Так минулого тижня Президент України Володимир Зеленський пояснив призначення генерал-майора Євгенія Хмари тимчасовим виконувачем обов’язків міністра оборони. Євгеній Хмара —…
Військова контррозвідка Служби безпеки України викрила агентурну групу фсб, яка діяла в Донецькій та Тернопільській областях.
Про це повідомили в СБУ.
Зазначено, що резидентом (керівником) ворожого осередку був пастор однієї з протестантських церков. Влітку 2023 року він виїхав з України до ЄС як багатодітний батько, а звідти прибув у росію, де почав працювати на фсб.
Як свідчать матеріали справи, він залучив до роботи на рф двох своїх дорослих синів. Один із них — військовослужбовець однієї з бойових бригад, якого СБУ затримала у квітні 2024 року. Він намагався передати російській спецслужбі локації вогневих позицій та укріпрайонів Сил оборони.
Другий син був затриманий днями на Тернопільщині, де він розвідував бойові позиці ППО та місця базування тренувальних центрів ЗСУ.
Служба безпеки викрила його завчасно, коли він готував «звіт» для фсб.
«Встановлено, що батько коригувальників був на прямому зв’язку із сергієм карнауховим — російським пропагандистом і кадровим співробітником фсб „під прикриттям“», — йдеться в повідомленні.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно повідомили пастору-резиденту російської спецслужби про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
«Оскільки зрадник переховується на території рф, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності», — запевнили у СБУ.
Злочинні дії його синів кваліфіковано за ч. 2 та ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.
Обидва зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує від 8 до 12 років тюрми.
Як повідомляла АрміяInform, за попередніми даними слідчих СБУ, для вогневого ураження медустанови Охматдит 8 липня окупанти застосували стратегічну крилату ракету Х-101.
На місці трагедії вже знайдено відповідні докази: зокрема уламки корпуса задньої частини ракети Х-101 із серійним номером та частина керма цієї ж ракети.
Прокурори Донецької обласної прокуратури скерували до суду справу військовослужбовця зс рф, який обвинувачується у вчиненні сексуального насильства.
Повідомлено про підозру двом суддям Конотопського міськрайонного суду Сумської області, двом адвокататам та військовозобов’язаному.
Вся Україна
Структура цифрової трансформації Сил Оборони
Фельдшер 155 окремий батальйон територіальної оборони
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Командир станового гранатомета
від 20000 до 120000 грн
Вся Україна
22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр
Так минулого тижня Президент України Володимир Зеленський пояснив призначення генерал-майора Євгенія Хмари тимчасовим виконувачем обов’язків міністра оборони. Євгеній Хмара —…