Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…
Сьогодні в Києві в останню путь проводили відомого українського фотографа, художника, офіцера Збройних Сил України, капітана Арсена Федосенко.
Він дістав поранення, несумісні з життям, від удару авіабомбою, коли виконував завдання на Харківщині.
Прощання відбулося в Михайлівському соборі. На панахиду зібралися рідні, близькі, друзі та небайдужі українці — сотні людей.
«Для всіх Arsen Fedosenko — фотограф, художник, творець, винороб, амбасадор українського вина, капітан Збройних Сил України, Українець!
Для синів — він найкращий батько. Для мене — Коханий Чоловік…
Мав цінність, виборював її та захищав. Тихо, впевнено, самостійно, з гідністю. Україна й українське були для нього найвищою цінністю», — написала в соціальних мережах його дружина Анна Кирій.
За її словами, Арсен Федосенко мобілізувався в березні 2022-го. Його називали одним із найкращих фотографів Збройних Сил.
«Ми познайомилися з Арсеном у вересні 2022 року під Купʼянськом. Тоді він тільки починав службу у нашій бригаді. Комбат представив його як людину, яка буде займатися створенням фотоепопеї звільнення Харківщини.
Запамʼятав Арсена постійно націленим на роботу, усміхненим і задоволеним навіть тоді, коли він валився з ніг від втоми. Сьогодні мені написало багато наших побратимів по 518 батальйону. Вічна памʼять герою і шана від воїнів», — таким згадує загиблого журналіст, політолог, а нині й військовослужбовець ЗСУ Тарас Березовець.
«Він був дуже світлою людиною. Я ніколи не бачив його сумним. Задумливим я його бачив — він мріяв про щось, міркував про щось, він творча людина», — розповів біля труни Арсена Федосенка його побратим.
Він згадав, що під час спільної служби в батальйоні, між боями вони із загиблим багато спілкувалися про мистецтво і виноробство. Але справжньою пристрастю Арсена було фотомистецтво — зокрема, він любив фотографувати своїх побратимів і робив це непомітно.
«Арсен жив фотографіями», — розповіла українська активістка і волонтерка Дана Ярова.
За її словами, спільними з Арсеном Федосенком зусиллями вони створили тематичний календар, про людей, які звільнили Сумщину, Харківщину, Чернігівщину «Віримо в ЗСУ! Віримо в Україну!», який обов’язково увійде в історію України.
«З Арсеном ми проїздили величезну кількість кілометрів полігонів, військових аеропортів, щоб зробити фотосесію. Це популяризація героїв. Ми дійсно робили дуже важливі речі», — розповіла Дана Ярова.
Поховали Арсена Федосенка на Байковому кладовищі.
У ніч на 11 вересня 2024 року радіотехнічними військами Повітряних Сил було виявлено та здійснено супровід 34-х засобів повітряного нападу противника.
Протягом минулої доби зафіксовано 131 бойове зіткнення. Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного удару, застосувавши дві ракети, 66 авіаційних ударів (задіяв, зокрема, 94 КАБ), здійснив 4761 обстріл, 180 з них — із реактивних систем залпового вогню.
Ввечері росіяни продовжили обстріли Нікопольщини. По райцентру вдарили важкою артилерією. Постраждав 45-річний чоловік.
У Чорному морі 1 ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 4 ракет.
Упродовж доби окупанти 356 разів били по 8 населених пунктах Запорізької області.
Станом на ранок 11 вересня за добу на фронті російські загарбники втратили 1140 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
Захищаємо світ
від 28000 до 50000 грн
Одеса
Військова частина А2238
Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…