Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Представники Міноборони та інших державних органів влади здійснили візит до медичних закладів Вінницької області, які надають допомогу пораненим військовослужбовцям.
Як передає кореспондент АрміяInform, мова йде як про цивільні заклади охорони здоров’я, так і військові.
Зокрема, ознайомилися з наявною матеріальною базою цих закладів та обговорили шляхи, які необхідні для її посилення. Подивилися, як в рамках цифровізації впроваджується медична інформаційна система.
Також під час візиту детально обговорювалася тема створення чіткого та прозорого шляху для пораненого, коли на кожному етапі евакуації кожен заклад надає властиві йому послуги, а також передає на наступні етапи не лише пацієнта, але й всю необхідну інформацію про нього.
Крім цього, обговорювалися питання щодо розподілу повноважень між цивільною та військовою медициною в рамках створення системи єдиного медичного простору.
«Єдиний медичний простір — це не просто концепція, а життєва необхідність. Він об’єднує різні ланки системи охорони здоров’я, створюючи безперервний ланцюг допомоги від поля бою до повної реабілітації. Це фундамент, на якому ми будуємо міцну та ефективну медичну службу, здатну відповідати викликам сьогодення», — зазначила заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова.
Особлива увага приділялася реабілітації важко поранених бійців. Наразі реабілітація запроваджена як у цивільних закладах, так і у військових, і починається одразу після початку лікування пораненого.
Фактично в усіх відвіданих закладах закладі охорони здоров’я є мультидисциплінарні команди, які займаються реабілітацією. Це фізичні терапевти, ерготерапевти, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини. Їхня задача максимально поновити пацієнта, поліпшити якість його життя, аби ті ставали більш самостійними й незалежними.
До речі, згідно із доповіддю керівництва одного з відвіданих реабілітаційних центрів Міністерства оборони, у них близько 80 відсотків військовослужбовців після проходження реабілітації повертаються у стрій.
«Реабілітація не так давно вибудовується в Україні. І хотіла зрозуміти, який її стан у військових закладах. Поки що бачу, що все рухається у правильному напрямку. Будуються мультидисциплінарні реабілітаційні команди, цифровізуються медичними інформаційними системами. Але є певні проблеми. Зокрема, навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів, а також відсутність достатньої кількості спеціалістів в силу того, що раніше не було такої потреби. Тому основне завдання зараз — навчання, підвищення кваліфікації та розуміння інструментарію, з яким працювати з людьми», — наголосила заступниця Керівника Офісу Президента Юлія Соколовська.
Також зараз на Вінниччині облаштовується заклад, в якому проводитиметься реінтеграція та реабілітація військовослужбовців, які повернулися з полону.
«На сьогоднішній день в обов’язковому порядку має розвиватися реабілітація. Це мова і про різні травми, і про тих, хто повертається з полону. Ми подивилися певні заклади, де це дійсно можна робити. Є потужності, є можливості. Я вважаю, що такі заклади мають розвиватися», — розповів Уповноважений Президента з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко.
Також на Вінниччині готується об’єкт, де планується розгортання школи тактичної медицини.
Фото Олени Худякової
@armyinformcomua
Відбувся другий етап повернення з полону поранених українських бійців. «Сьогодні вдома — воїни нашої армії, нацгвардійці, прикордонники.
Співробітники Служби безпеки України зібрала доказову базу проти російського військового, який у жовтні 2024 року розстріляв двох цивільних мешканців Харківщини, після чого потрапив у полон Сил оборони.
12 червня о 10:40 ворожі війська атакували FPV-дроном село Іллінівка Краматорського району, загинули двоє людей.
Від початку доби на фронті було зафіксовано 118 бойових зіткнень між Силами оборони та російськими окупаційними військами.
Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі, додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, Військово-Морських Сил, Повітряних Сил, Сил ТрО, СБС, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.
Наразі відмічається зростання зацікавленості у військовій освіті. Представник Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного окреслив деталі цьогорічної вступної кампанії.
від 21000 до 120000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
від 20000 до 50000 грн
Дніпро
Військова частина А4458
від 20000 до 190000 грн
Вся Україна
23 ОМБр
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…