Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
На озброєнні 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади — гексакоптери «Кажан». Це безпілотники на шести гвинтах.
Таке озброєння належить до класу бомберів — воно може багато разів скидати боєприпаси чи міни на цілі. Швидкість становить у середньому 40 км/год, висота польоту — близько 400 м, корисна вага, яку може взяти на борт, — 12–13 кг, і до 20 кг — на короткі дистанції.
Військові діляться, що перевага «Кажанів» — універсальність кріплень-скидів: їх швидко можна переробити під будь-який засіб ураження, котрий наявний у підрозділах чи з яким звикли працювати військові.
Дрон обладнаний тепловізійною камерою, тому його застосовують вночі. «Кажанів» скеровують проти ворожої техніки — танків, БМП, ствольної артилерії, машин особового складу, які не рухаються в момент «бомбардування» з безпілотника.
Також цей дрон робить встановлення й нарощення мінних полів. Крім того, якщо виникає оперативна потреба, «Кажанами» відбивають ворожі штурми.
Екіпаж такого БПЛА — розрахунок з чотирьох людей: командир, пілот, штурман, водій. Окремо — команда інженерів та саперів.
31-річний Максим з позивний «Батіг» — інженер БПЛА. У лавах ЗСУ він вже два роки. Прийшов до Сил оборони добровольцем.
Про свою роль у роботі екіпажу БПЛА говорить так:
— Відповідаю за приєднання боєкомплекту, вантажів. Для солдатів — забезпечення їжею, речами, медикаментами. Це вантажний дрон, він може виконувати багато завдань. Наглядаю за бортом: батареї, сигнал, зв’язок мають бути в порядку. Коли дрон у польоті — стежу за антеною, — говорить «Батіг».
А це Денис, позивний «Атлас». Йому 26 років, родом з Вінниці. Пілот БПЛА. Теж доброволець, який із власної волі пішов у військкомат. Одразу ж потрапив у 25 бригаду — і одразу ж почав працювати з дронами.
Він освоїв чимало видів дронів: і «мавіки», і «вампіри», і «кажани» тощо. Військовому імпонує працювати вночі — бо не так спекотно.
— Найсмачніша ціль, яку вразив — танк Т-72. Тоді відпрацювали радянською протитанковою авіаційною бомбою калібру 2,5 мм і масою 1,5 кг, призначена для ураження бронетехніки за допомогою кумулятивного ефекту. Можна носити по 4 бомби на велику дистанцію. Дуже гарно розбирає танки, — ділиться своєю бойовою роботою «Атлас».
Більше світлин роботи екіпажу «Кажанів» — у репортажі Віталія Павленка з Донеччини.
@armyinformcomua
Бійці роти ударних безпілотних авіакомплексів Muramasa 109 окремої бригади Сил тероборони ЗСУ уразили окупантів, які відбили дронову атаку та спробували проїхати по «дорозі смерті» на Покровському напрямку.
У Часовому Яру противник намагається пробити позиції ударами в лоб і зайти в тил — успіху не має.
Майже двісті тисяч військовозобов’язаних отримали відстрочку в Резерв+.
З 1 грудня в застосунку «Дія» відновлено можливість бронювання співробітників для критичних підприємств.
На Донеччині сьогодні вдень, 3 грудня, російський дрон вбив мешканця Покровської міської громади та поранив ще одну людину.
У районі Часового Яру за 2-3 дні можуть знищувати півсотні штурмовиків, не маючи при цьому власних втрат.
від 21000 до 121000 грн
Запоріжжя
113 окремий батальйон 110 ОБр Сил ТрО
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…