Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Сьогодні в Укрінформі оголосили про початок реєстрації на 7-й Всеукраїнський забіг на честь загиблих захисників та захисниць «Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Захід відбудеться 31 серпня.
Забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України» — щорічна патріотична традиція вшанування пам’яті воїнів, які загинули під час російсько-української війни.
Щороку подія збирає сотні бігунів, серед яких майданівці, учасники бойових дій на сході України, їхні родичі, побратими та друзі.
Ініціаторами забігу у 2018 році стали Олег Дурмасенко, Таїсія Братасюк і Дмитро Примаченко. Крім патріотично налаштованих українців, у першому забігу взяли участь представники Посольства Великої Британії та військовий аташе Посольства США, а спеціальним гостем був Джордж Лутц, засновник американської організації «Шануй та пам’ятай» та організатор аналогічного всеамериканського забігу за загиблих воїнів.
— Джордж Лутц втратив на війні свого сина, я теж втратив свого синочка 29 грудня 2014 року. Коли ми проводили перший забіг у 2018 році, обмінялися з Джорджем символічними подарунками. Я йому подарував прапор нашої організації імені Героя АТО та Революції Гідності Олексія Дурмасенка «Славетні епохи України», а він мені подарував хрест, який був вилитий із кулі, що вбила його сина, — поділився спогадами один з ініціаторів забігу Олег Дурмасенко. — Цей хрест завжди зі мною, а прапор мій в Америці з Джорджем. Я вдячний цій людині, яка підштовхнула до ідеї щорічного забігу. Ми з побратимами вирішили проводити його у форматі флешмобу — національно-патріотичного єднання і вшанування загиблих Героїв. Щоб це був один рух, один старт, свого часу по всій Україні, а тепер уже й за кордоном. Я і мої побратими пишаємось тим, що забіг набирає обертів з кожним роком.
За роки існування забіг було реалізовано на території Експоцентру України (2018), на Трухановому острові (2019), у парку «Межигір’я» (2020) та Майдані Незалежності у Києві (2021), збираючи щоразу кілька сотень учасників, а також у 2022 і 2023 роках у форматі «онлайн», щоб уникнути скупчень людей.
На комеморативному заході кожен учасник має пробігти обрану ним дистанцію (2 км, 5 км, 10 км) із закріпленим на футболці іменем знайомої або незнайомої людини, яка віддала життя в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України, та поділитися життєписом Героя в соціальних мережах.
— У цей день, якому присвячено забіг, ми вшановуємо пам’ять усіх полеглих Героїв від початку війни, що триває в Україні від 2014 року. Кожен день війни забирає найкращих синів та дочок нашої держави. Для Міністерства оборони України дуже важливим є вшанування пам’яті наших Героїв, тому що це є приклад і для тих, хто приходить у військо, і для майбутніх поколінь. Головна мета — гідне вшанування. Тож цього року до забігу долучаться військовослужбовці з різних підрозділів ЗСУ, як і в попередні роки — керівництво Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ, — наголосила заступник Міністра оборони України Наталія Калмикова. — Згуртування, пропаганда здорового способу життя, об’єднання і зшивання цивільних та військових, тих, хто служив, хто служить і хто буде служити. Це те, що ми маємо робити щодня для Перемоги в цій війні, для того, щоб кожна смерть, кожна жертва не була даремною. Ми маємо ким пишатися серед живих і серед загиблих.
Також Наталія Калмикова акцентувала на тому, що з кожним роком забіг поширюється на інші держави, що є важливим інструментом популяризації ідеї необхідності підтримки України в інших країнах.
Організатором забігу є Міністерство у справах ветеранів України у співпраці з Міністерством молоді та спорту України, Київською міською військовою адміністрацією, обласними військовими адміністраціями та низкою громадських об’єднань, установ і організацій.
Наталія Калмикова подякувала організаторам за запрошення МОУ до організації цьогорічного забігу і висловила сподівання, що така співпраця стане постійною.
Забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» — це наш вияв подяки військовослужбовцям та їхнім сім’ям за внесок у збереження територіальної цілісності країни.
@armyinformcomua
Агентів оперативно-бойової групи російського гру, які підірвали автомобіль з військовослужбовцем ЗСУ влітку 2024 року, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Спроба російського окупанта збити український FPV-дрон з автомата завершилася для нього фатально: як зазначили у 152-й омбр.
На Покровському напрямку пілоти бригади «Червона Калина» завдяки новим далекобійним дронам «ДАРТС» завдають неочікуваних ударів по тилах, логістиці та зброї окупантів.
Координаційний штаб спільно з громадським рухом «Жіноча Сила України» та за підтримки Міжнародного комітету Червоного Хреста розробили спеціальний буклет-навігатор для родин військовослужбовців, які зникли безвісти або перебувають у полоні.
Провести 45 діб на «нулі», отримати поранення і гасити палаючий бліндаж під ворожим вогнем з 20 метрів — це лише частина випробувань, які витримав нацгвардієць Іван на Покровському напрямку, утримуючи позицію удвох з побратимом.
Кремлівська пропаганда розповсюдила новий фейк про нібито відмову у виплаті компенсацій родинам загиблих українських військовослужбовців через «неможливість встановити обставини смерті».
від 25000 до 120000 грн
Київ
130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО
від 50000 до 120000 грн
Івано-Франківськ
Івано-Франківський ОТЦК та СП
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…