Під час засідання дев’ятого східного економічного форуму 5 вересня він знову змінив мету війни проти України й заявив, що головним завданням «сво» залишається…
Україна нарешті отримала довгоочікувані літаки F-16. Але як вони допоможуть нам на полі бою? Які функції виконуватимуть? На ці запитання кореспондента АрміяInform відповів знаний експерт, колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Ігор Романенко.
— F-16, а, можливо, в перспективі для України Gripen та Mirage — це все літаки покоління «4+». Вони кращі, ніж радянські, які у нас є. І це все додає нам потенціалу, — стверджує Ігор Романенко.
Він пояснює, що для системи протиповітряної оборони F-16 — це винищувач, що може використовувати різноманітну авіаційну зброю:
— Такого класу літаки зможуть знищувати аеродинамічні цілі, до яких належать літаки, крилаті ракети, гелікоптери, БПЛА типу Shahed.
Експерт додає, що літаки — це «дальня рука» протиповітряної оборони.
— Якщо ми бачимо, що йде повітряний удар, бачимо, з якого боку йде концентрація, то ми можемо піднімати літаки і направляти в той бік… Із зенітно-ракетними комплексами ми такі маневри робити не можемо. Хіба що якось виправляти трішки ситуацію за рахунок використання зенітно-ракетних комплексів далекої дії, як-от Patriot, SAMP/T — з дальністю дії 100–150 км на середніх і великих висотах.
Але Ігор Романенко уточнює, що ракети до згаданих комплексів ми зберігаємо для того, щоб знищувати балістичні ракети.
— Згадані мною літаки використовуються і як штурмовики, особливо Mirage. Це для нас дуже важливо, тому що дає можливість ефективно застосовувати ракети, такі як Storm Shadow, такі як SCALP і американські відповідні ракети «повітря — земля», — продовжує експерт.
І пояснює, що все це збільшує потенціал наших засобів завдавання ураження:
— Причому для нас це принципово як під час ведення оборонних дій, так і під час ведення наступальних дій. Бо якщо ми плануємо проводити деокупаційні дії в перспективі, то треба мати на увазі такі спроможності цих летальних апаратів.
Ігор Романенко пропонує не забувати й про таке поняття, як запобігання збиткам.
— Це коли ми збили ворожий літак, який мав уразити якийсь наш об’єкт, наприклад, греблю. І тут треба пам’ятати про вартість нашого об’єкта, який був збережений… Це важливо, бо іноді починають рахувати вартість нашої ракети, якою ми б’ємо, наприклад, по тому ж безпілотнику. Але він, коли влучає в серйозний об’єкт, то шкоду приносить дуже велику нам, і вона може в рази перевищувати ціну нашої ракети.
Від початку доби відбулося 76 бойових зіткнень. Не припиняються підступні атаки ворожої артилерії та авіації з прикордоння Сумської й Чернігівської областей.
Жорстокі бої на Торецькому напрямку згадує 43-річний Сергій, воїн 78 окремого десантно-штурмового полку.
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав агент фсб, який коригував ракетні удари по Запоріжжю.
Бійці 13 бригади спецпризначення «Хартія» Національної гвардії України знову взяли в полон військовослужбовців рф на Харківському напрямку.
Адвокату повідомили про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями та сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, вчиненому за попередньою змовою групою осіб та з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).
Бійці добровольчих батальйонів «Свободи» бригади наступу «Рубіж» Нацгвардії показали, як російський штурмовик тікав на всіх чотирьох та це не допомогло.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
Під час засідання дев’ятого східного економічного форуму 5 вересня він знову змінив мету війни проти України й заявив, що головним завданням «сво» залишається…