У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Заступник Головнокомандувача ЗСУ полковник Андрій Лебеденко та командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський виступили на конференції, присвяченої безпілотним системам, у рамках хакатону Precision.
Про це інформує 31 липня Генеральний штаб.
За словами заступника Головнокомандувача ЗСУ, за останні майже три роки на полі бою відбулись суттєві технологічні зрушення.
«Командування Збройних Сил бачить цю технологічну перспективу. Головне для нас — віднайти найефективніші рішення для збереження життя наших військових», — підкреслив Андрій Лебеденко.
Повідомляється, що ЗСУ потребують постійного вдосконалення безпілотних систем — машинне бачення, елементи штучного інтелекту, рої безпілотників та сучасні засоби РЕБ.
Учасники конференції обговорили необхідність покращення взаємодії між державою та приватними виробниками безпілотних систем.
За словами Вадима Сухаревського, командування Сил безпілотних систем ЗСУ поєднує в собі три основні стихії: небо, землю й воду.
«Якщо говорити про повітряні безпілотники, що працюють на тактичній глибині (до 20 км), ЗСУ мають в цьому колосальний досвід і можливості — більше 165 тільки повітряних засобів. Наразі спілкуємось з виробниками, визначаємо напрямки щодо вдосконалення цієї глибини», — заявив командувач Сил безпілотних систем.
Він закликав виробників приєднатися до них, завітати на їхні полігони та разом вдосконалювати необхідні для ЗСУ зброю та засоби.
Зазначено, що для ЗСУ та виробників зброї зараз у пріоритеті перехоплювачі, системи коригування вогню артилерії, контрбатарейна боротьба, безпілотні системи, які здатні ефективно працювати на оперативні (до 100 км) та стратегічні глибини (понад 100 км).
Серед найближчих кроків реформування безпілотних систем — впровадження тактики ударів роями та інсталяція систем «свій — чужий» на безпілотних засобах, які раніше використовувались лише в авіації.
«Сьогодні Головнокомандувачем визначена задача комплексного застосування роботизованих комплексів і БПЛА на полі бою. Наприклад, замінити взводний опорний пункт технологічними системами, коли персонал знаходиться поза межами небезпечної зони. Ми можемо мати технологічну перевагу, яка дозволить нам перемогти», — резюмував полковник Андрій Лебеденко.
Нагадаємо, хакатон Precision започаткований за ініціативою кластера підтримки оборонних технологій Brave1, Мінцифри, Міноборони та ЗСУ з метою консолідації зусиль приватного та державного секторів у сфері розвитку оборонних технологій.
Раніше Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський зазначав, що один із важливих напрямів — максимальне забезпечення Сил оборони України сучасними безпілотними системами різних модифікацій та розробка роботизованих платформ.
Для пришвидшення цієї роботи був сформований новий рід військ: Сили безпілотних систем. Україна стала першою країною, що створила новітній рід військ.
Сьогодні зранку росіяни здійснили спробу висування реактивної вогнеметної системи залпового вогню ТОС-1А з напрямку шебекіного. Сили оборони вчасно виявили переміщення ворожого «Солнцепьока» та задіяли проти нього дрони FPV-розрахунку.
Національний банк України вводить в обіг монети номіналом 10 гривень, присвячені Силам логістики Збройних Сил України.
У Донецькій області протягом минулої доби зафіксували 2949 ворожих обстрілів по лінії фронту та житловому сектору, є загиблі та поранені серед цивільних мешканців.
Спецпризначенці ЦСО «А» Служби безпеки України показали серію уражень російських загарбників FPV-дронами.
Наразі у Збройних Силах України служать понад 300 священників та богословів від 13 релігійних організацій.
У 13-ій бригаді Національної гвардії України «Хартія» розповіли, як борються із двома ключовими страхами рекрута: страхом загибелі й страхом потрапити до поганого командира підрозділу.
Захищаємо світ
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
від 51000 до 121000 грн
Львів
Львівський РТЦК та СП м.Жовква
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…