Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
За даними електронної системи публічних закупівель, з початку 2024 року через конкурентні торги було закуплено дрони DJI Mavic 3E та 3T на суму 2,5 млрд грн.
Про це повідомляє Міністерство оборони України. Цей показник становить понад 40% від загальної суми угод на дрони у конкурентних закупівлях на Prozorro.
Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков повідомив, що під час закупівлі вдалося зекономити 187 млн грн.
«В умовах сучасної війни перевага часто визначає результат, тому закупівля безпілотників є одним з наших ключових пріоритетів. Для того, щоб наші військові мали все необхідне вчасно, ми повинні ефективно використовувати ресурси», – додав він.
Цікаво, що при закупівлі цих дронів «Агенція оборонних закупівель» використовує спеціальну рамкову угоду в системі Prozorro.
Це дозволяє приховати чутливу інформацію про учасників тендеру, одночасно забезпечуючи можливість для постачальників пройти кваліфікацію та брати участь у будь-який момент.
У середньому на закупівлях дронів DJI Mavic 3E та 3T змагалися по 4 учасники, додають в Міноборони.
Директорка «Агенції оборонних закупівель» Марина Безрукова зазначила, що у результаті було проведено 94 тендери на невеликі партії «мавіків» і за підсумками конкурентних торгів постачальниками стали 18 компаній.
«Для нас була важлива не лише максимальна ефективність при закупівлях дронів, у зв’язку з чим ми використовували систему Prozorro, а й забезпечення надійного постачання», – додала вона.
Вона також пояснила, що ці заходи спрямовані на забезпечення українських військових необхідною технікою для виконання завдань на фронті, одночасно забезпечуючи економію та ефективне використання державних коштів.
На початку червня командувач Сил безпілотних систем ЗСУ полковник Вадим Сухаревський заявив, що у 2024 році держава поставила Збройним Силам у шість разів більше дронів, ніж за весь попередній рік. Також бойовий комбат уже пояснював, чому попри великі витрати держави на БПЛА бійці все одно збирають донати.
@armyinformcomua
Державний оператор тилу Міністерства оборони оголосив тендер на закупівлю бутильованої води для українських військових на перше півріччя 2025 року.
Президент Володимир Зеленський заслухав доповідь Головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського щодо загальної ситуації на фронті та захисту наших позицій.
Бійці роти ударних безпілотних авіакомплексів Muramasa 109 окремої бригади Сил тероборони ЗСУ уразили окупантів, які відбили дронову атаку та спробували проїхати по «дорозі смерті» на Покровському напрямку.
У Часовому Яру противник намагається пробити позиції ударами в лоб і зайти в тил — успіху не має.
Майже двісті тисяч військовозобов’язаних отримали відстрочку в Резерв+.
З 1 грудня в застосунку «Дія» відновлено можливість бронювання співробітників для критичних підприємств.
від 21000 до 25000 грн
Львів
Державна прикордонна служба України
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…