Що таке буферні зони, як їх використовували під час конфліктів між іншими країнами та чи можуть вони гарантувати безпеку, розповідає АрміяInform. Буферними називають зони, створені…
Міністерство оборони України впроваджує нові правила щодо подання та розгляду рапортів військовослужбовців. Зміни спрямовані на захист прав військових, встановлення чітких строків розгляду звернень та підвищення відповідальності командирів.
Про це інформує Міністерство оборони України.
Зокрема, нові правила визначають поняття рапорту та його форму — усну, письмову та електронну. Також встановлюється чітка послідовність та порядок погодження рапорту командирами.
«До цього часу в нормативці не було єдиного акту, який би регулював питання рапортів. Це призводило до проблем з інформуванням військовослужбовців щодо результату розгляду поданих ними рапортів, їх відстеження та навіть можливого певного зловживання командирів в цій сфері», — наголосила заступниця Міністра оборони Наталія Калмикова.
За її словами, нова система дозволить навести порядок у цій сфері, встановити чіткі строки, правила та відповідальність за їх порушення. Насамперед, це допоможе захистити права військовослужбовців та полегшити розгляд важливих питань.
Окрім того, нові правила вводять обов’язкове обґрунтування у разі непогодження рапорту та чіткі строки його розгляду. Відмова у розгляді рапорту має бути вмотивованою, при цьому непогодження рапорту безпосередніми командирами не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду та прийняття рішення.
Так, відповідно до нових правил розгляд паперового рапорту військовослужбовців всіма його прямими командирами здійснюється невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин із часу його подання щодо питань, які стосуються:
Рапорти щодо інших питань розглядаються у строк не більше 14 днів із дня його подання.
Наказ також встановлює наслідки порушення виконавської дисципліни щодо розгляду рапортів та зловживання правами на подання рапортів. При цьому новий Порядок гарантує неможливість притягнення відповідальності за факт подання рапорту.
Ці зміни затверджено Наказом № 531 від 6 серпня 2024 року «Про затвердження Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України».
Нагадаємо, 8 серпня 2024 року Міністерство оборони України представило додаток Армія+, через який військовослужбовці можуть подавати електронні рапорти. Зокрема, в Армії+ доступні 11 видів рапортів, згрупованих у чотири типи: «На відпустку», «На допомогу», «Направлення» і «Видача направлення».
Бійці 14 полку безпілотних авіаційних комплексів Сил безпілотних систем ЗСУ показали низку ударів по цілях у російському тилу.
Бійці 25 повітрянодесантної Січеславської бригади зупинили чергову атаку росіян на Покровському напрямку.
Бійці 33 механізованої бригади зафіксували дуже дивну спробу росіян підійти непоміченими до наших позицій.
Боєць Сергій на псевдо «Мудрий» служить навідником самохідної артилерійської установки 25 повітрянодесантної Січеславської бригади.
Окупанти приголомшені ефективністю українських дронів з термічним зарядом, які залишають ворога не тільки без зброї, техніки та обладнання, але й без укріплень.
Бійці 3 штурмової бригади відбили черговий штурм росіян, які спробували атакувати танком та двома БМП.
Захищаємо світ
Що таке буферні зони, як їх використовували під час конфліктів між іншими країнами та чи можуть вони гарантувати безпеку, розповідає АрміяInform. Буферними називають зони, створені…