Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Головному сержанту роти Дмитру 40 років. Його позивний — «Аладдін». Військовий служить в одному з батальйонів 129 бригади Сил ТрО. Як опинився на посаді головного сержанта? Що найважче у сьогоднішній службі? Про це «Аладдін» розповів нашим кореспондентам.
— Під час строкової служби я займався радіоелектронною розвідкою. Потім у цивільному житті працював близько 15 років на керівних посадах: супервайзером у торгівлі у Кривому Розі. Згодом комерційним директором, далі — начальником торгового відділу. А згодом почалось широкомасштабне вторгнення…
Нині займаюсь підготовкою молодого поповнення… Кожен наш боєць має вміти володіти всією зброєю, яка є у підрозділі. До нас приходять люди з різним ступенем підготовки, тому постійно проводимо додаткові заняття, тренування, їздимо на стрільби.
Попередній головний сержант нашої роти був поранений. Зараз він проходить лікування, тому наразі я виконую його функції. Багато паперової роботи… Але найважче — це коли людей відправляєш (на завдання — ред.), а вони звідти можуть не повернутись. Це важко… Нам би ще більше дронів і контрбатарейної боротьби. Також дошкуляє, що у ворога в людях перевага велика, це взагалі для них не питання, розхідний матеріал.
Якщо казати про забезпечення у війську, то, наприклад, на початку широкомасштабного вторгнення ми багато чого купували собі самі. Якщо, приміром, хочеш нормальну плитоноску, щоб вона не йорзала, легка була, то купуєш… Але зараз все хлопцям видають: і РПС одразу, і рюкзаки, все це є в наявності. Також з харчуванням нормально, стараються хлопці, готують. Легкої зброї вистачає, патронів вистачає, чогось важкого хотілось би більше.
— У мене є дружина, троє дітей. Вони тут в Україні, залишились в Кривому Розі. Жінка не захотіла виїжджати. Страшно за них, але до цього звикаєш. Так є, тривога, може прилетіти у будь-який момент. Взагалі, якось вже з цим живеш, людина — така істота, що, мабуть, до всяких умов може звикнути.
…Після перемоги планую першочергово відпустку, щоб трошки морально відпочити. Ну, і така мрія є… мені в Криму дуже сподобалось колись. Але побачимо як воно буде… У мене не було поки зимового відпочинку. Тільки Карпати. Тому можна було б з’їздити і на лижах покататися. Завжди можна знайти собі відраду — наприклад, рибалка. Був багато разів на рибалці на наших ставках криворізьких, теж розвантажує.
…Що б я побажав чоловікам в тилу? Треба ухвалювати важкі рішення… Ті люди, які приходили одразу, їх стає менше, через поранення, через інші причини. Треба йти захищати родину свою. Побажати хочу, щоб більше було в тилу чоловіків, які знайдуть у собі мотивацію прийти сюди і допомогти.
Ворог використовує тактику малих штурмових груп, із чисельністю особового складу до відділення.
Команди України, Сполучених Штатів та інших наших партнерів ведуть підготовку до «Рамштайну» – змістовних рішень і загалом зустрічей і переговорів наступного тижня.
5 жовтня армія держави-агресора обстріляла Бахмутський, Волноваський і Краматорський райони Донецької області.
Війська рф зберігають присутність на Курахівському напрямку, пробують штурмувати позиції Сил оборони України, але безуспішно.
У Велентенському на Херсонщині через атаку російського безпілотника постраждали жінка та водій машини швидкої допомоги.
Протягом останнього тижня на Покровському напрямку ворог намагається здійснювати активніші дії, вдається до застосування броньованої техніки.
Захищаємо світ
від 25000 до 125000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
від 10000 до 15000 грн
Запоріжжя
Військова частина А3130
від 21000 до 121000 грн
Володимир, Волинська область
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…