних внесків на конкретні потреби військових частин на підставі звернення командира частини.
Але для потреб військової частини в додатку United24 може оголошуватися та проводитися одночасно одне залучення благодійних внесків. Наступне оголошення може бути опубліковане військовою частиною тільки після завершення попереднього залучення та звітування за отримані кошти.
Окрім цієї можливості, що забезпечується державою, військовим допомагають численні благодійні фонди та волонтерські організації, які постійно проводять збір коштів на потреби ЗСУ. Нещодавно відбулася церемонія нагородження переможців Національного конкурсу «Благодійна Україна — 2023» — «Благодійність на захисті України» та восьми його регіональних етапів: «Благодійна Львівщина», «Благодійна Одещина», «Благодійна Миколаївщина», «Благодійна Полтавщина», «Благодійне Запоріжжя», «Благодійне Закарпаття», «Благодійна Вінниччина» та «Благодійна Київщина».
«Благодійна Україна» — це щорічний рейтинг з відзначення найкращих благодійників і найбільш ефективних благодійних ініціатив в Україні. За результатами 2023 року на національний конкурс було подано 1604 заявки у 27 конкурсних номінаціях: у 21 основну, 3 індивідуальні та 3 спеціальні номінації. Найбільше заявок подано у: Колективне волонтерство (162); Доброчинність у соціальній сфері (162); Доброчинність у захисті України (154); Регіональна доброчинність (114); Всеукраїнська благодійність (104); Доброчинність неурядового сектору (94). Це благодійні та волонтерські організації, великі фонди та громадські ініціативи, фізичні особи-волонтери, які мають неабиякий досвід та добру репутацію.
Проте номінанти та лауреати цього конкурсу — це далеко не повний перелік тих, хто в тилу щодня невтомно наближає нашу Перемогу. За даними Державної податкової служби, загалом від початку повномасштабної війни кількість офіційних волонтерів зросла у понад 20 разів і на кінець минулого року становила близько 7000 осіб.
Українських волонтерів можна умовно поділити на дві основні групи:
— тих, хто допомагає українським бійцям отримати сучасне спорядження, амуніцію, технічні засоби, транспорт, медичну допомогу тощо;
— тих, хто допомагає внутрішньо переміщеним особам у пошуку житла, допомагає речами найпершої потреби, їжею та одягом.
В Україні створено реєстр волонтерів — базу даних людей, які допомагають захисникам та жителям країни, що постраждали від війни. Цей реєстр веде Державна податкова служба України, і реєстрація в ньому необхідна для тих, хто збирає кошти на благодійність на свої особисті картки. Зареєструватися в реєстрі волонтерів бажано навіть військовослужбовцям, які отримують кошти на свій розрахунковий рахунок для подальшого їх перерахування іншим фізичним чи юридичним особам. Подати заяву про включення до Реєстру волонтерів в електронній формі можна через електронний кабінет для громадян.
На жаль, нерідко під виглядом волонтерських ініціатив проводять свою діяльність шахраї. Нижче наводимо інфографіку, підготовлену Міністерством цифрової трансформації України, щодо того, як перевіряти волонтерів та благодійні організації.
Справжні волонтери, на відміну від шахраїв, знають точно, якій саме частині вони допомагають і де вона дислокується. Інформацію про те, з якими благодійниками співпрацювати, щоб підтримати частину, можуть надати й військовослужбовці, які в ній служать. Окрім того, за час війни більшість громадян уже мають постійний контакт з перевіреними волонтерами та благодійними організаціями, яким регулярно донатять на підтримку підрозділів.
Військові частини наразі мають можливість різні потреби закривати з різних джерел. Оскільки і державне забезпечення, і United24, і волонтерська допомога мають свої плюси й мінуси.
Проте системна командна робота держави, військовослужбовців і волонтерів не лише підвищує бойову ефективність наших військових, але й рятує життя на полі бою. А успіх ЗСУ на полі бою, зрештою, дозволить нам перемогти й стане найшвидшим шляхом до переговорів щодо стійкого та справедливого миру.
Розлючене втратою Агрегатного заводу російське командування кинуло у бій понад сто солдат на бронетехніці. Бій завершився тотальним розгромом загарбників, які зазнали колосальних втрат.
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс офіційно підтвердив, що його країна передала Україні винищувачі F-16.
Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський разом з військовими та представниками Міністерства оборони наступного тижня працюватиме з партнерами щодо військових та стратегічних безпекових пунктів Плану перемоги.
Міністр оборони Рустем Умєров провів переговори з делегацією на чолі з міністром оборони Королівства Нідерланди Рубеном Брекельмансом.
Ворожі війська протягом дня атакували три райони області Дніпропетровської області, внаслідок обстрілів є поранені.
Майбутні командири взводів вдосконалюють тактичні навички в рамках багатонаціональної операції ІНТЕРФЛЕКС у Великій Британії.
Захищаємо світ
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
від 20100 до 120000 грн
Обухів
135 окремий батальйон територіальної оборони
від 20000 до 120000 грн
Львів, Львівська область
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…