Що таке буферні зони, як їх використовували під час конфліктів між іншими країнами та чи можуть вони гарантувати безпеку, розповідає АрміяInform. Буферними називають зони, створені…
Пілот винищувача МіГ-29 Повітряних Сил ЗС України з позивним «Джеф» випустив близько півсотні ракет HARM та більше десятка керованих авіабомб JDAM, збив понад десять безпілотників, не раз знищував ворожі ППО та десятки разів прикривав українських штурмовиків. За його плечима – понад 150 бойових вильотів.
Історію пілота розповіли в командуванні ПС ЗСУ.
Військовому — 26 років. Вступив до Харківського національного університету Повітряних Сил ЗСУ в 2015-му, коли тато був у тривалій ротації на Луганщині.
Брав участь у Харківській операції, визволенні Херсону, працював на Донецькому, Запорізькому, Луганському напрямках.
Під час одного з бойових вильотів у листопаді 2023-го пілот відпрацював по ворожому комплексу С-400, що «заховався» за Донецьком. Але під час цього завдання його борт був підбитий. «Джеф» катапультувався.
«Приземлився максимально вдало. На вогку м’яку землю. Але район — м’яко кажучи, так собі. 26 км до Донецька, безліч ДРГ, російських спецназівців… Зняв маску, комбінезон, побіг у посадку…», — пригадує він.
За три місяці після катапультування повернувся до строю. Пригадує одну з «найвеселіших пригод»: відпрацювання HARMами на Херсонському напрямку.
«Це була масштабна місія та перші американські ракети, що їх нам завезли. Іван «Смерека» був ведучим, ми разом йшли на удар по ворожому ЗРК С-300 в районі Нової Каховки. Майже долетіли до місця пуску, як чуємо: «По вам летить 6 ракет!» Ворожий винищувач розрядився повністю… Ми пустили по ракеті, почули, що результат шикарний, знищили С-300. Можливо, звучить дивно, але це дійсно була дуже надихаюча та весела пригода. Летиш разом із товаришем, жартуєш, тікаєш від ракет, влучаєш у ЗРК орків, махаєш йому рукою по дорозі до дому! А потім повертаєшся живий і щасливий, та чекаєш на наступний виліт! Пізніше, коли ми обговорювали цю Херсонську місію із партнерами, вони запитали: «А що за два «crazy men» у вас там вперто не слухали команди, коли на них летіло 6 ракет?». Я відповів: «Приємно познайомитись, то був я і «Смерека», — пригадує льотчик.
Найскладніше, зі слів військового, – скидання КАБів.
«Потрібно підійти критично близько до лінії розмежування, зайти в зону ураження ворожих засобів ППО. Вірогідність ураження ворожими засобами близька до 100 відсотків. Якимось дивним чином вийти на точку скидання, відпрацювати і ще більш неймовірним чином повернутися», — переповідає він тонкощі своєї роботи.
І додає: «Особисто для мене найважче літати на прикриття штурмової чи тактичної авіації. Простіше бути попереду, знати, що ти відпрацював і повернувся. А так — чекаєш поки побратим відпрацює, передаєш йому усю інформацію, бачиш, коли по ньому пускають ракету… Якщо щось піде не так — картатимеш себе».
«Джеф» нагороджений «Хрестом бойових заслуг» та орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
Бійці 14 полку безпілотних авіаційних комплексів Сил безпілотних систем ЗСУ показали низку ударів по цілях у російському тилу.
Бійці 25 повітрянодесантної Січеславської бригади зупинили чергову атаку росіян на Покровському напрямку.
Бійці 33 механізованої бригади зафіксували дуже дивну спробу росіян підійти непоміченими до наших позицій.
Боєць Сергій на псевдо «Мудрий» служить навідником самохідної артилерійської установки 25 повітрянодесантної Січеславської бригади.
Окупанти приголомшені ефективністю українських дронів з термічним зарядом, які залишають ворога не тільки без зброї, техніки та обладнання, але й без укріплень.
Бійці 3 штурмової бригади відбили черговий штурм росіян, які спробували атакувати танком та двома БМП.
Захищаємо світ
Що таке буферні зони, як їх використовували під час конфліктів між іншими країнами та чи можуть вони гарантувати безпеку, розповідає АрміяInform. Буферними називають зони, створені…